Deniz mahsüllerini seviyorsanız ve ailece dışarda yemek istiyorsanız harika bir önerim var. Aliço Balık Evi Restaurant herkesten tam not alan balık çorbası ve taze balık menüleriyle çok memnun kalacağınız bir mekan. Balıklar günlük geliyor ve taze olarak pişiriliyor. Zaten o ağır kokuyu bu mekanda hissetmiyorsunuz. Taze balık kokuyor. Balık çorbasıyla yemeğe başlıyorsanız zaten tadı damağınızda kalıyor.

Bildiğimiz kadarıyla firmanın ismi Aliço olarak sonradan değişti. Bu yüzden isim değişikliğini bilmiyorsanız ya Manço restoran ya da Aliço olarak sorabilirsiniz. Zaten Çankaya’nın bilinir bir yerinde bulunuyor ve oldukça salaş bir mekan.

Balık Kebabı ve Balık Şiş

Aliço Balık Evi ziyaretçileri eve giderken balık çorbasını da sipariş ettikleri için sık sık taze çorba bulmanız mümkün oluyor. Benim en beğendiğin balıklar ise balık kebap ve balık şiş. Adana kebap ve çöp şişlerden esinlenen bu yiyecekleri balık sevmeyen kuzenim bile iki porsiyon kadar yedi. Son derece lezzetli olan ürünlerden sonra helva ve çay ikram olarak geliyor.

Sanki ailenizin mutfağındaki gibi özenli ve samimi bir ortam var. Lüks bir mekan hayal ediyorsanız yanılıyorsunuz. Ama işin sırrı zaten salaş olması. Mekan lezzete ayrı bir tat katıyor. Trança şişi de mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum. Burada balık yemeye doyacaksınız. İkram edilen çay ve helva da ayrı bir lezzet katıyor. Üstelik fiyatlar da çok makul.

Konum ve İletişim Bilgileri

Aliço Balık Evi, Ankara
Emek Mahallesi Emek Mahallesi Bosna Hersek Caddesi A D:No.20, 06490 Çankaya
(0312) 212 20 00Aliço Balık Evi Restaurant, Ankara