Yemek

Cafe Polikek Bahçe, Ankara

Pasta ve benzeri tatlılara oldukça düşkün biri olarak geçtiğimiz günlerde Cafe Polikek Bahçe’ye gittim. Öncelikle mekân dışarıdan çok şirin gözüküyordu bu tarz bir işletme için güzel bir tasarım oluşturmuşlar. Aynı zamanda soğuk kış aylarını da düşünmüş olacaklar ki kış bahçesi de hazırlamışlar ve bunu da oldukça beğendim.

Burada sadece pasta ve benzeri ürünler değil birçok ev yiyeceği var ve mantı bunlardan bir tanesi. Aynı zamanda kahvaltılarının da güzel olduğunu söyleniyor en yakın zamanda ailemi de alıp kahvaltı yapmak için de buraya geleceğim.

Pasta çeşitleri oldukça fazlaydı ve hangisine karar vereceğimi bilemedim hepsi çok lezzetli ve taze görünüyordu. Fakat en sonunda tercihimi Rus pastasından yana kullandım. Yanına da filtre kahve söyledim. Filtre kahveyi ben birkaç yer dışında deneyimlerde pek beğenmemiştim.

Buna rağmen aldığım risk tuttu diyebilirim ve filtre kahvesi oldukça güzeldi pastanın yanında harika gitti. Rus pastası da tam beklediğim gibiydi ve lezzet açısından güzel bir deneyim yaşadığımı söyleyebilirim. Pasta oldukça doyurucu olmasına rağmen fıstık ezmesinin çok övüldüğünü gördüğüm için bir de fıstık ezmesi istedim.

Fıstık ezmesi benim hiçbir zaman hayır diyemeyeceğim bir şeydir ve burada da cidden çok güzel yapmışlar sırf bunun için bile gelinebilir. Çalışanların ilgisi, mekânın sıcaklığı, yiyeceklerin tadı ve fiyatlara bakılacak olursa burası kesinlikle gelmeniz gereken bir yer. En yakın zamanda yine geleceğim.

İletişim ve konum bilgileri

Söğütözü, Söğütözü Cd. 15/A Çankaya/Ankara
03122842300

R