Yemek

The Gang BBQ, Ankara

Şık bir akşam yemeği için mekân aradığım vakit karşıma The Gang Bbq çıktı. Tamamen farklı bir konsept ve deneyimlemek için oldukça sabırsızdık. Daha önce bu tarz bir yere gittiğimi hatırlamıyorum. Mekânın tasarımı da oldukça hoş ve samimi bir ortam var.

Fakat burayı farklı kılan nokta et pişirme teknikleri. Buranın kaburgasının oldukça başarılı olduğunu duyduk ve kaburga sipariş ettik. Farklı olan noktaysa bu siparişi gitmeden 1 gün önce vermemizdi. 10 saat barbeküde tütsülenerek yapıldığı için doğal olarak önden sipariş vermeniz gerekiyor.

Bunun için farklı bir lezzet arıyorsanız 1 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekecek. Fakat tabii ki menüde burger ve diğer yiyecekler de mevcut ve bunlar için önceden aramanıza gerek yok. Doğal olarak aradıktan sonra gidene kadar baya bir heyecanlıydık.

Mekâna girdiğimiz andan kısa bir süre içinde vermiş olduğumuz kaburga siparişi geldi. Ayrıca yanına hamburgerleri de oldukça övüldüğü için the gang burger da söyledik. Fakat tabii ki masanın starı kaburgaydı. O kadar güzel yapmışlar ki yemeye doyamadık diyebilirim. Bunun yanında kaburgaların akşam servis edildiği de ilave edeyim.

Kaburgadan sonra hamburgerini de denedik ve ondan da harika bir lezzet aldık. Süper bir deneyimdi diyebilirim ve siz de bu deneyimden mahrum olmamalısınız. Fiyatları da böyle bir deneyime göre oldukça uygun ve ben buraya en az ayda 1 kez gelmeyi düşünüyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Aziziye, Mesnevi Sokağı No:9 Çankaya/Ankara
05322635254

R