Felsefe tarihinin en önemli ülkelerinden birisi resmi adıyla Helen Cumhuriyeti bilinen adıyla da Yunanistan’dır. Yunanistan’ın kökleri Antik Yunan’a kadar uzanmaktadır. Özellikle tiyatro, felsefe, tarih, siyaset, edebiyat ve matematik gibi alanlarda oldukça gelişmiştir. Ülke tarihi milattan önce 3 binli yıllara kadar uzanmaktadır. Doğal güzellikleri olarak, kültür turizmi olarak, çok sayıda adalarıyla Avrupa’nın en dikkat çeken ülkeleri arasındadır. Yunanistan kamp alanları da bu nedenle oldukça güzeldir. Ülkenin kaderi Büyük İskender’in ülkeyi fethinden sonra değişmiştir. Ülkenin, Helenistik Dönem’e girmesiyle Yunan kültürü doğuya doğru bir yayılım göstermiştir. Bu dönem sonrasında ise Roma İmparatorluğu başlamış ve imparatorluk sayesinde Yunan Medeniyeti etkisini daha çok hissettirmiştir. Roma’nın yıkışından sonra Bizans Dönemi başlamış ve 15. Yüzyılın başlarında bu bölge Osmanlı Devleti hâkimiyetine girmiştir. 300 yıl boyunca Osmanlı’ya bağlı olan Yunanistan, 1830 senesinde bağımsızlığını kazanmıştır.

Antik Yunan Dönemi’nden beri ülkenin başkenti Atina’dır. İsmi ülkenin koruyucusu olan savaş tanrıçası Athena’dan gelmektedir. Şehrin nüfusu 4 milyondur ve ülkenin en kalabalık şehridir. Özellikle 1920’li yıllarda Anadolu’dan adlığı yoğun göç nedeniyle nüfusu gözle görülür derecede artmıştır. Eski Yunan medeniyetinin de merkezi olan kentte yüksek tepeler oldukça boldur. Atina oldukça kozmopolit bir şehirdir ve oldukça da modern bir görünüme sahiptir. Yüzyıllar öncesinde dahi dünyanın önemli bir ticaret ve kültür merkeziydi. Orta Doğu açısından Atina, Avrupa’nın ilk Avrupa kenti olarak sayılmaktadır. Avrupa açısından ise kent, Batı’dan Doğu’ya geçiş noktası konumundadır. Atina halkının tamamına yakını Ortodoks mezhebine bağlıdır ve halk Yunan Ortodoks Kilisesi tarafından yönetilmektedir.

Atina’nın en önemli yapılarından biri Akropolis’tir. Başkentin tam merkezinde yer alan yapı Antik Yunan Dönemi’nde tapınak ve kale olarak kullanılıyordur. Akropolis’teki en ünlü yapı ise Parthenon’dur. Burası savaş tanrıçası Athena için inşa edilmiştir. Athena, burayı baş tapınak olarak kullanıyordu. Dev sütunlarla çevrili Parthenon; Antik Yunan Dönemi sonrasında cami, kilise gibi çeşitli şekillerde kullanılmıştır. 26 Eylül 1687 tarihinde Venedik topçusunun Osmanlılara saldırması sonucunda barut deposu zarar görmüş ve buradaki caminin bazı bölümleri yıkılmıştır. Bu alandaki diğer tapınakların çoğu Athena ve Poseidon için yapılmıştır. Bu yapılar genellikle kilise olarak kullanılmıştır. Osmanlı dönemimde ise konut amaçlı kullanılmaktaydı.  

Yunanistan’a hâkim olan iklim ülkemizden de yakından tanıdığımız, Akdeniz iklimidir. Yazın sıcaklık ortalamaları 26 – 27 derece dolaylarında seyreder. Kışları sert geçmez ancak ülkede çok sayıda tepe yer aldığından, bu tepeler genellikle karlıdır. Ülkenin engebeli bir yapıya sahip oluşu Yunan Mitolojisi’nde farklı bir bakış açısıyla açıklanmıştır. Mitolojiye göre tanrılar Yunanistan’ı yaratırken toprağı elemiş, Yunanistan ise kalan tortulları savurup fırlatmıştır. Yer şekilleri de bu nedenle engebeli bir yapıya bürünmüştür. Ülkedeki en yüksek nokta Eski Yunan Mitolojisi’nde de bilinen Olimpos Dağı’dır. Olimpos Dağı’ndan sonra ise Parnassos Dağı ülkenin en yüksek noktasıdır. Dağlık bölgeler olmasına rağmen ormanlık alan bir hayli çoktur. Ülkede ormanlar ve korunan alanlar, ülkenin neredeyse yüzde 50’lik kısmını oluşturmaktadır.

Ormanlık alanları, iklimi, kültürel yapısı sebebiyle Yunanistan kamp alanları; harika bir kamp deneyimi için çok doğru bir tercih olacaktır. Yalnızca kamp için değil kültür ve tarih gezileri için de güzel bir seçenektir. O halde Yunanistan’ın kamp alanlarını, gezilecek yerlerini birlikte daha yakından tanıyalım.

Sikia Camping

Sikia Camping, Pilio Dağı’nın yemyeşil yarımadasında yer almaktadır. Kamp alanı denize sıfır bir konumdadır. Pagasit Körfezi’nin sahili kamp alanı ile iç içedir. 30 hektarlık zeytin ağaçlarıyla çevrili olan alanda, güzel bir kamp tecrübesi yaşayabilirsiniz. Denizi son derece temizdir ve bu denize yılın 8 – 9 ayı rahatlıkla girilebilmektedir. Oldukça sıcak bir bölgedir. Genelde rüzgârı olmaz ve denizin akıntılar sayesinde kendi kendini temizleyebilen bir yapısı vardır. Kamp alanı çevresinde çok sayıda koy vardır. Bir koydan diğerine geçiş de oldukça kolaydır. Bu alana geldiğinizde yalnızca bu sahile bağımlı kalmadan birçok yeri keşfedilme şansına sahip olacaksınız.

Burası ailenizle, sevdiklerinizle; sessiz, huzur dolu, doğayla iç içe kamp yapabileceğiniz eşsiz manzaralar sunan bir yerdir. Çevresinde yemek yiyebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Özellikle tavernaları oldukça popülerdir. Tavernalarda Yunanistan’a özgü müzikler eşliğinde güzel bir balık yiyebilirsiniz. Ayrıca yine kamp alanı yakınlarında, kordon boyunca tasarımlarıyla dikkat çeken snack – barlar da mevcuttur. Öğleden sonra buralarda güzel vakit geçirebilir ve Yunanistan’a özgü atıştırmalıkları deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca çok farklı kokteylleri de vardır. Buraya kadar geldiyseniz mutlaka çevredeki diğer dikkat çeken yerleri de bir görmelisiniz.

Kamp Alanındaki Olanaklar

 • Kamp alanında ideal bir konaklama için tüm olanaklar mevcuttur. Burada konaklamak isterseniz bir kamp için gerekli olan tüm olanakların fazlasına sahip olacaksınız.
 • Öncelikle kamp alanında çok sayıda WC ve duş bulunmaktadır. Engellilere özel WC ve duşlar da mevcuttur. Anne – bebek odaları bulunmaktadır. Bu alanların temizliği her gün, büyük bir titizlikle yapılmaktadır.
 • Kamp alanında ortak kullanıma sunulmuş buzdolapları, derin dondurucular bulunmaktadır. Sayıları çok olduğundan en yoğun dönemlerde dahi kullanım sıkıntısı yaşanmamaktadır. Yiyeceklerinizi gönül rahatlığıyla bu dolaplarda muhafaza edebilirsiniz.
 • Kamp alanında birkaç noktada barbekü alanları bulunmaktadır. Tesisin yemeklerini yemek istemediğiniz zaman bu alanlarda damak tadınıza göre lezzetler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca bu alanda masa ve sandalyeler de mevcuttur. Gün ortasında ya da akşamları burada sevdiklerinizle güzel bir şekilde dinlenebilirsiniz.

 • Kamp alanı gastronomi alanında da oldukça gelişmiştir. Tesisle aynı isimde bulunan bir taverna bu alan içerisinde yer almaktadır. Bölgenin en ünlü ve eski tavernaları arasında bilinmektedir. Burada birbirinden farklı Yunan lezzetlerini deneyebilirsiniz. Yemekler, kamp alanındaki zeytinlerden üretilen zeytinyağları ile yapılıyormuş. Zeytinyağlı yemeklerin oldukça lezzetli olduğu söyleniyor.
 • Alanda kafeterya bulunmaktadır. Deniz suyunun kristal berraklığı eşliğindeki manzarada kahvaltı edebilir ya da bir şeyler içebilirsiniz.
 • Mini bir mutfak bulunmaktadır. Dilerseniz burada basit yiyecekler hazırlayabilirsiniz ya da bulaşıklarınızı yıkayabilirsiniz.
 • Çamaşır makineleri mevcuttur. Yetkililerden randevu alarak bu makinelerden faydalanabilirsiniz.

 • Burada çadırınızda ya da karavanınızda güzel bir şekilde konaklayabilirsiniz. Karavanda konaklayanlar içi; kimyasal tuvalet imhası, karavan servis noktası ve su tedarik noktaları bulunmaktadır. Karavanla gelenler için gerçekten güzel olanaklar bunlar.
 • Kamp alanının her yerinde elektrik bağlantısı mevcuttur. Ortam zaten yeterince aydınlıktır. Eğer çadırınıza elektrik çekmek isterseniz yanınızda ara kablo getirmeniz iyi olacaktır.
 • Alanda su içebileceğiniz çeşmeler bulunmaktadır. Son olarak da kamp alanı zeytin ağaçlarıyla dolu olduğundan gölgelik alan bakımından son derece uygundur. Denize birkaç adım yürüdükten sonra alan dönüp bu gölgelik alanlarda dinlenebilirsiniz.

Ücretler

 • Yetişkin ücreti (ocak – haziran ve eylül – aralık arası): 7 €, diğer aylarda 8 €
 • 0 – 14 yaş çocuk ücreti: ücreti (ocak – haziran ve eylül – aralık arası): 4 €, diğer aylarda 5,5 €
 • Otomobil giriş (ocak – haziran ve eylül – aralık arası): 3,5 €, diğer aylarda 4,5 €
 • Motosiklet ile giriş her dönem: 2 €
 • Karavan (ocak – haziran ve eylül – aralık arası): 5,5 €, diğer aylarda 7,5 €
 • Gezici çadırı (ocak – haziran ve eylül – aralık arası): 5,5 €, diğer aylarda 7 €
 • Küçük çadır (ocak – haziran ve eylül – aralık arası): 4 €, diğer aylarda 4,5 €
 • Orta çadır (ocak – haziran ve eylül – aralık arası): 5 €, diğer aylarda 6,5 €
 • Büyük çadır (ocak – haziran ve eylül – aralık arası): 5,5 €, diğer aylarda 7,5 €
 • Çadır için elektrik: 3,5 €
 • Normal elektrik: 5 €

*Tüm fiyatlara vergi dahildir. 2020 yılı için fiyat tarifesidir.

Armenistis Camping & Bungalows

Armenistis Camping & Bungalows, Halkidiki Sarti’de bulunan yemyeşil bir kamp alanıdır. 1982 senesinden beri aynı yerde, aynı kalite anlayışıyla kamp ve doğaseverlere ev sahipliği yapıyor. Sahilin altın kumu, denizin sonsuz mavisi ve çınar ağaçlarının koca gölgesi altında konforu ayaklarınıza kadar getiriyor. Bu kadar doğayla iç içe olup da konforu bu kadar üst seviyede yaşamak kamp yerleri açısından çok da kolay bir şey değildir. Ancak Armenistis Camping & Bungalows bunu çok güzel bir şekilde başarmış durumda. Burası ziyaretçilerine lüks konaklama seçeneklerinin yanında basit seçenekler de sunuyor ve karar tamamen ziyaretçilere kalıyor.

Halkidiki Sarti özellikle yaz aylarında oldukça yoğun bir turistik beldesidir. Selanik’e 135 km ve Poligiro’ya yaklaşık 80 km uzaklıkta yer alır. Her yıl on binlerce turisti ağırlayan bu beldede dağ ve deniz birleşmiştir. 3 km uzunluğundaki devasa sahiliyle tüm turistlerin ilgi odağı konumundadır. Armenistis Camping & Bungalows’un derin mavi sularında ve Aynoroz Dağı’nın heybetli manzarasında kamp yapmak çok ayrı bir deneyim olacaktır. Aynoroz Dağı da ülkenin önemli yerleri arasındadır. Doğu Ortodoks manastırının değerli bir merkezidir. Yunanistan içerisinde özerk bir hükümet olarak varlığını sürdürmektedir. Nüfusu 2500 civarındadır ve çoğu da rahiplerden oluşmaktadır. Devletin temsilcisi 20 manastırı simge eden 20 kişilik bir meclistir. Armenistis Camping & Bungalows’a kadar gitmişken Aynoroz Dağı’nı görmeden dönmemelisiniz.

Armenistis Camping & Bungalows’un sahili mavi bayraklıdır. Denizi oldukça berraktır. Denize ilk girdiğinizde hemen derinleşen bir yapısı olmadığını fark edeceksiniz. Son derece temiz ve çevre dostu bir sahili vardır. Ayrıca plajda cankurtaran da bulunmaktadır. Deniz kamp alanına 1 – 2 dakikalık yürüme mesafesinde yer alır. Kamp alanından denize yürüyebilir, sahildeki şezlongda güneşlenebilir ve yine bu çevrede yer alan bar – kafelerden bir şeyler içebilirsiniz. Eğer Yunanistan’a yolunuz düşerse ve denize girmek isterseniz bu kamp alanında konaklamayacaksanız bile Sarti sahilini tercih etmenizi öneririz.

Konaklama Seçenekleri

Armenistis Camping & Bungalows’ta konaklama seçenekleri istemediğiniz kadar çoktur. Alandaki tüm konaklama seçeneklerini kısaca anlatmak gerekirse:

 • Kendi Çadırınızla Konaklama: Çadırla konaklama kamp severlerin en yaygın konaklama seçeneğidir. İnsanların kendi çadırıyla konaklaması sadelik duygusu verirken daha özgür bir deneyim de sunmaktadır. Armenistis Camping & Bungalows’un çam ve çınar ağaçlarının gölgesinde, denize nazır çadırınızı kurabilirsiniz. Tesiste bulunan çadır sahasının boyutu yeterince büyüktür. Diğer ziyaretçilerle pek haşir neşir olmadan konaklama imkânı yaratılmıştır.
 • Kamp Çadırları ile Konaklama: Denize sıfır bir konumda yer alan kamp çadırları unutulmaz bir tatil için güzel bir öneri olacaktır. Gölgelik alan bakımından ideal bir yerdir. Bu çadırlar özel olarak tasarlanmış olup oldukça hoş bir tasarıma sahiplerdir. Bu çadırlarda 4 kişiye kadar konaklayabilirsiniz. Çadırların içerisinde 1 çift kişilik, 2 tek kişilik yatak bulunmaktadır. Elbise dolabı, kasa, buzdolabı, vantilatör, veranda ve kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur.

 • Karavan Konaklama: Armenistis Camping & Bungalows, Yunanistan’da karavanla konaklama denince ilk akla gelen yerlerden biridir. Alanı oldukça büyük olduğundan onlarca karavanla kamp mümkündür. Eğer sizde evinizle yani karavanınızla seyahat etmeye, kamp yapmaya bayılıyorsanız alternatiflerinizi tekrardan bir gözden geçiriniz.
 • Beach House – Sahil Evi Konaklama: Armenistis Camping & Bungalows’un sahil evleri oldukça dikkat çekiyor. Deniz manzaralı sahil evlerinde 5 kişiye kadar konaklayabiliyorsunuz. Odalarda bir çift yatak ve 2 tek yatak bulunmaktadır. Dilerseniz ekstra bir ücret karşılığında yatak talep edebiliyorsunuz. Evlerin içerisinde; havlu, nevresim, elbise dolabı, mücevher kasası, klima, barbekü, espresso makinesi, mutfak, oturma odası bulunmaktadır. Ayrıca bahçesinde şezlong da mevcuttur.

 • Standart Mobil Evler: Modern, minimal ve çınar ağaçlarıyla çevrili olan Standard Mobil Evler, sahilin parlak mavi kristal sularından sadece birkaç adım uzaklıkta yer alır. Sizlere mahremiyet, eşsiz manzaralar ve dış mekân mobilyalı harika bir bahçe sunar. 2 yetişkin + 2 çocuğa kadar konaklama imkânı sunmaktadır. İki odası mevcuttur. Tamam donanımlı açık bir mutfağı vardır.
 • Bunların dışında Armenistis Camping & Bungalows’ta sadece 2 kişilik, sadece 3 kişilik odalar da mevcuttur. Dilerseniz bu odalarda da konaklayabilirsiniz.

*Tüm konaklama alternatiflerinde; WC, sıcak duş, kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur. Çadır ve karavan haricinde diğer konaklama seçeneklerinde her 5 günde bir nevresim temizliği ve değişimi yapılmaktadır.

Ücretler

 • Beach House ücretleri sezonuna göre 105 – 108 € aralığında değişmektedir.
 • Standart Mobil Ev ücretleri sezonuna göre 60 – 100 € aralığında değişmektedir.
 • Kamp Çadır ücretleri sezonuna göre 50 – 90 € aralığında değişmektedir.
 • Deniz Manzaralı Karavan ücretleri sezona göre 60 – 100 € aralığında değişmektedir. 7
 • Buzdolabı kullanım ücreti 4 €
 • Çamaşır Makinesi 4 €
 • 880 Watt Elektrik Kullanımı 4,10 €

Lacara Camping & Bungalows

Lacara Camping & Bungalows, bir önceki kamp alanında olduğu gibi Halkidiki Sarti’de bulunmaktadır. Kamp tesisi Koutloumousiou (Kutlumusi) Plajı’na sıfır bir konumdadır. Sitonya Yarımadası içerisindedir. Sitonya Yarımadası Orta Makedonya bölgesinde bulunmaktadır. Halkidiki bölgesine geldiğinizde 34 plakalı araçlar görünce şaşırmayınız. Çünkü bu bölge İstanbul’a yakınlığı sebebiyle Türkiye’den bayağı bir turist çekiyor. Sınıra geldikten sonra 4,5 saatlik bir süre zarfında Halkidiki’ye ulaşacaksınız. Yolun yaklaşık 3 saati aralıksız bir otobandan oluşmaktadır. Eğer ehliyetiniz güncelse yani son çıkan ehliyetlerdense sınır kapısında ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmıyor. Ehliyetiniz eskiyse yaklaşık 500 TL civarında bir ücret talep edilecektir. Ayrıca aracınızın sigortası da uluslararası trafik sigortasına uygun olmalıdır. Bunu herhangi bir sigorta acentesinden yapabilirsiniz.

Lacara Camping & Bungalows’a geldiğinizde Sitonya Yarımadası’nı keşfe çıkabilirsiniz. Bu yarımadanın dört bir tarafı altın renkli kumsallarla çevrilidir. Ayrıca ormanlık alanları sayesinde de yeşili boldur. Çevrede her türlü ihtiyacınızı giderebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Alışverişinizi yapabilir ve bölgeye özgü hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Sitonya’da Neo Marmara’yı gezebilirsiniz. Burası küçük bir limanı olan kasabadır. Plajı oldukça güzeldir. Plajda yer alan şezlong ve şemsiyelerden ücretsiz olarak yararlanabilir, plajdaki barlardan aldığınız içeceklerle denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu çevrede birkaç taverna da bulunmaktadır. Daha hafif bir şeyler yemek isterseniz de butik pizzacı ve hamburgercileri tercih edebilirsiniz.

Lacara Camping & Bungalows’ta Konaklama

Lacara Camping & Bungalows tesisinin bulunduğu alan oldukça büyüktür. Tesisin bir tarafı ormana öteki tarafı denize bakmaktadır. Denize sadece yürüme mesafesinde yer almaktadır. Konaklama alternatifleri bakımından oldukça zengin seçenekler sunmaktadır. Konaklama seçeneklerinden kısaca bahsedecek olursak:

 • Çadır Alanı: Burası tam anlamıyla kamp yapmak isteyenlere özel bir yerdir. Burada çadırınızla, karavanınızla harika bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Zengin çınar ormanında ve doğal güzelliklerin eşsiz bir şöleni içerisinde kamp yapabileceğiniz yaklaşık 200 farklı alan mevcuttur.
 • Reed Kulübeleri: Bir çadırdan daha fazlasında kamp yapmak için ideal bir konaklama seçeneği olacaktır. 2 kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik ve 5 kişilik alternatifleri mevcuttur. Kulübelerin tamamında; şilteli yataklar, yastıklar, battaniyeler, masa, sandalyeler, buzdolabı ve elektrik bulunmaktadır.
 • Kiralık Karavanlar: Karavanla kamp deneyimi yaşamak ancak kendi karavanları olmayanlar için doğru bir seçenek olacaktır. Karavan kapasiteleri maksimum 4 kişiliktir. İçerisinde elektrik bağlantısı ve buzdolabı mevcuttur.

 • 2 Kişilik Mobil Evler: Olanaklar bakımından daha elverişli bir kamp için güzel bir tercih olacaktır. Lacara Camping & Bungalows’taki mobil evlerin tamamında; duş, havlu, çarşaf, klima, TV, buzdolabı, elektrik, sandalye ve masa ve tuvalet yer almaktadır. Evlerde en fazla 2 kişi konaklayabilmektedir.
 • 2 – 3 Kişilik Mobil Evler: Kamp deneyimi yaşamak isteyenlerin güzel şartlar altında kamp yapabileceği bir diğer alternatif de budur. 2 kişilik mobil evler içerisinde yer alan tüm olanaklar mevcuttur. Ancak alan olarak daha büyüktür ve ekstra bir yatak daha mevcuttur.
 • 4 Kişilik Mobil Evler: Daha lüks bir tasarıma sahip olan bu evlerde her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek özellikler bulunmaktadır. Mutfak ve mutfak gereçleri diğer evlerden ayırt edici özelliğidir.
 • Çift Kişilik Bungalovlar: Tam donanımlı bir evdir. Kamp esnasında ihtiyacınız olabilecek her türlü olanak mevcuttur. 2 kişiden fazla konaklamalara uygun değildir.

 • Rose Bungalovlar 3-4 kişilik (Kapalı Mutfak): Kamp yaparken konforundan ödün vermek istemeyenlerin tercih etmesi gerektiği evlerdir. Bu tam donanımlı ahşap evlerde; tuvalet, duş, çarşaflar, havlular, mutfak eşyaları, tabaklar, bardaklar, mikrodalga fırın, TV, klima ve çeşitli ev eşyaları bulunmaktadır. 4 kişiye kadar konaklamak mümkündür. Burada ihtiyacınız olan tek şey kıyafetleriniz ve kişisel eşyalarınız olacaktır.
 • Rose Bungalovlar 4 kişilik (Açık Mutfak): Yukarıdaki ile tek farkı mutfağıdır. Diğer olanakların tamamı aynıdır.
 • Berpol Bungalovlar: Bu seçenek oldukça otantik bir konaklama vadetmektedir. İçerisinde küçük bir merdivenle üst kata çıkılmaktadır. İçerisinde; tuvalet, duş, çarşaflar, havlular, mutfak eşyaları, tabaklar, bardaklar, mikrodalga fırın, TV, klima ve çeşitli ev eşyaları bulunmaktadır.

Lacara Camping & Bungalows’ta Neler Var?

 • Alışveriş yapabileceğiniz mini bir market mevcuttur.
 • Lezzetli ve yöresel yemekler yiyebileceğiniz restoran bulunmaktadır.
 • Sahilde bar mevcuttur. Gece 21’e kadar açıktır.
 • Dinlenme odası mevcuttur.
 • Basketbol, voleybol, futbol sahası ve tenis kortu bulunmaktadır.
 • Boş kimyasal tuvalet bulunmaktadır.
 • Eczane ve otopark yer almaktadır.
 • Kablosuz ağ bağlantısı
 • Çamaşır makinesi
 • Elektrik

Thalatta Kalamitsi Village Camp

Thalatta Kalamitsi Tatil Köyü, Halkidiki Kalamitsi’de bulunan eşsiz bir yerdir. Yunanistan’daki en yüksek kamp sınıfı kategorisine sahiptir. İdeal ve huzurlu bir kamp için tüm olanakların fazlasına sahiptir. 2006 senesinde kurulan tesis; eşsiz doğası ve sunduğu alternatiflerle Yunanistan’ın ilham verici en popüler kamp alanlarından bir tanesidir. İşletme, doğaya saygılı faaliyetleri nedeniyle sektörde fark yaratmıştır. Doğası gereği büyük bir güzelliğe sahip olan tesis, dalış veya şnorkel ile yüzme için ideal, yeşil mavi suları, şaşırtıcı küçük kayalık koylarıyla uçsuz bucaksız bir kumsal sunar. Ufkun alabildiğine mavisi, tertemiz ve incecik kumlu plajı, denizin kristal berraklığındaki turkuaz sular ve çarpıcı kayalık; koylarla birleştiğinde, tüm bölgeyi dinlenme, yüzme, su sporları ve keşifler için ideal bir yer haline getirmektedir.

Thalatta Kalamitsi Tatil Köyü’nde Kamp

Thalatta Kalamitsi Tatil Köyü’nde iki sınıf çadır ve karavan alanı mevcuttur. A sınıf kamp alanı daha çok ağaçlık ve gölgelik alanlardan oluşmaktadır. Denize bakan yönü daha çoktur. Kampın en merkezi yeri aslında burasıdır. L sınıfı (ekonomi) kamp alanında ise gölgelik alan kısmen daha azdır. Ancak yine deniz manzarası görülmektedir. Çevresinde spor sahaları bulunmaktadır. Tüm kamp alanları numaralandırılmıştır. Ayrıca kamp yapan ziyaretçilerin mesafesi yakın değildir. Mahremiyet sağlanmaya çalışılmıştır. Giderseniz A ve L kategorisi arasında bir seçim yapmalısınız. Belirli bir yer seçim yapmanız mümkün değildir. Belirli bir yer seçmek isterseniz 21 gece ve üzerinde kalmayı garanti etmelisiniz. Bu seçenek sadece ağustos ayında geçerlidir.

L (ekonomi) kategorisine dahil alanın çevresinde iki futbol sahası ve basketbol sahası bulunmaktadır. Kategori L’de konaklarsanız kampın merkezine ve plaja 2 dakika yürüdükten sonra ulaşabilirsiniz. A (prime) kategorisi ise plaja ve kayalıklara daha yakındır. Aslında kamp alanının merkezi bu noktadır. Kamp alanı kavak, çam ve zeytin ağaçları ile çevrilmiştir. Alanın çoğu doğal gölgeleme altındadır. Bazı yerlerde daha çok, bazılarında daha az gölge vardır. Gün boyu gölge bir yer bulmak neredeyse imkansızdır. Kamp çadırınıza elektrik çekebilirsiniz. Elektrik gücü 6 amperdir. Her noktadan elektriği kullanmak mümkündür. Her 3 – 4 yerde bir sigorta üniteleri mevcuttur. Uzatma kablonuzun 20 metre olması iyi olacaktır. Güç kutusuna ve uzatma kablonuza takacağınız adaptörü resepsiyondan almanız gerekmektedir.

Kamp alanında 4 ve 6 kişiye kadar mobil evler mevcuttur. Bu evler sahile en fazla 2 dk yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Evlerin tamamında; bir adet çift kişilik yatak, 2 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır. Totalde 2 yatak odası mevcuttur. Oturma odaları ve mutfak yer almaktadır. Oturma grupları vardır. Tam donanımlı mutfak mevcuttur. Mutfak içerisinde 4 kişilik buzdolabı, ocak ve tava, tencere, tabak, çatal, bıçak gibi gereçler yer almaktadır. Banyo, tuvalet bulunur. Nevresim ve havlular mevcuttur. Kliması vardır. Bahçesi mevcuttur ve yemekli verandası bulunur. 1 araçlık park yeri vardır. 4 yataklı mobil evlerde 2 ayrı yatak odası vardır. Biri çift kişilik yatak, diğeri 2 tek kişilik yataktan oluşmaktadır. 6 yataklı mobil evlerde ise, 1 adet çift kişilik yatak ve 4 adet de tek kişilik yatak vardır. Totalde 3 ayrı yatak odası bulunmaktadır.

Aktiviteler

Thalatta Kalamitsi köy kampında çeşitli aktiviteler mevcuttur. Gününüzü renklendirmek için bu aktivitelere katılabilirsiniz. Kamp alanındaki aktiviteler; su sporları, bisiklet, doğa yürüyüşü, Aqua zumba, yoga, pilates, dans eğitimi ve plaj voleybolu mevcuttur. Covid – 19 pandemisi nedeniyle 2020 yaz sezonunda aktivitelerin birçoğu yapılamamıştır. Ancak bundan önceki senelerde oldukça renkli geçtiği görülmektedir.

Kamp alanı içerisinde çok farklı lezzetler tadabileceğiniz harika yemek yerleri mevcuttur. Eğer Yunan mutfağını merak ediyorsanız yöresel yemekler sunan restoranı tercih etmelisiniz. Ayrıca tesiste taverna da mevcuttur. Yunanistan’ın ünlü taverna tarzını yakından görebilirsiniz. Eğer daha klasik şeyler yemek isterseniz; pizza, hamburger ve ızgara çeşitleri sunan mekanlar da mevcuttur.

Ücretler

A Sınıfı

 • Karavan konaklama sezonuna göre 5,5 € ile 9,5 € aralığında değişmektedir. Temmuz ve ağustos aylarında 9,5 € olmaktadır.
 • Çadır konaklama sezonuna göre 4,5 € ile 8,5 € aralığında değişmektedir. Temmuz ve ağustos aylarında 8,5 € olmaktadır.
 • Kampçı karavanı ile konaklama sezonuna göre 7 € ile 12,60 € aralığında değişmektedir.
 • Yetişkin kişi başı giriş 4,20 € ile 7,5 € aralığında seyretmektedir.
 • 4 – 11 yaş arası çocuklar için giriş 2,5 € ile 4,20 € aralığında değişmektedir.

Ekonomi Sınıfı

 • Karavan konaklama sezonuna göre 4,40 € ile 7,60 € aralığında değişmektedir. Temmuz ve ağustos aylarında 7,60 € olmaktadır.
 • Çadır konaklama sezonuna göre 3,60 € ile 6,80 € aralığında değişmektedir. Temmuz ve ağustos aylarında 6,80 € olmaktadır.
 • Kampçı karavanı ile konaklama sezonuna göre 5,60 ile 10,10 € aralığında değişmektedir. Temmuz ve ağustos aylarında 10,10 € olmaktadır.
 • Yetişkin kişi başı giriş 3,40 € ile 6 € aralığında seyretmektedir.
 • 4 – 11 yaş arası çocuklar için giriş 2 € ile 3,40 € aralığında değişmektedir

Tüm Sınıflar İçin

 • Evcil hayvanlardan alınan giriş ücreti 1,5 ile 2,90 € aralığında değişmektedir.
 • Araçla giriş ücreti 3 € ile 4,10 € aralığındadır.
 • Motosikletle giriş ücreti 2 € ile 2,5 € aralığında değişmektedir.
 • Elektrik ücreti 4 €’dur.
 • Çamaşır makine kullanım ücreti 4 €’dur.
 • Buzdolabı kiralama 4 €’dur.

Campsite Vrachos Kastraki

Campsite Vrachos Kastraki, Trikala Eyaleti, Kastraki'de, Kalambaka ve tren istasyonuna sadece 1 km uzaklıkta yer almaktadır. Trikala Eyaleti’ni gören Türkler kısa süreli bir şok yaşıyorlar. Çünkü burası Eskişehir’e çok benziyor. Yunanistan’la birçok noktada benzerliklerimiz var, zaman zaman da bunlar gündem oluyor. Baklavalar, sarmalar derken Eskişehir benzerlikte gelinen son nokta oldu. Campsite Vrachos Kastraki’ye gittiğinizde mutlaka Trikala meydanlarını bir keşfe çıkmalısınız. Eskişehir’e benzerliği karşısında hayrete uğratan bölgede eminiz ki sıra dışı şeylere tanıklık edeceksiniz. Burası Yunanistan’ın en önemli bölgeleri arasında geliyor. Güzel bir kamp sonrası bölgedeki gezilecek yerleri ziyaret etmeden dönmemelisiniz.

Campsite Vrachos Kastraki, Meteora bölgesinde yer almaktadır. Meteora bölgesi Yunanistan’da “asılı şehir” olarak bilinmektedir. Tamamen kayalıklardan oluşan bölge Kalambaka Kasabası’na oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Çevrede çok sayıda Ortodoks Kiliseleri bulunuyor. Athos Dağı’ndan sonra burası ülkenin en önemli kiliselerinin bulunduğu yer olarak biliniyor. UNESCO, 1988 senesinde bölgeyi dünya mirası listesine dahil etmiştir ve alan koruma altına alınmıştır. Görüntüsü itibarıyla masal kitaplarındaki şatoları anımsatmaktadır. Göğü delip geçmişçesine bir görünümü vardır. Eşsiz bir yapıya sahiptir. Yerden yüksekliği yaklaşık 500 metredir. İsmini ise “havada asılı” demek olan “meteoros” dan almaktadır.

Campsite Vrachos Kastraki, Meteoros bölgesine yalnızca 1,5 km uzaklıkta bulunuyor. Kamp alanından Meteoros’un eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz. Doğaseverlerin ve outdoor tutkunlarının uğrak yeri olan Campsite Vrachos Kastraki’de pek çok konaklama seçeneği de mevcuttur. Nasıl bir konaklama yapmak isterseniz o şekilde yapabilirsiniz. 1965 senesinden beri faaliyet gösteren kamp alanı her sene on binlerce ziyaretçiye kapılarını açıyor. Özellikle de yaz sezonlarında tam kapasiteyle çalışıyorlar. Eğer Yunanistan’da ailenizle huzurlu bir tatil, kamp deneyimi arıyorsanız seçeneklerinize Campsite Vrachos Kastraki’yi de eklemelisiniz.

Oldukça merkezi bir tesis olan Campsite Vrachos Kastraki doğa gezileri için, kültürel geziler için uygun bir yapıdadır. Özel aracınız yoksa bile buraya toplu taşımalarla çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kamp tesisinin önünden belirli aralıklarla otobüsler geçmektedir. Ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadan burada gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

Neler Var?

Kamp tesisinde Yunanistan’a özgü lezzetler tadabileceğiniz çok güzel yerler vardır. Burada Yunan lezzetlerini tadabilir ve Türk mutfağıyla kıyaslama fırsatı bulabilirsiniz. Alışveriş yapabileceğiniz mini market bulunmaktadır. Merkezi bir yer olsa da yine de dışarı çıkmanıza gerek kalmadan tüm ihtiyaçlarınızı kamp alanındaki işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Kamp alanında kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz barbekü alanları mevcuttur. Eğer Yunan mutfağı size hitap etmezse burada damak tadınıza uygun yemekler pişirebilirsiniz. Üstelik bu alanları kullanmak da ücretsizdir. En yoğun dönemlerde dahi alan olarak yeterli gelmektedir. Sevdiklerinizle piknik yapar gibi keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kamp tesisinde ağaçlık alan bir hayli çoktur. Ağaçlık alanların gölgesi altında karavanınızla ya da çadırınızla çok güzel bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu alana havuz da çok yakındır. Havuz manzarası ise Meteoros’dur. Havuzda yüzerken Meteoros’un heybetli görünümü ayrı bir his verecektir.

Çadırda konaklamanın kişi başı ücreti günlük 8 €’dur. Karavanda konaklamanın kişi başı ücreti 10 €, 2 kişi konaklama ücreti ise 18 €’dur.

Akti Oneirou Luxury Camping

Akti Oneirou Luxury Camping, Sarti Halkidiki yolunun 12. kilometresinde bulunmaktadır. Bu çevrede çok sayıda kamp alanı mevcuttur. Üst sıralarda bunlardan birkaç tanesinden bahsetmiştik. Sizlere sunmuş olduğumuz bu listeden olanaklara bakarak taleplerinize ve bütçenize en uygun olanı seçmelisiniz. Sithonia Yarımadası’nda yer alan Akti Oneirou Luxury Camping manzaraları açısından çok güzel görüntüler sunmaktadır. Tertemiz kumsalı, turkuaz ve berrak denizi, temiz havasıyla bu kamp alanı dört dörtlük bir kamp deneyimi sunabilecek tasarıma sahiptir. Kamp alanı son derece huzurlu, dingin bir yapıdadır. İşletme yöneticileri ve çalışanları son derece misafirperver yaklaşıyorlar. Türklere ise özel bir ilgi gösterdikleri görülüyor.

Akti Oneirou Luxury Camping esasında bir butik oteldir. Çadırla konaklama imkânı sunulsa da insanlar genellikle diğer konaklama seçeneklerine yöneliyorlar. Konaklama seçeneklerine aşağıda değineceğiz, karar tamamen size kalmış durumda. Evlerin tasarımı, bahçenin peyzajı ve bakımı son derece özenle hazırlanmıştır. Doğası itibarıyla, manzarası itibarıyla huzur dolu bir tesistir. Lüks saf beyaz bungalovlar, mobil evler, kiralık karavanlar ve küçük villalara benzeyen ahşap evler, ormanlarda çadır ve karavanlar için konforlu ve geniş alanlar ve bir butik otelinkine benzeyen tesisler sizi memnun edecek bir manzara yaratacaktır.

Konaklama Seçenekleri

Denize Sıfır Mobil Evler: Tesisin en yeni evleri olan deniz manzaralı mobil evler nefes kesen manzarası, eşsiz lüks imkanları ve olağanüstü güzelliği göz kamaştırıyor. Tasarımı ve yapısı, konforlu yatakları, doğal ahşap kaplaması ile beyaz ve diğer renklerin kullanımı ve tüm detayları özenle hazırlanmış. Evin özellikleri; kapalı alanı 32 m², mobilya ve pergolalı özel ahşap veranda 25 m², 1 çift kişilik ve 2 tek kişilik yatağı bulunan 2 yatak odası, tam donanımlı mutfak, buzdolabı – derin dondurucu, LCD TV 32", ısıtma ve soğutmalı klima, gömme dolaplar duş ünitesine sahip bir banyo, temizlik servisi (istek üzerine), her 3 günde bir havluların ve çarşafların değişimi, park yeri, plaj havluları, saç kurutma makinesi (istek üzerine).

Bungalovlar: Deniz kıyısında yer alan bungalovlar benzersiz bir peyzajda bulunuyor. Çiçek dolu bahçeleriyle çok güzel bir ortamı vardır. Kiklad Adalarına özgü tasarlanan 15 bembeyaz lüks bungalov eşsiz bir konaklama sunuyor. Bungalovlarda; elektronik kilitler, LCD TV, Isıtmalı & Soğutmalı Klima, üçlü ve dörtlü bungalovlarda tam donanımlı küçük mutfak, buzdolabı, klozet, markalı imkânlar, temizlik servisi (istek üzerine), 3 günde bir çarşaf ve havlu değişimi, kişisel Veranda (15-25 m²), özel park alanı, saç kurutma makinesi, özel banyo – tuvalet, plaj havluları.

Mobil Evler: Sade, minimalist ve aynı zamanda şık olan tasarımlar, parlak beyaz tonlar ve doğal ahşap kaplaması ile birleşmesinden ortaya çıkan mobil evler güzel bir konaklama deneyimi vadediyor. Denizin hafif esintisinden sadece birkaç metre uzaklıkta, unutulmaz bir tatil deneyimi sizi bekliyor. Bungalovlarla aynı olanaklara sahipler.

Neler Var?

Plaj bar, pizza hizmeti, sıcak ve soğuk su ile elde çamaşır yıkama alanı, buzdolapları & dondurucular, modern ekipmanlı jimnastik salonu, gece bekçisi, mini market, krep hizmeti, 24 saat sıcak su, oyun sahası, film izleme alanları, Yunan ve Ege mutfağı lokantası, barbekü alanları, ütü ve çamaşır makineleri, kıyafet ve aksesuar butiği ve park alanları.

Yunanistan’da Gezilecek Yerler

Parthenon Tapınağı

Atina şehrinin en önemli yapıtlarının başında gelen Parthenon Tapınağı’dır. Burası Antik Yunan mimarisinin en eski, en ihtişamlı tapınağı olarak bilinmektedir. Tapınağın yüksekliği 156 metre kadardır ve Akropolis’in de Güney taraflarında yer alır. Parthenon Tapınağı MÖ 477 yılında inşasına başlanmıştır. Yapımı yaklaşık 9 sene kadar sürmüştür. Tapınağın mimarları Kallikrates ve İktinos olarak bilinir. Mitolojisiyle oldukça popüler bir tapınaktır. Tanrıça Athena’ya özel olarak yapıldığı rivayet edilmektedir. Yapıldığı dönemlerde önemli bir dini yaşam merkezi olan tapınak bu önemini günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Yunan tarihine bakıldığında görülecektir ki ülkenin inşa edilmiş en büyük tapınağı Parthenon’dur.

Parthenon Tapınağı’nın ön cephesinde 8, yan cephelerinde ise toplam 17 adet sütun vardır. Genel görünüm itibarıyla yüksek sütunlar ön planda olan bir yapıttır. Bu yapıtta o döneme dek kullanılan mermer sayılarının en fazlası kullanılmıştır. Verilere göre tapınağın inşasında 22 bin ton civarında Pentelik adlı bir mermer kullanılmıştır. Parthenon Tapınağı dışında o döneme dek hiçbir tapınakta heykel kullanılmamıştır. Parthenon Tapınağı ile ilk defa bir tapınak heykellerle süslenmiştir. Heykellerin birçoğu kırmızı, altın rengi ve mavi olarak boyanmıştır. Tapınakta yer alan en ihtişamlı heykel Athena’nın heykelidir. Bu nedenle Parthenon Tapınağı, Athena Tapınağı olarak da adlandırılmaktadır.

Parthenon’un muhteşem görünmesinin bazı sırları vardır. Örneğin tapınağın bütünüyle simetrik gözükmesi için yapının her köşesinde 9:4 oranı kullanılmıştır. Hatta heykeltıraşlar perspektifi korumak için bazı görsel aldatmacalara da başvurmuştur. Atina’ya kadar gelip de Parthenon’u görmeden dönmemelisiniz. Bu ihtişamlı yapıyı görmek için giriş ücreti olarak yaklaşık 10 € kadar bir ücret ödemelisiniz. Kurla çarpınca pek uygun gelmeyebilir ancak gezip görmeye değecek bir yerdir. Parthenon Tapınağı’na otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz ya da şehrin birçok yerinden geçen M2 ve M3 hatlarını kullanabilirsiniz.

Olimpos Zeus Tapınağı

Olimpos Zeus Tapınağı, Atina’da yer alan önemli bir tapınaktır. Antik Yunan döneminde yapılmıştır. Bu tapınak Olimpos tanrılarının başı şeklinde nitelendirilen Zeus’a adanmıştır. Yapımına, antik dönemin en büyük tapınağını inşa etme düşüncesiyle başladılar. İnşası MÖ 6. yüzyılda başlanılmış ve ancak MS 2. yüzyılda tamamlanabilmiştir. İnşası tamamlandığında 104 koca sütuna sahip olan tapınak, dönemin en ünlü yapıtları arasında gösteriliyordu.

Ancak tapınağın bu popülaritesi çok uzun sürmemiştir. İnşası tamamlandıktan çok kısa bir süre içerisinde bir grup eşkıyanın istilası sonucunda yağmalanmıştır. Yağmalama sonucunda tapınak ciddi zararlar görmüştür ve onarıldığına dair bilgiler de mevcut değildir. Yüzyıllar boyunca bu şekilde kalan tapınak Roma İmparatorluğu döneminde inşaat projelerinde kullanılmıştır.

Santorini Adası

Ege Denizi’nde bulunan Santorini Adası, Yunanistan’ın 200 km uzaklığında yer almaktadır. Adanın nüfusu yaklaşık olarak 15 bindir ve turizm sezonlarında bu sayı bir hayli artmaktadır. Yaklaşık 2500 sene bölgede yaşanan bir volkanik patlama sonucu 73 km’lik bir alanın çökmesiyle oluşmuştur. Adada yer alan büyük bir koy da bu çöken alandan oluşmaktadır. Santorini Adası’nın kumsalları eşsiz bir görünüme sahiptir. Kumsalın rengi kızıl ve siyah tonlarındadır. Santorini oldukça hareketli bir adadır. Özellikle gece hayatı çok canlıdır ve şarapları çok meşhurdur. Vaktiniz olursa adada yer alan, tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken şaraphaneleri ziyaret edebilirsiniz.

Adaya Atina’dan uçakla gidebileceğiniz gibi Pire Limanı’ndan deniz yoluyla da gidebilirsiniz. Uçak yolculuğunuz yaklaşık olarak 40 dakika sürecektir. Deniz yolunu kullanacak olursanız da yaklaşık olarak 4 saat kadar bir yolculuk yapmanız gerecektir. Santorini Adası’na seyahat edebilmeniz için Schengen vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Ancak son dönemlerde Yunan Adaları için çeşitli vize kolaylıkları sunulmuştur. Schengen vizesi olmasa da feribotla adaya ulaşabilir ve limanda bulunan kontrol noktasında 35 € karşılığında adaya giriş yapabilirsiniz. Ancak adada kalma süreniz 15 gün ile sınırlı tutulacaktır.

Mykonos

Avrupa’nın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Mykonos, Yunanistan’da gezebileceğiniz harika yerlerden bir tanesidir. Gece hayatı çok hareketli ve renkli geçen adada zaman zaman çılgın partiler de düzenlenmektedir. Mykonos, Cyclades Adalar grubunun en güzel adalarından biridir. 86 km’lik bir alana sahiptir. Ada daha çok eğlenceli yönüyle bilinse de aslında oldukça köklü bir tarihi yapısı vardır. Yunan mitolojisine göre bu ada Tanrı Apollon ve Tanrıça Artemis’in doğduğu yerdir. Bu nedenle de mitolojide önemi büyüktür. Delos Adası’na yakın olması sebebiyle de daha çok önem kazan ada, dini ve ticari bir merkez olarak uzun yıllar boyunca da bu önemini korumuştur.

1207 yılında Venedik hâkimiyeti altına giren ada, 1537 senesinde Osmanlı hâkimiyetine girmiştir. 1615 tarihinde ise ada halkı tarafından Mykonos adlı topluluk oluşturulmuştur. Bu topluluk korsanlarla çeşitli iş birliğine gitmiş ve bu yolla zenginleşmişlerdir. Daha sonra Venedik hâkimiyetine tekrar giren ada 1821’de bağımsızlık savaşı vermiş ve 1830 senesinde Yunanistan hâkimiyeti altına girmiştir. Adaya ulaşmak için hava yolunu kullanabilir, Atina ve Selanik aktarmalı seferleri tercih edebilirsiniz. Ayrıyeten adaya İstanbul ve Kuşadası’ndan kalkan gemi turlarıyla ulaşabilirsiniz. Eğer deniz yoluyla adaya ulaşabilirseniz adayı gezmeye liman bölgesinden başlayabilirsiniz. Liman bölgesinde bulunan kafelerde dinlenebilir ve bölgenin tadını çıkarabilirsiniz.

Adadaki evlerin görüntüsü muazzam güzelliklere sahiptir. Sokaklarda sıralanmış rengârenk balkonlar, bembeyaz boyalı evler ve evleri sarıp sarmalayan begonvil çiçekleri… Adanın dar sokaklarında gezerken Lena’nın Evi, Ege Deniz ve Sanat Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca liman bölgesinde yer alan kırmızı çatılı belediye binası ve halk müzesi de son derece güzel bir görünüme sahiptir.

Yunanistan ülkemize en yakın Avrupa ülkelerinden birisi olması sebebiyle Türklerin turizm için Avrupa’da en çok tercih ettiği yerler arasındadır. Eğer birgün Yunanistan’ı ziyaret edecek olursanız bu yazı size oldukça yardımcı olacaktır. Yunanistan’da kamp alanları ve Yunanistan’da gezilecek yerler aradığınızda bu liste işinizi fazlasıyla görecektir.

Yunanistan seyahati öncesinde sizin için küçük bir hatırlatma yapmak isteriz. Tüm yurt dışı seyahatlerinizde olduğu gibi Yunanistan tatili öncesinde de Enuygunsigorta.com gibi güvenilir bir yerden seyahat sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Böylece olası aksilikler ve sağlık sorunlarına karşı önlem alarak, kendiniz ekonomik anlamda da güvence altına almış olursunuz.

Yunanistan Kamp Alanları | En İyi Kamp Alanları, Konaklama İmkanları, Gezilecek Yerler ve Ulaşım