Butikek Eryaman metro bölgesinin yoğunluğundan nasibi alan, her daim dolu olan bir mekan olarak dikkat çekiyor.

Butikek Eryaman metro yakınlarındaki konumuyla oldukça hareketli bir yer. Kahvaltı için 6 kişi gittik. Gerek kahvaltı tabağı gerekse ikram çayları ve hizmetleri çok memnun etti. Yerli ve yabancı birçok tatlı çeşidi var. Her biri enfes. Birçok kere duymuştum ama ilk kez gitme fırsatım oldu. Kahvaltıda tereyağlı simit vardı. İlk kez yedim ve çok beğendim.

Peynir çeşitleri, tahin pekmez, zeytinler ve hamur işi çeşitleriyle dolu bir kahvaltı geçirdik. Brunch uzayınca gene acıktık. Bu sefer de öğle yemeğine kalalım dedik. Fajita, spagetti bolonez ve pizza deneme fırsatımız oldu. Muazzam lezzetler tattık. Artık haftada bir iki geliriz diye düşünüyorum.

Pizza Çok İyiydi

Pizza çok iyiydi. Onu belirtmeden geçemeyeceğim. Butikek mekan olarak geniş bir alana sahip. Özellikle rahat sohbet edeceğiniz masa genişlikleri var. Doğal olarak yediğinizi içtiğinizi rahatça tüketebiliyorsunuz. Son derece lezzetli olan pizzayı ince hamurun yanı sıra lezzetli yediğimi düşünüyorum. Hiçbir tat diğerine baskın değildi. Yani İtalya’da yediğim pizzadan farklı değildi.

Çay ikram etmeleri ayrı bir hoşluk oldu. Artık her şey para ama ikram cidden hoşumuza gitti. Yani kahvaltıdan akşam yemeğine kadar kaldık mekanda, sonra da metroyla evlerimize döndük. Ankara’ya yeni taşındığım için bu tür mekanlar arıyordum. Butikek bana hitap eden bir yer oldu.

Konum ve iletişim bilgileri

Şehit Osman Avcı Mah. Selçuklular Cad. 2.Etap Metro Durağı Karşısı No.28/A
+90 312 281 22 44Butikek, Ankara