Ankara’da Karadeniz mutfağına dair yöresel lezzetlerin sunulduğu yerlerin sayısı hızlı artıyor. Zigana Yöresel bu anlamda işini en iyi yapan terlerden biri konumunda. Karadeniz yöresel yemeklerini tüketicisiyle buluşturan bu yer mutlaka değerlendirilmesi gereken yerlerden.

Burası için değinebileceğim onlarca farklı lezzet var. Zaten Karadeniz mutfağını bilen bilir yüzlerce birbirinden güzel tadı bünyesinde barındıran bir mutfaktır Karadeniz mutfağı.

Zigana Yöresel için değinmem gereken ilk lezzet kesinlikle pidesidir. Pide denince Ankara’da akla gelen ilk yerlerden birisi de burasıdır. Bundan farklı olarak yine Karadeniz yöresine ait kuymak da burada denenmesi gerekenlerden yalnızca biri.

Ayrıca yaprak sarma ve güveç benim tavsiye edebileceğim diğer lezzetlerden bazıları. Yöresel olarak tasarlanmış mekânın iç kısmı gayet geniş ve insanların rahat yemek yemesi için tasarlanmış. Mekânın lezzetli yemeklerinin fiyatı ise gayet uygun ve her bütçedeki insanın rahatlıkla karnını doyurabileceği seviyede olduğundan bahsetmek gerekir.

Çalışanlar ve işletme sahibi müşterilere özellikle yüksek alaka gösteriyorlar. Bu da sizi sanki evinizdeymişsiniz gibi hissettiriyor. Bu durum her işletme için aile ortamı oluşturulması maksadı ile dikkat edilmesi gereken bir husus.

Açıldığı günden bu yana kalitesini bozmada sürdüren Zigana Yöresel restoran Karadeniz mutfağını denemek isteyen ya da bu mutfağa dair özlem duyan kişiler tarafından Ankara’da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri konumunda bulunuyor. Gittiğinizde pişman olmayacağınıza daha şimdiden garanti verebilirim.

Konum ve iletişim bilgileri

Macun, Macunköy, Erciyes Caddesi, İşyerleri, 201. Cd. No:6, 06374 Yenimahalle/Ankara
Anıtkabir noktasına 6,7 km mesafede
(0312) 387 09 99Zigana Yöresel, Ankara