Muğla Ege Bölgesi'nde yer alsa da Akdeniz Bölgesi'nin de özellikleri taşıyan hatta bir bölümü Akdeniz'de bulunan bir ilimizdir. Türkiye'de tatil denilince akla gelen ilk yerlerden bir tanesi olan Muğla'nın özellikle Fethiye bölgesi tatilciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Fethiye'de yer alan Kabak Koyu kamp alanları açısından belki de Muğla'nın en zengin yerlerinden bir tanesidir.

Kabak Koyu sadece yerli değil aynı zamanda yabancı turistler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Yalnız yazın değil aynı zamanda kışın da bu kamp alanlarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Dalaman Havaalanı'nda inip Fethiye araçlarına binerek kısa süre içinde Kabak Koyu'na ulaşmanız mümkün olacaktır. Yine kara yolunu tercih edecek kişiler Fethiye Otogarına gelip buradan kısa süre içinde Kabak Koyu'na ulaşabilirler.

Yerdeniz Kamp

Yerdeniz Kamp, Kabak Koyu'nun o eşsiz doğasının ve manzarasının en güzel örneklerini siz kamp severlere sunmaktadır. Oluşturmuş olduğu ortam oldukça güzeldir ve bu sebeple siz buraya gelirseniz tahmin ettiğinizden dahi fazla kalabilirsiniz. Genel olarak gençlerin tercih ettiği kamp alanına çocuklu aileler de gönül rahatlığıyla gelebilir. Özellikle akşamları yakılan kamp ateşi ve bu kamp ateşinin etrafındaki çeşitli etkinliklerle birlikte burası kamp yapmak için oldukça ideal yerlerin başında geliyor. Oluşturmuş oldukları otantik aynı zamanda da modern hava buranın havasını oldukça güzel bir şekilde etkiliyor.

İşletme sahiplerinin koymuş oldukları kurallara göre burada mangal alanı ve ortak mutfak alanı bulunmuyor. Bu sebeple buraya gelirken dışardan yiyecek ve içecek getirmemelisiniz. Zaten kampta ödemiş olduğunuz fiyatların içinde açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği fiyatları da dahil bu şekilde bir politika oluşturmuşlar. Doğasına gelecek olursak birbirinden güzel çiçeklerin altında kurulmuş kamp alanı aynı zamanda denize de oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Bar ve diğer yaşam alanları da güzel bir şekilde tasarlanmış ve kendinizi 5 yıldızlı lüks bir otelde gibi hissediyorsunuz. Yani burası klasik kamp alanlarından farklı olarak modern bir kamp alanı bu sebeple mangal, kendi yemeğini kendin yap mantığı bu kamp alanında mevcut değil.

Yerdeniz Kamp Konaklama Seçenekleri

 • Ormanın iç bölümlerinde gölgelik alanlarda kurulmuş kendilerine ait çadırlar bulunmaktadır. Dilerseniz kendi çadırlarınızla da gelebilirsiniz.
 • Lal, kehribar, dut, taka, karbon, turkuaz, çakıl ve birçok farklı çeşitte bungalov evler bulunmaktadır. Bu bungalov evlerin çeşitlerine göre içerisinde sunulmuş olan imkanlar da değişkenlik gösterir.
 • Fiyat bilgisi almak ve rezervasyon yapmak için işletmeyi aramanız gerekmektedir. İşletmeyi arayarak fiyat bilgisinin yanında sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz bungalov evi tercih edebilirsiniz.
 • Bu konaklama seçeneklerinin hepsinde açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği dahildir.

Yerdeniz Kamp Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik hizmeti bulunmaktadır.
 • Alkollü, alkolsüz içecekler ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir bar bulunmaktadır.
 • Restoran yer almaktadır.
 • Masa tenisi gibi vakit geçirmelik alanlar yer almaktadır.
 • Her gece kamp ateşi etrafında canlı müzik hizmeti verilmektedir.

Shiva Camp

Shiva Camp da Kabak Koyu'nun en güzel alanlarından bir tanesinde kurulmuştur. Denize uzaklığı yürüme mesafesinde 20 dakika uzaklıkta bulunan Shiva Camp sunmuş olduğu hizmetler ve yapabileceğiniz etkinlikler düşünüldüğü vakit oldukça zengin bir kamp alanıdır. Burası da Yerdeniz Kamp gibi mangal alanının bulunmadığı bir yer. Bu sebeple buraya gelirken de herhangi bir şekilde yiyecek ve içecek getirmenize gerek yok ihtiyaçları burada zaten karşılayabiliyorsunuz. Ortak kullanım alanlarının temizliği ve aynı zamanda Kabak Koyu'nun kuş bakışı olarak görebileceğiniz yerlerin başında gelen Shiva Camp Kabak Koyu'nun en yoğun kamp alanlarından bir tanesi.

Shiva Camp'ın doğasına gelecek olursak yeşillikler içinde ve tamamen doğal bir yer. Özellikle bungalov evlerin yerinin çok iyi konumlandığını söylemek mümkün olacaktır. Sırf bu evlerde 24 saatinizi geçirip Kabak Koyu'nun manzarasının tadına varabilirsiniz. Manzara olarak oldukça iyi ki burayı tercih ettikten sonra bir daha herhangi bir otelde kalmak istemeyebilirsiniz. Özellikle gün doğumu ve gün batımının en güzel hallerini yakalama ihtimaliniz bile heyecan verici. Bu sebeple buraya gelen kişilere önerimiz buraya gelirken fotoğraf makinesini yanınızdan eksik etmeyin.

Shiva Camp Konaklama Seçenekleri

 • Dilerseniz işletmenin kabak çiçekleri altında kurmuş olduğu hazır çadırlarda kalabileceğiniz gibi dilerseniz de kendi çadırınızla kalabilirsiniz.
 • Deluxe, standart ve iki odalı bungalov evleri bulunmaktadır. İçinde çoğu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz fakat gelmeden önce rezervasyon yapmanızda fayda olacaktır.
 • Fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir bu sebeple gelmeden önce fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Shiva Camp Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmetlerini karşılamaktadır.
 • Güzel manzaralı bir kafesi ve restoranı yer almaktadır.
 • Havuz bulunmaktadır.
 • Kamp alanıyla görüşüp yürüyüş parkurları hakkında bilgi alabilirsiniz. Kamp alanına oldukça yakındır.
 • Tüplü dalış, yamaç paraşütü, safari turlarına katılabilirsiniz.
 • Ücretsiz otopark bulunmaktadır.

Bağ Camp Kabak

Bağ Camp Kabak manzara olarak rakiplerini aratmayacak güzellikte bir yerdir. Oluşturmuş oldukları ortam o kadar başarılı ki kendinizi kendi bağ evinizde gibi hissediyorsunuz. Ağaçların arasında kurulan hamaklarla tüm Kabak Koyu'nu baştan aşağı izlemeniz de mümkündür. Bu sebeple doğal bir yerde kamp yapmak istiyorsanız gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz alanların başında Bağ Camp Kabak yer alabilir. Burada da herhangi bir şekilde mangal yakıp kendi yemeğinizi yapma olanağınız yok. Kabak Koyu'nda bulunan kamp alanları genel olarak kendi mutfaklarına güveniyorlar ve gelen kişilere yiyecek hizmetini bizzat kendileri sunuyor.

Özellikle akşam vakitleri yakılan kamp alanı, ışıklandırma gibi faktörler eklenince burası çok havalı bir yer halini alıyor. Çocuklu ailelerin, arkadaş gruplarının gönül rahatlığıyla tercih edebileceği yerlerin başında gelen Bağ Camp Kabak doğal bir alandır. Ayçiçekleri dalında salatalık gibi güzellikler görebilirsiniz. Mutfaklarında da kendi oluşturmuş oldukları bu besinleri kullanmaları oldukça önemli bir faktör olacaktır. Denize yakınlığı da bulunan Bağ Camp Kabak ortak alanların dizaynlarıyla birlikte kampta arkadaş edinmenize de yardımcı olacaktır. Zaten buraya geldiğiniz vakit oldukça sıcak bir ortamla karşı karşıya kalacaksınız.

Bağ Camp Kabak Konaklama Seçenekleri

 • İşletmenin çadırında ve kendi çadırınızda kalabilirsiniz.
 • Konaklama seçeneği olarak yemekli ve yemeksiz seçenekleri sunuluyor. Fakat rahatlıkla yemekli seçeneği tercih edebilirsiniz çünkü gelen kişiler yemeklerden oldukça memnun.
 • Karavanla da kalma imkanınız bulunmaktadır.

Bağ Camp Kabak Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri verilmektedir.
 • Kafe ve restoranı bulunmaktadır.
 • Otopark bulunmaktadır.

Kabak Natural Life

Bin yıldızlı tatil köyü sloganıyla hizmet veren Kabak Natural Life adından da anlayacağınız üzere Kabak Koyu'nda bulunan diğer rakipleri gibi doğal yaşamın gücüne inanıyor. Burada da yemek ihtiyacınızı işletme tarafından karşılamanız gerekecektir. Fakat mutfak olarak diğer rakipleri kadar başarılı olduğu için mangal yakma alanı ve ortak mutfak gibi hizmetlerin eksikliğini kolay kolay hissetmeyeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle kedilerin bu kamp alanında ayrı bir yeri var. Eğer kedi severseniz adım başı kedi görebilirsiniz ve kediler uysal oldukları için de size herhangi bir sıkıntı da vermeyeceklerdir.

Sahile yalnızca 2 dakika gibi kısa bir mesafede olması bu kamp alanının diğer rakiplerine göre bir artısı olarak gösterilebilir. Zaten Kabak Koyu'nun sahilinin ayrı güzel olduğunu düşündüğümüz vakit bunun oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda doğasına gelecek olursak yeşil ve mavinin buluştuğu yerlerden bir tanesi olan Kabak Natural Life özellikle zeytin ağaçlarının süslemiş olduğu bir kamp alanıdır. Bunun dışında kamp alanında her an kekik kokusunu hissedebilirsiniz. Özellikle bungalov evler çok iyi şekilde konumlanmış ve bu sayede Kabak Koyu'nun manzarasının en güzel örneklerini bu evlerde de görebiliyorsunuz.

Kabak Natural Life Konaklama Seçenekleri

 • İşletmenin çadırıyla ve kendi çadırınızla konaklayabilirsiniz.
 • Aynı zamanda deniz, dağ ve bahçe manzaralı bungalov evler de bulunmaktadır. Bu evler sınırlı sayıda olduğu için ve kamp alanı da oldukça yoğun bir rağbet gördüğü için gelmeden önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kabak Natural Life Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik hizmetleri bulunmaktadır.
 • Her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe barlar bulunmaktadır.
 • Restoranı vardır ve mutfağı oldukça zengindir. Her gün 60 çeşit sabah kahvaltısı ve 20 çeşit akşam yemeği çıkmaktadır.
 • Otopark bulunmaktadır.

Mandala Camping

Gelip görmeniz gereken yerlerin başında Mandala Camping'i de sayabiliriz. Artık söylememize gerek yok Kabak Koyu'nda bulunan kamp alanlarında yemek ihtiyaçlarınızı işletmeden karşılamanız gerekiyor çünkü hiçbirinde mangal alanı ve ortak mutfak yok. Burası da aynı konseptte. Kabak Koyu'nda bulunan kamp alanlarının hepsi manzara olarak siz kamp severlere birbirinden güzel örnekler sunmaktadır burası da o yerlerden bir tanesi. Ağaçların altında, dağ manzaralı çok şirin bir kamp alanı olan Mandala Camping'te aynı zamanda denize girmeyi sevmeyenler için de oldukça şık bir havuz bulunuyor. Bu havuzun deniz manzaralı olması da ayrı bir hava katıyor.

Kamp alanının denize uzaklığına gelecek olursak da 15 dakikalık bir dağ yürüyüşünün ardından denize ulaşabilirsiniz. Zaten Kabak Koyu'nda neredeyse tüm kamp alanlarında denize ulaşmak için dağ yolunu tercih ediyorsunuz. Bir bakıma bu dağ yolunda yürüyüş yaparak aynı zamanda doğa sporunu da aradan çıkarmış oluyorsunuz. Kamp alanında bulunan odalar da diğer kamp alanlarında olduğu gibi oldukça güzel bir şekilde konumlandığını söyleyebiliriz. Özellikle kamp alanının büyüklüğü çok doğru şekilde kullanılmış. Bu sayede çadır kamp alanları ve odaların düzeni oldukça başarılı bir şekilde ayarlanmış.

Mandala Camping Konaklama Ücretleri

 • Odalarda siz kamp severler için her şey düşünülmüş durumdadır ve odaların içinin oldukça otantik olduğunu söyleyebiliriz.
 • Odaların günlük kirası sezonluk olarak değişkenlik gösterir ve 2 kişilik oda fiyatları ortalama 200-300 lira arasında değişmektedir. Bu fiyatların içinde kahvaltı ve akşam yemeği de dahildir.
 • Çadırla kalacak kişiler de yer ayrılması açısından işletmeyi arayabilirler. Çadır yeri kiraları da sezonluk olarak değişecektir.

Mandala Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, internet ve elektrik ihtiyaçları karşılanmaktadır.
 • Restoran ve güzel bir bar alanı da bulunmaktadır.
 • Deniz manzaralı havuz bulunmaktadır.
 • Otopark vardır.

Sea Valley Bungalows

Adından da anlaşılacağı üzere bungalov ev konusunda daha çok yoğunlaşan Sea Valley Bungalows sunmuş olduğu hizmetler açısından diğer rakipleriyle benzerlik göstermektedir. Bu kamp alanının da doğası en az rakipleri kadar iddialı ve başarılıdır. Yine buraya gelirken yiyecek ve içecek getirmenize gerek yok çünkü tüm ihtiyaçlarınız kamp alanında karşılanmaktadır. Buranın en büyük artılarından bir tanesi hiç şüphesiz ki denize sıfır bir konumda kurulmuş olmasıdır. Plajı da oldukça bakımlı ve güzel olan Sea Valley Bungalows kaliteli bir kamp yeri arayan kişiler için en iyi seçeneklerden bir tanesi olacaktır.

Ortak kullanım alanlarının oldukça temiz olduğu Sea Valley Bungalows'da aynı zamanda havuz bulunması da buranın değerini artırıcı unsurlar arasında yer almaktadır. Havuz ve deniz neredeyse dip dibedir ve bu da ortaya oldukça güzel bir manzara çıkarmaktadır. Kartpostallardan fırlamış bir görüntüye sahip olan Sea Valley Bungalows aynı zamanda tarihi Lidya Yolu üzerinde de bulunmaktadır. Sabahları kalktığınız aman bu tarihi yolda sabah yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Ortak alanlar da oldukça güzel bir şekilde tasarlandığı için kamp alanında sıkılmanız imkân olmayacaktır.

Sea Valley Bungalows Konaklama Seçenekleri

 • Kamp alanında 27 adet bungalov ve 1 adet ağaç ev bulunmaktadır. Bu evlerin günlük kiraları sezonluk olarak değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple işletmeyi arayıp hem rezervasyon yapıp hem fiyat bilgisi alabilirsiniz.
 • Kendi çadırınızı da kurma olanağına sahipsiniz. Çadır yeri kiraları da sezonluk olarak değişkenlik gösteriyor.

Sea Valley Bungalows Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmetleri verilmektedir.
 • Kafe ve restoranı bulunmaktadır ve restoranında oldukça bol seçenekler bulunmaktadır.
 • Yoga severler için yoga platformları yer almaktadır.
 • Zeytin ağaçlarının altında dinlenme köşkleri vardır burada sessiz sakin bir şekilde kitabınızı okuyabilirsiniz.
 • Havuz bulunmaktadır.
 • Otopark vardır.

Kabak Koyu'nda Bulunan Diğer Kamp Alanları

 • Kabak Manzara Camping
 • Secret Garden Kabak
 • Sultan Kamp
 • Aşiyan Kamp
 • Atlas Camping
 • Reflections Camping
 • Cosmos Lounge

Kabak Koyu ve Çevresinde Gezilecek Yerler

Mavi Mağara

Kabak Koyu'na gelen hemen herkesin ziyaret etmesi gereken yerlerin başında şüphesiz Mavi Mağara gelmektedir. Yalnızca Kabak Koyu'na gelen kişiler değil aynı zamanda Muğla'ya gelen birçok kişinin de ziyaret listesinin başında Mavi Mağara bulunmaktadır. Buraya Kabak Koyu'ndan yüzerek ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda kara yoluyla da ulaşım mümkündür.

Kabak Koyu'ndan yüzerek ulaşmak isteyen kişilere ek bilgi olarak bazı dönemlerde büyük dalgalar olduğunu söyleyelim bu sebeple kara yolundan ulaşım daha mantıklı olacaktır. Mağara içinde yüzülecek büyüklükte bir havuz yer almaktadır. Mağara suyun dibinden denize bağlı konumda ve bu delikten de denizin yansıması ulaştığı için mağaranın içi mavi oluyor ve adını da buradan almakta. Özellikle geceleri mağaranın tepesine çıkıp gün batımını ve yıldızları izlemek ayrı bir keyif olacaktır.

Kelebekler Vadisi

Kabak Koyu'ndan kalkan teknelerle Kelebekler Vadisi'ne ulaşmak yalnızca 15 dakika. Eğer vaktiniz varsa ve daha önce de Kelebekler Vadisi'ne gitmemişseniz bu güzelliği kaçırmamanızı öneriyoruz. Yalnızca Kelebekler Vadisi'ne gelmek için Türkiye'nin birçok noktasından gelen insanlar mevcutken siz bu kadar yakınken buraya gelmezseniz yanlış olacaktır.

Burası yeşil ve mavinin her tonuna ev sahipliği yapan bir doğa harikasıdır. Cennetten bir parça olarak kabul edilen Kelebekler Vadisi yerli turist kadar yabancı turistler tarafından da sıklıkla tercih edilen yerlerden bir tanesidir. Burada da kamp yapan birçok kişiyi görmeniz oldukça olasıdır. Adını almış olduğu kelebekleri Kelebekler Vadisi'nde sıklıkla görebilirsiniz. Bu kelebekler arasında en dikkat çekici olanı da herhangi bir yerde görmenizin zor olacağı kaplan kelebekleri olmaktadır.

Kabak koyu kamp alanları görmüş olduğunuz üzere Muğla'da bulunun diğer yerlere göre oldukça zengindir. Bu kamp alanları daha çok kendi imkanlarıyla değil de işletmenin vereceği hizmete daha çok önem veren kampçılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. En basit örnek olarak yemek yapma konusunda burada herhangi bir çabaya girmenize gerek yok çünkü kamp alanındaki restoranlardan bu ihtiyacınızı karşılıyorsunuz. Aynı zamanda doğa olarak da Türkiye'nin en iyi bölgelerinden bir tanesi olarak gösterilen Kabak Koyu'na gelip kamp yapmanız durumunda tamamen mutlu bir şekilde ayrılacaksınız.

Kabak Koyu Kamp Alanları | En İyi Kamp Alanları, Konaklama İmkanları, Ücretleri, Gezilecek Yerler ve Ulaşım