Yemek

Tarihi Mutfak Lokantası, Ankara

Uzun yıllardır Kızılay’da hizmet veren Tarihi Mutfak Lokantası benim de yakın dostlarımla birlikte sık sık gittiğim bir mekân. Mekânın kendisine özel bir havası olduğunu söyleyebilirim. Çünkü 1945’ten beri hizmet veren bu işletme tecrübesini yemeklerinde iyi yansıtıyor.

Tencere yemekleri ve kebap çeşitleri mevcut. Benim favorim burada her zaman kebap çeşitleri olmuştur. Kebap çeşitleri oldukça bol ve herkesin talebini karşılayacak düzeyde. Çalışanlar uzun yıllardır burada çalıştıkları için işletmeyi benimsemişler ve ilgi alakaları son derece iyi. Günün özellikle yemek saatlerinde kalabalık olsa da servisi genelde hiç aksamıyor.

Aynı zamanda çöp şiş, ciğer şiş yemek istiyorsanız da burayı tercih edebilirsiniz. Lezzetinin sırf ciğer için açılan mekanlarla aynı kalitede olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca meze kültürünün de başladığı yerlerden bir tanesi. Siz daha siparişinizi vermeden salata, ezme, bulgur pilavı, yoğurtlu patlıcan hepsi geliyor ve lezzetleri de oldukça güzel.

Çoğu kebapçıda iskenderi beğenmeyen birisi olarak burada iskenderi de sevdiğimi söyleyebilirim. Tüm lezzetlerini başarılı buluyorum ve hızlarından da oldukça memnunum. Ailenizle, sevdiklerinizle ve misafirlerinizle gönül rahatlığıyla gelebileceğiniz bir işletme.

Yemekten sonra çay ikramı neredeyse her yerde olur fakat burası çayı da semaverde ikram ediyor bu da çok büyük bir artı. Aynı zamanda yanına ikram olarak gelen irmik helvasının lezzetini de oldukça beğeniyorum. Fiyatları da aynı konseptteki mekânlarla neredeyse aynı ve verdiğiniz paraya fazlasıyla değer.

İletişim ve konum bilgileri

Kızılay, Mithatpaşa Cd. 64/B, Çankaya/Ankara
03124187500

R