Edirne Türkiye'nin batısında bulunan Marmara Bölgesi'nin incilerinden biri olan illerimizden bir tanesidir. Edirne turistik açıdan da oldukça ilgi çeken illerimizden bir tanesi olup aynı zamanda kampçıların da uğrak yerlerinden bir tanesidir. Edirne kamp alanları açısından zengin bir bölgedir hem ücretli hem ücretsiz birçok kamp alanı bulunmaktadır ve doğası gereği de oldukça beğenilen yerlerden oluşmaktadır.

Edirne'ye gitmek isteyen kişiler demir ve kara yoluyla ulaşmalarını sağlayabilirler çünkü Edirne'de herhangi bir havaalanı bulunmamaktadır. Fakat Tekirdağ Çorlu Havaalanından Edirne'ye geçebilirsiniz arasında 1,5 saat gibi bir mesafe bulunmaktadır. İstanbul’la Edirne arası da 1.5-2 saat olduğu için İstanbul halkı da özellikle hafta sonları sakin bir şekilde kamp yapmak için Edirne'yi tercih ederler.

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Edirne ve Marmara Bölgesi’nin en iyi kamp alanları arasında şüphesiz ki Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı gösterilmektedir. Geniş çam ormanları ve birbirinden güzel ziyaret edenlerin bir daha ziyaret etmek isteyeceği koylara sahip olan kamp alanı Edirne'de en sık tercih edilen kamp alanlarında zirve yerler arasında gösterilmektedir. Eğer doğa içinde daha lüks bir şekilde kamp yapmak istiyorsanız gözünüz kapalı şekilde burayı tercih edebilirsiniz. Hemen hemen tüm ihtiyaçlarınız kamp alanında en iyi şekilde karşılanmaktadır. Geniş bir alanda kurulu olduğu için de çadır ve diğer konaklama yerleri arasında yeterli mesafe de bulunmaktadır.

Doğa yürüyüşü, fotoğraf çekimi ve daha birçok şey için burayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda dalış kulübü de kamp alanı içinde yer aldığı için burası bu sebeple de tercih edilmektedir. Bunun haricinde kamp alanı size oldukça iyi alternatifler sunmaktadır. Buraya gelirken öyle aşırı bir erzak alışverişi yapmanıza gerek yok. Çünkü kamp alanı içinde market ve restoran bulunuyor. Bunun yanı sıra dilerseniz mangal alanlarında kendi yemeklerinizi de yapabilirsiniz. Doğa sever, çocuklu aileler, arkadaş grupları yani herkes için burası oldukça ideal bir kamp alanıdır. Sizler de sevdiklerinizle beraber bu kamp alanının keyfini çıkarabilirsiniz.

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • Kendi çadırınızla gelecekseniz çadır yeri kirası olarak 75 lira ücret talep edilmektedir.
 • İşletmenin tente çadırlarının günlük kirası 200 lira ve kıl çadırın günlük kirası 250 liradır.
 • Karavan yeri kirası olarak da 100 lira ücret talep edilmektedir.
 • Bungalov odalarda sizin için her şey düşünülmüştür ve bu odaların da günlük kirası ortalama 600 liradır.

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve İnternet gibi temel ihtiyaçlar karşılanmaktadır.
 • Bunun yanı sıra market, restoran, kafe ve manav da kamp alanı içinde bulunmaktadır.
 • Kamp daha eğlenceli geçsin istiyorsanız da zipline, tırmanma duvarı, futbol sahası, paintball, okçuluk, atış eğitimi, golf sahası, ip parkuru gibi alanlar bulunmaktadır.
 • Çocuklu aileler için de çocuk oyun alanı mevcuttur.

Çamlık Kamp

Edirne'de sessiz, sakin temel ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir alan arıyorsanız işte bunlardan bir tanesi de Çamlık Kamp'tır. Çamlık Kamp adından da anlaşılacağı üzere çam ağaçlarıyla süslenmiş, deniz kenarında ve Tuzla Gölü'ne de yakın doğa olarak size oldukça iyi bir alternatif sunan bir yerdir. İstanbul ve Tekirdağ'a yakın olduğu için de buralardan birçok kişi kamp yapmak için buraya sıklıkla gelmektedir.

Kamp alanı genel olarak oldukça geniş bir arazi üzerinde kurulmuştur. Bu sebeple rahat bir şekilde çadırınızı diğer kamp sakinleriyle dip dibe olmayacak şekilde kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz çam ağaçları altına dilerseniz sahile çadırlarınızı kurabilirsiniz. Yine burası da ailenizle rahatlıkla gelebileceğiniz yerlerin başında gelmektedir.

Çamlık Kamp Konaklama Ücretleri

 • Konaklama seçeneği olarak yalnızca çadır alternatifi bulunmaktadır.
 • Kendi çadırınızla gelecekseniz çadır yeri kirası olarak 40 lira ücret talep edilmektedir.
 • İşletmenin çadırını kiralamak için de 60 lira ücret ödenmektedir. İşletmenin çadırında yataktan battaniyeye birçok ihtiyacınız karşılanmaktadır.

Çamlık Kamp Hizmetleri

 • Tuvalet, duş, elektrik gibi temel ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. Ortak kullanım alanları oldukça temizdir.
 • Ortak buzdolabı ve bulaşık yıkama alanları mevcuttur.
 • Restoran ve market kamp alanı içinde bulunmamaktadır. Fakat bu yerler yürüme mesafesindedir.
 • Mangal alanı yer almaktadır.

Yeşil Kamp

Burası tatlı bir tatil köyü havasında Edirne'de bulunan diğer kamp alanları gibi başta çam ağaçları olmak üzere birçok ağaçla süslenmiş ve sahil kenarında bulunan oldukça başarılı bir yer. Burayı tercih eden birçok kişinin tercih etme sebebi olarak hizmetlerinin kalitesini söyleyebiliriz aynı zamanda kamp ambiyansı da oldukça başarılı bir şekilde tasarlandığı için ortaya güzel bir kamp alanı çıkmış. Özelikle bazı yerlerin kumsalı kirli ve taşlarla dolu olduğu için keyifli vakit geçirmek bir hayli zor olabiliyor. Burada sahilin de oldukça başarılı olduğunu söylemekte sakınca olmayacaktır.

Kamp alanı Edirne'de yer alan diğer kamp alanları gibi geniş bir alanda kurulduğu için sevdiklerinizle rahat bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Bu kamp alanı özellikle yaz aylarında oldukça sık tercih ediliyor. Aynı zamanda tatile çıkamayıp hafta sonları küçük bir kaçamak yapmak isteyen İstanbul halkı da burayı sıklıkla tercih etmektedir.

Yeşil Kamp Konaklama Ücretleri

 • Kendi çadırıyla gelen kişiler kişi başı olarak 55 lira ücret ödemektedir. Kahvaltı dahil olsun istiyorsanız bu ücret 70 lira olurken kahvaltının yanında akşam yemeği isteyen kişilerden de 95 lira ücret alınmaktadır. Hafta sonları bu ücretlere 5 lira daha eklenmektedir.
 • İşletmenin çadırını kiralayan kişilerden kişi başı 75 lira ücret alınırken kahvaltı dahil isteyenlerden 95 lira hem kahvaltı hem akşam yemeği isteyenlerden 120 lira alınmaktadır. Hafta sonu yine ekstra olarak 5 lira talep edilmektedir.
 • Bungalov evleri kiralamak isteyen kişilerden konaklama ve kahvaltı dahil 280 lira alınırken hafta sonu bu fiyat 300 lira olmaktadır. Konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği isteyen kişilerden 330 lira alınırken hafta sonları bu fiyat 350 lira olmaktadır.

Yeşil Kamp Hizmetleri

 • Tuvalet, duş, elektrik ve internet hizmeti verilmektedir.
 • Restoran ve büfe yer almaktadır.
 • Ortak buzdolapları mevcuttur.
 • Mangal yakma alanı vardır.

Demircioğlu Camping

Otel tarzını kamp alanına yerleştirmiş Edirne'de bulunan en farklı kamp alanları arasında yer almaktadır. Doğası gereği de oldukça beğenilen yer aktivite olarak da diğer kamp alanlarına göre bir tık daha zengindir. Öyle ki burası öyle popüler bir yer haline gelmiştir ki doğum günü gibi organizasyonların yapılması için dahi buraya gelinmektedir. Ailenizle rahat ve konforlu bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız burayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Demircioğlu Camping'i diğer kamp alanlarından ayıran bir özellik de dışarıdan yiyecek ve içecek kabul etmemeleri. Bu konuda biraz eleştiri alsalar da buraya gelen birçok kişi bunun bilincinde olarak geliyor. Çünkü işletmenin kendisine özel bir restoranı mevcut. Bu sebeple de yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı buradan karşılamanız isteniyor. Yani burası diğer kamp alanlarından biraz farklı özelliklere sahip bir yer. Yine de oldukça çeşitli aktiviteler yapmak ve daha rahat bir şekilde kamp deneyimi geçirmek istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Demircioğlu Camping Konaklama Ücretleri

Çadır ve bungalov evlerde konaklamak mümkündür.

Fiyat bilgisi sezonluk olarak değişkenlik göstermektedir. Bu bilgiyi almak için işletmeyi arayabilirsiniz. Zaten bungalov evlerde kalmak için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Demircioğlu Camping Hizmetleri

 • Tuvalet, duş ve elektrik gibi temel ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır.
 • Restoran ve kafeler kamp alanı içinde bulunmaktadır ve yiyecek ihtiyaçlarınız bu alanda karşılanacaktır.
 • Geleneksel okçuluk, kano gezintisi ve tüplü dalış gibi çeşitli aktiviteler de yer almaktadır.

Erikli Kamping

Edirne'de yer alan diğer kamp alanları gibi Erikli Kamping de doğasıyla ve temiz plaja sahip olan oldukça mütevazı bir kamp alanıdır. Bu kamp alanı dilerseniz ailenizle dilerseniz arkadaş grubunuzla rahatça gelip sakin bir şekilde kamp yapacağınız alanların başında gelmektedir. Saroz Körfezi'nde yer alan Erikli Kamping Edirne'de yer alan diğer kamp alanları gibi yeşil doğası ve temiz kumsalıyla birlikte kamp sakinlerini beklemektedir. Aynı zamanda diğer kamp alanlarından dahi geniş bir alana sahip olduğu için yaz döneminde, hafta sonları, bayramlarda yer bulma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamanız söz konusu değildir.

Kamp alanı temizlik bakımından da oldukça iyi özellikle ortak kullanım alanlarının bu konuda başarılı olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bunların yanı sıra kamp alanında küçük bir büfe var. Temel ihtiyaçlarınızı bu büfede karşılayabilir olsanız da diğer yiyecek ihtiyaçlarınızı buraya gelmeden önce karşılamanızı tavsiye ediyoruz. Zaten ortak kullanım buzdolapları olduğu için yiyeceklerinizi saklama konusunda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Aynı zamanda mangal yakma konusunda da herhangi bir kısıtlama söz konusu değil.

Erikli Kamping Konaklama Ücretleri

Çadır kurma alanı için 50 lira gibi oldukça uygun bir fiyat alınmaktadır.

3 kişilik çadır kiralayan kişiler 75 lira, 4 kişilik çadır kiralayan kişiler 100 lira ücret ödemektedir.

Erikli Kamping Hizmetleri

 • Tuvalet, duş, internet ve elektrik bulunmaktadır.
 • Ortak buzdolabı, ortak mutfak ve bulaşık yıkama alanı gibi kampçıların ihtiyaçları arasında bulunan ortak kullanım alanları da mevcuttur.
 • Mangal alanı yer almaktadır.
 • İşletmeden masa ve sandalye de kiralayabilirsiniz.

Edirne'de Bulunan Diğer Kamp Alanları

 • Fevzi Paşa Mocamp
 • Gala Gölü Milli Park Kamp Alanı
 • Uzunkum Plajı Kamp Alanı
 • Danişment Tabiat Parkı Kamp Alanı

Edirne Gezilmesi Gereken Yerler

II.Bayezid Külliyesi (Sağlık Müzesi)

Fatih Sultan Mehmet'in oğlu II.Bayezid tarafından yaptırılan külliye 1488-1896 tarihleri arasında Osmanlı Devleti'nde şifahane olarak kullanılmıştır. Bu yapının içinde imaret, hamam, cami, mutfak, depo alanları, darüşşifa ve tıp medresesi gibi oldukça çeşitli bölümler yer almaktaymış. Medresede okuyan tıp öğrencileri bu külliyede uzman doktorlardan eğitim alıp onların vermiş olduğu eğitimler sayesinde buraya gelen hastalara bakarmış.

1997 yılından itibaren müze olarak kullanılan bu külliye Osmanlı dönemi hakkında birçok fikir edinmenize olanak sağlayacaktır. Öncelikle ilaçların nasıl yapıldığı o dönemlerde tedavilerde nasıl yöntemler uygunlandığı mankenler tarafından canlandırılarak gösteriliyor. Yalnızca ilaç ve tedavi yöntemi değil alternatif tedavi yöntemi olan müzikle tedavinin de örnekleri mankenler tarafından müzede sergileniyor. Osmanlı'da sağlık konusunda daha birçok fikir edineceğiniz müzeye giriş ücreti olarak 5 lira alınırken 09.00-17.30 saatleri arasında müzeye giriş yapabilirsiniz.

Selimiye Camii

Edirne denince akla gelen ilk 3 şeyden bir tanesi şüphesiz Selimiye Cami olacaktır. Büyük mimarlarımızdan biri olan Mimar Sinan'ın ustalık eserim diye adlandırmış olduğu Selimiye Camii yerli, yabancı senede 3 milyona yakın turistin ziyaret ettiği bir camimizdir. Türk İslam tarihinin en iyi yapılarından bir tanesi olarak gösterilen Selimiye Camii padişah Yavuz Sultan Selim döneminde yaptırılmıştır. Cami'de bulunan 12 şerefe de 2.Selim'in 12. Osmanlı padişahı olmasını simgelemektedir. Taş, mermer, ahşap, sedef ve çini birçok malzemeden yapılmış olan cami Osmanlı mimarisinin en iyi örnekleri arasında hemen herkes tarafından şüphesiz bir şekilde sayılmaktadır.

Arasta Çarşısı

Burası Edirne'nin en önemli gelir kapılarından bir tanesidir. Yerli ve yabancı turistler tarafından akın edilen Arasta Çarşısı 1590 yılında yapıldı ve o dönemden beri faaliyetine aynı hızda devam ediyor. Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinde de yer alan Arasta Çarşısı'nda günümüzde şekerlemeci ve hediyelik eşya satan dükkanlarla dolu. Siz de Edirne'ye kadar gelmişken hem kendiniz hem sevdikleriniz için birbirinden güzel hediyeleri bu tarihi çarşıdan alabilirsiniz. Selimiye Camii'nin hemen yanında bulunan Arasta Çarşısı Osmanlı padişahı 2.Selim tarafından yaptırılmıştır.

Enez Kalesi

Bir şehrin eğer kalesi varsa bu kale mutlaka ziyaret edilmelidir. İşte Enez Kalesi de bu kalelerin arasında yer almaktadır. Edirne'nin önemli sembollerinin arasında yer alan Enez Kalesi'nin tarihi Antik Çağ'a kadar dayanmaktadır. Bu çağlarda barbarlardan gelecek saldırıları önlemek için Enez Kalesi yapılmış ve Roma Dönemi'nde de birçok kez onarılmıştır. Bu kale içerisinde Fatih Cami de bulunmaktadır. Eskiden Ayasofya Kilise'si olarak kullanılan bu cami Edirne'nin fethedilmesiyle Fatih Sultan Mehmet döneminde camiye çevrilmiştir. Buraya gelen birçok kişinin ilk ziyaret ettiği alanların başında yer almaktadır. Tabii ki yıllar geçtikçe hem kale hem camii hasar görmüş olsa da günümüze kadar gelmeyi başarmış yapıların arasında yer almaktadırlar.

Kaarağaç Tren Garı

1. Abdülhamit döneminde yapılan bu gar günümüzde Trakya Üniversitesi içinde yer almaktadır. Fakat Edirne'ye gelmişken üniversiteye gelip bu yapıyı ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Bahçesinde o dönemden kalmış bir vagon da yer alan Karaağaç Tren Garı Osmanlı'nın en önemli tren garları arasında yer almaktadır ve o dönemlere ilginiz varsa burayı da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Edirne kamp alanları gördüğünüz gibi bu şekildeydi. Edirne'nin yeşilinin ve mavisinin her tonunu sonuna kadar hissedip sevdiklerinizle güzel bir şekilde zaman geçireceğiniz bu kamp alanlarına yılın her döneminde gelip kaliteli vakitler geçirebilirsiniz.

Edirne Kamp Alanları | En İyileri, Konaklama Olanakları, Ücretleri, Görülmesi Gereken Yerler ve Ulaşım