Bir grup gezginin 10 yılda 145 ülkeyi gezip gördüğü, farklı yemek kültürlerini, işletmecilik kültürlerini getirip, kafe ve restoran işletmeciliği açısından Türkiye’yi daha ileri seviyeye taşımayı tarz bir kafe olmasıyla öncü olmayı amaçlamış, Eskişehir başta olmak üzere Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’daki kafeleriyle sürekli olarak büyüyüp gelişen ve gezgincileri tarafından tecrübelerini gezginci ruhlarla paylaşmaya devam eden yerlerden biri Varuna Gezgin.

Varuna Gezgin genel olarak baktığımızda bir bardır ama hafta sonu huzurlu bir kahvaltı için bile yer arayışında olanlara da şiddetle tavsiye edilebilecek yerler arasındadır.

Bu mekânın genel olarak atmosferi ve ambiyansından bahsedecek olursak son derece keyifli aslında. Mekâna girdiğiniz an size Avrupa’da sevimli bir sokak restoranındaymışsınız hissi veriyor. Eski plâklar, çeşitli ülkelerden dekor eşyaları, telefonlar...

Kısacası sizi her yönüyle içine çeken ve hayranlık bıraktıran bir mekân aslında.

Dünyanın farklı kültür ve lezzetlerinin bir arada buluşmasının yanında  farklı farklı ülkelerin bayraklarının olduğu alan da ayrıca hoş ve ilgi çekici görünüyor.

Kahvaltısıyla, farklı ülkelerin lezzetleriyle, zengin içerikli bir menüye sahip olmasıyla yenilikçi ve farklı deneyimlere açık müşterilerine son derece güzel bir imkân sunuyor. Hatta profesyonel bar ve mutfak kadrosuyla daha fazla çeşitte içerikler sunmaya da devam ediyorlar.

Alkol açısında ağırlıklı olarak bünyesinde bira çeşitlerine yer veren, birçok ülkeden biralara sahip olan bu mekân  oldukça fazla çeşit sunarak farklı kültür ve tatları deneyimleme imkanı sağlıyor. Bu sayede ilgili ve aynı zamanda bilgili olan işletmecileri ve çalışanları ile dünya biraları arasında da aromatik bir yolculuğa çıkarmış oluyor.

Son derece kaliteli ve farklı öyküsüyle kısacası her yönüyle dikkatinizi çekecek olan bu mekâna hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin gelip fazlasıyla memnun kalacağınız hatta normal bir mekândan daha fazla verimli vakit geçirebileceğiniz yerlerden.

Konum ve iletişim bilgileri

Bahçelievler Mah. Azerbaycan Cad. (3.Cad) No: 106 Çankaya, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 0,8 km mesafede
+90 312 213 13 47Varuna Gezgin, Ankara