Bu yazımızda komşu ülke ve şehirleri merak edenler için Selanik Gezilecek Yerler yazısı hazırlamaya çalışacağız. Kendisine özgü oldukça küçük bir yerleşime sahip olan Selanik, oldukça samimi bir ortama sahiptir. Tarih boyunca köklü medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için farklı kültürlere ait izler görebilmek mümkündür.

Yunanistan’ın dört bir yanında hem Roma hem de Osmanlı izleri görmek mümkündür.  Selanik çevresinde gezilecek yerler listemiz içerisinde tüm kültürlere ait yerler bulunuyor. Yazımızın son bölümünde ise Selanik Otel Tavsiyesi yer alacaktır. Şimdiden keyifli okumalar dilerim.

White Tower of Thessaloniki (Beyaz Kule)

Selanik Gezip Görülecek Yerler listemizin ilk sırasında Beyaz Kule yer alıyor. Yapı 15. Yüzyılda Osmanlı tarafından inşa edilmiştir. Kulenin yapılma amacı tamamen savunma içindir. Denizden gelebilecek saldırıları bertaraf etmesi için tasarlansa da genelde hapishane olarak kullanılmıştır. Aktif olarak kullanıldığı dönemde yapıya Kırmızı Kule diyenler bile olmuştur.

Yunanistan bağımsızlığını kazandıktan sonra Beyaz Kule içerisinde büyük bir restorasyona gitmiş. 34 metre yüksekliğe sahip kule meteorolojik gözlem, hava savunması, arkeolojik eşya deposu gibi amaçlarla kullanılmıştır. 1983 yılında yapılan son tadilatta ise bugün ki görünüm ve kullanım amacı inşa edilmiştir.

1983 yılında Beyaz Kule’nin kullanım amacı tamamen değiştirilmiştir. 5 katlı bir yapı haline getirilen kulenin her bir katında farklı temalara sahip sergi salonları açılmıştır. Tüm katları tek tek gezdikten sonra 6. Kata çıktığınızda güzel bir manzara eşliğinde ufak bir restoran terasta sizi karşılayacaktır.

 • Ziyaret Saatleri: 08:00 – 20:00
 • Giriş Ücreti: €6
 • Web Sitesi: lpth.gr

Arch of Galerius and Rotunda

Arch of Galerius and Rotunda
Arch of Galerius and Rotunda

Selanik’te Roma döneminden kalma en değerli eserler Arch of Galerius and Rotunda yapılarıdır. Egnatia Caddesinden kent merkezine doğru yürümeye başladığınızda karşınıza ilk olarak tüm ihtişamı ile Galerius Kemeri çıkacaktır. Kemerin hemen bitiminde ise Rotunda antik yapısını görebilirsiniz.

Kemer tahminlere göre M.S 297 yılında inşa edilmiştir. Yapılış amacı Perslere karşı elde edilen zaferi ölümsüz hale getirmekmiş. Yapıldığı dönemde gerçekten büyüleyici görünüme sahip olan kemerden günümüze sadece üzerinde kabartmaların yer aldığı 2 ayak kalmıştır.

Kemerin hemen ilerisinde yer alan Rotunda ise M.S 4. Yüzyılda inşa edilmiştir. Şehir Osmanlı himayesine girdikten sonra Rotunda Osmanlı tarafından camiye dönüştürülmüştür. 1.500 yıldan fazla süredir ayakta kalan yapı günümüzde heykel müzesi olarak hizmet vermektedir.

 • Adres: Pl. Agiou Georgiou Rotonta 5, Thessaloniki 546 35
 • Ziyaret Saatleri: 08:00 – 21:30
 • Giriş Ücreti: €2

Aristoteles Meydanı

Yerel dildeki adı ile Aristotelous Square, şehrin en popüler otellerine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda sosyal ve kültürel hayatın merkezi olan Aristoteles Meydanı, Selanik’te uğramanız gereken ilk yerler arasında yer almalıdır.

Sahil ile bağlantısı olmasından dolayı da hareketli olan meydan Selanik’in en hareketli yeri olarak gösteriliyor. Meydanın çevresinde yer alan mekanlara oturabilir, deniz manzarası eşliğinde yemek yiyip bir şeyler içebilirsiniz.

Aristoteles Meydanı üzerinde alışveriş yapabileceğiniz birçok mağaza da bulunmaktadır. Yapıların bu kadar güzel ve estetik görünmesinin önemli bir nedeni vardır. Aristoteles Meydanında 1917 yılında büyük bir yangın çıkmış ve neredeyse tüm yapılar yerle bir olmuştur. 1918 yılında Fransa’dan gelen mimar Ernest Hebrard baştan sonra meydanı yeniden inşa etmiştir. Bugün gördüğümüz güzellikler o dönemlerden kalmadır.

Atatürk Evi Müzesi

Selanik Gezilecek Yerler listenizin ilk sırasında Atatürk Evi Müzesi yer almalıdır. Selanik’in eski Kent Bölgesinde yer alan Atatürk Evi Müzesi, 1953 yılında ziyarete açılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu, Türk halkına bağımsızlığını armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu bu ev her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Selanik Belediyesi Atatürk ölmeden önce, 1937 yılında bu yapıyı ona hediye etmiştir. İki katlı olarak inşa edilen ev Selanik geleneksel mimarisinin en güzel örnekleri arasında yer alıyor. Atatürk Evi’ni ziyaret ettiğinizde içeride Atatürk ile ilgili daha önce hiç görmediğiniz değerli kaynakların sergilendiğini göreceksiniz.

Atatürk’ün doğduğu dönem evde kullanılan eşyalar dahi korunmuş, aynı şekilde sergilenmeye devam etmektedir. Atamızın kişisel eşyaları, çeşitli resimlerin özenle korunduğunu görebilirsiniz. Bahçeye indiğinizde ise Atamızın babası Ali Rıza Efendi tarafından dikilen nar ağacını görebilirsiniz. Her yıl sadece bu evi görmek için binlerce kişi Selanik’e yolcuuk etmektedir.

 • Adres: Apostolou Pavlou 17, Thessaloniki 546 34
 • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 17:00

Selanik Arkeoloji Müzesi

Selanik bildiğiniz üzere Makedonya bölgesi içerisinde yer alıyor. Bölge tarihi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sıradaki durağınız Selanik Arkeoloji Müzesi olmalıdır. Tasarımı Patroklos Karantinos’a ait olan müze 1962 yılında ziyarete açılmıştır.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan müze binası Yunanistan modern mimarisinin en güzel örnekleri arasında yer alıyor. Müzenin ilk iki katında tarih öncesi, Helenistik ve Roma dönemi Makedonya eserleri yer alıyor.

Bodrum kata indiğinizde bambaşka bir dünya sizi karşılıyor. Şehrin kuzeyinde yer alan Petralona Mağarasında keşfedilen tarihi eserler, Bronz ve Neolitik çağlara ait eserler bodrum katta yer alıyor. Müze gezisine bodrum katından başlamak koronolojik açıdan oldukça önemlidir.

 • Adres: Manoli Andronikou 6, Thessaloniki 546 21
 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 16:00
 • Giriş Ücreti: €4
 • Web Sitesi: amth.gr  

Hagia Sophia, Church of Saint Sophia

Selanik’teki rotamızın devamında Aya Sofya Kilisesi veya yerel dildeki adı ile Hagia Sophia, Church of Saint Sophia bizleri karşılıyor. İstanbul’daki Aya Sofya Kilisesi örnek alınarak inşa edilen yapı Bizans mimarisinin zenginliklerini bizlere gösteriyor. Yapı ile ilgili araştırmalar yaptığımızda kökeninin 3. Yüzyıla kadar gittiğini görüyoruz.

Aristoteles Meydanı’nı anlatırken 1917 yılında şehirde büyük bir yangın çıktığından bahsetmiştim. Bu yangın felaketinden yara almayan yapılar arasında Hagia Sophia, Church of Saint Sophia’da yer alıyor. Dini yapının önemli bölümleri 7. Yüzyılda inşa edilirken mozaiklerinin 10. Yüzyılda eklendiğini görüyoruz.

Dönemin büyük ustalarınca yapıldığı belli olan Hagia Sophia, Church of Saint Sophia 2 asır boyunca katedral olarak hizmet vermiştir. Osmanlı Selanik’i fethedince minareler eklenmiş ve camiye dönüştürülmüştür. Yunanistan bağımsızlığını kazanınca yapı tekrardan eski şekline geri dönüştürülmüştür.

 • Adres: Plateia Agias Sofias, Thessaloniki 546 22
 • Ziyaret Saatleri: 07:00 – 19:30

Bizans Kültürü Müzesi

Bizans İmparatorluğu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız 1994 yılında ziyarete açılmış olan Bizans Kültürü Müzesini ziyaret edebilirsiniz. İmparatorluk ile ilgili en kapsamlı bilgileri edinebileceğiniz bu yapı Selanik Belediye Binasının hemen yanında yer alıyor.

Kültürel tesis içerisinde tamamı Bizans dönemine ait 3 binden fazla eser bulunuyor. Eserler tematik bölümlerde kronolojik sergilenmesi misafirlere büyük kolaylık sağlamış. Aynı zamanda Hristiyanlık dönemi öncesi eserleri de görebileceğiniz müzede yılın belirli dönemlerinde farklı temalara sahip geçici sergiler düzenlenior.

 • Adres: Leof. Stratou 2, Thessaloniki 546 40
 • Ziyaret Saatleri: 08:00 – 20:00
 • Giriş Ücreti: €8
 • Web Sitesi: mbp.gr

Agios Dimitrios Church, Hagios Demetrios

Erken Hristiyanlık döneminden kalma Agios Dimitrios Church, Hagios Demetrios kilisesi, bir dönemler şehrin ana kilisesi imiş. Osmanlı şehri himayesi altına alınca dini yapıyı camiye dönüştürmüş ve ismini Kasımiye Camisi olarak değiştirmiştir.

Dini yapı 5. Yüzyılda inşa edilmiştir. Bir dönemler İmparatorluğun dört bir yanından insanların hac görevini yerine getirmek için ziyaret ettiği bu yapı günümüzde bu özelliğini kaybetmiştir. Dini yapının görünümü kadar iç güzellikleri de oldukça fazla merak edilmektedir.

Kilise içerisindeki mozaikler Selanik’in en iyisi olarak gösteriliyor. Giriş için herhangi bir ücret ödenmediği için burayı kesinlikle listenize dahil etmenizi öneriyoruz.

 • Adres: Agiou Dimitriou, Thessaloniki 546 33
 • Ziyaret Saatleri: 06:00 – 22:00
 • Web Sitesi: agdimitriosthes.gr

Ano Poli

Selanik Gezilecek Yerler listemizin yarısına gelmiş bulunuyoruz. Şehrin neredeyse tüm tarihsel birikimine sahip olan Ano Poli gezi listelerinde olması gereken yerler arasındadır. Geçmişte çevresi surlarla kaplı olan bu yerleşim yeri koruma altında olduğundan dolayı birçok yapıyı korumayı başarmıştır.

Ana Poli Selanik’in tüm bölgelerine hakim yüksek bir tepede yer alıyor. Bölgede dikkat çeken yapılardan ilki birazdan anlatımını yapacağımız Heptapyrgionk’dur. Burasının haricinde bölgede çok fazla tarihi manastır ve kilise görebilmeniz mümkündür. Bunlar haricinde Atatürk Evi Müzesi de yine bu bölgede yer alıyor.

Ladadika

Selanik’te ziyaret edebileceğiniz tarihi yerleşim yerlerinden bir diğeri ise Ladadika adı verilen bölgedir. Ana Poli ile eşdeğer tarihi özelliğe sahip olan bölgede her sokak, her yapı buram buram tarih kokmaktadır.

Ladadika limana yakın olması ile ön plana çıkmaktadır. 1917 yılında meydana gelen yangına öncesinde bölge petrol ve diğer ürünlerinin alınıp satıldığı bir ticaret merkezi imiş. 1917 yılında meydana gelen yangın felaketi sonrasında bir anda terkedilmiş bölge olan Ladadika zamanda ülkenin en güvensiz yerlerinden birisi haline gelmiştir. Son 20 yıl içerisinde bölgeye büyük yatırımlar yapan Selanik, Ladadika’yı gece hayatının merkezi haline getirmişlerdir. Gece hayatının yanı sıra tarihi bölge içerisinde çeşitli temalara sahip müzeler de görebilmeniz mümkündür.

Heptapyrgion

Osmanlı, Roma ve Bizans döneminde kentin güvenliği buradan, Heptapyrgion adı verilen yapıdan sağlanmış. Şehir hapis cezasına mahkum edilen suçlular 100 yıldan fazla bir süre burada hapis yatmışlar. Osmanlı döneminde Yedi Kule olarak adlandırılan yapı daha sonradan bu ismi almıştır.

Yapının kuzey kısmındaki 2 kulesinin tahminlere göre 4. Yüzyıldan sonra inşa edildiği düşünülüyor. Güneydeki kuleler ise 12. Yüzyılın sonlarına doğru inşa edilmiştir. Şehre hakim yüksek tepe üzerine kurulu olan karakol konumundan ötürü her daim önemli olmuştur.

Heptapyrgion’a çıkmak oldukça zahmetlidir. Buraya çıkabilen gezginleri muazzam bir liman ve şehir manzarası beklemektedir. Gün batımına doğru çıkmak isterseniz kalabalık gruplarla karşılaşabilirsiniz.

Zongolopoulos Şemsiyeleri (Selanik Şemsiyeleri)

Selanik iklim ve kültür bakımından İzmir’e oldukça fazla benzemektedir. Zongolopoulos Şemsiyeleri bu bağlamda İzmir Kordon boyuna çok fazla benzemektedir. Hem yerel halk hem de turistler aynı İzmir’deki gibi gün batımını izlemek için sahile inmektedir.

Sahilde manzara ve gün batımını izlemek için Selanik Şemsiyeleri seyir terasını kullanabilirsiniz. Selanik kordon boyuna büyük oranda renk katan şemsiyeler 1995 yılında bulunduğu yerlerine yerleştirilmiştir. İnsanların önünde fotoğraf çekip sürekli ilgi göstermeleri ile beraber şemsiyelerin kalıcı bir şekilde durmalarına karar verilmiştir.

Modiano Market

Selanik’e kadar gelmişken alışveriş yapmak, yerel alışveriş kültürlerini de öğrenmek isteyeceksiniz. Otel tercihini Aristoteles Meydanı çevresindekilerden yaparsanız şehrin en büyük pazarlarından birisi olan Modiano Market’e kesinlikle uğramanızı öneriyoruz.

Şehirdeki en canlı, atmosferi en güçlü pazarlardan birisi olan Modiano Market, 1917 yılında çıkan yangında tamamen küle dönmüş olan Yahudi Mahallesi üzerine kurulmuştur. Pazar ismini tasarımcısı Eli Modiano’dan almıştır. Yerel halk kadar gün içerisinde turistler tarafından da ziyaret edilen pazarda her türlü ürün bulabilmek mümkündür.

Modiano Market yangından sonra inşa edilmeye başlanmıştır. 1930 yılında kurulan pazarda ağırlıklı olarak kırmızı et ve balık satılmaktadır. Pazar içerisinde aynı zamanda Selanik’e ait tüm yöresel lezzetler pişirilerek satılmaktadır. Damak tadınıza uygun olanların kesinlikle tadına bakın. Vakit geçirme anlamında buradan daha iyi bir yer bulamazsınız.

Roma Forum

Antik dönemlerde Selanik’in yönetim merkezi Roma Forumu imiş. Şehirdeki bu tarihi kalıntıyı ziyaret etmek isteyen kişiler, Aristoteles Meydanının üst kısmını ziyaret etmeleri yeterlidir. Antik yerleşim yeri 1960 yılına kadar bilinmiyordu. 1960 yılında bölgede yapılan kazı çalışmaları ile keşfedilince bir anda ilgi odağı haline gelmiş.

Antik yerleşim yerindeki yapıları inceleyen bilim insanları yapıların büyük bir bölümünün 2. Yüzyıldan kalma olduklarını tespit etmişlerdir. Günümüzdeki mahalle kültürüne benzeyen antik yerleşimde birçok bölüm günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.

Roma Forum yerleşkesinden günümüze antik hamam, manastır, tiyatro ve çeşme gibi kalıntılar ulaşmıştır. Bu eserleri yakından inceleyerek 2. Yüzyıl mimarisini yakından görme, tanıma fırsatına sahip olabilirsiniz.

 • Ziyaret Saatleri: 08:30 – 16:00
 • Giriş Ücreti: €4

Vlatadon Monastery

Selanik Gezilecek Yerler listenizde olmasını istediğim bir diğer yer ise Vlatadon Monastery manastırıdır. 1351 yılında inşa edildiği düşünülen manastır, tüm güzelliklerini günümüze kadar korumayı başarmıştır.

Manastırın süslemeleri göz alıcı güzelliktedir. Eskiden Selanik’te buna benzer tasarımlara sahip çok manastır varken günümüzde bu manastır türünün tek örneği olarak kalmıştır. Manastırın günümüze kadar ulaşmasında Osmanlı’nın da büyük bir katkısı olmuştur.

Osmanlı 1446 yılında yapıyı baştan sonra tadilat ederek manastırdan camiye dönüştürmüştür. Osmanlı döneminde düzenli olarak tadilat gören yapı bugün bile sapasağlamdır. Selanik’te kısıtlı süreniz varsa bu yapıya kesinlikle vakit ayırmanızı öneririm.

 • Adres: Eptapirgiou 64, Thessaloniki 546 34
 • Ziyaret Saatleri: 07:30 – 20:00
 • Web Sitesi: pipm.gr

Kapani Çarşısı

Kapani Çarşısı, Selanik gastronomisinin merkezidir. Geleneksel mimari ile inşa edilmiş bu Pazar yeri şehrin en büyüklerinden birisidir. Çarşının geçmişine baktığımızda Bizans döneminde inşa edildiğini görüyoruz.

Kapani Çarşısı bugüne kadar mimari dokusunu korumayı başarmıştır. Çarşı içerisinde başta baharat olmak üzere meyve, sebze, çiftlik ürünleri tamamen taze bir şekilde satılıyor. Ürün sayısı az gibi görülebilir fakat çeşitliliğin fazla olduğunu göreceksiniz. Gıda ve tüketim malzemelerinin yanı sıra hediyelik eşyalar da bulabilirsiniz.

Kapani Çarşısını gezerken misafirlere ikramlar yapıldığını göreceksiniz. Burada lezzetli meze ve yiyeceklerin tadına bakmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Tsimiski Caddesi

Selanik Gezip Görülmesi Gereken Yerler listemizin yavaş yavaş sonuna doğru geliyoruz. Selanik’ten ayrılmadan önce elbette alışveriş yapmak isteyeceksiniz. Misafirlerine oldukça cazip fırsatlar sunan Tsimiski Caddesi alışveriş için en ideal yerler arasında yer alıyor.

Cadde ismini Bizans İmparatoru Ionnis Tsimiski’den alıyor. İzmir’deki Kordon’a oldukça fazla benzetilen bu cadde oldukça uzun ve hareketli bir yapıya sahip. Caddeyi önce boydan boya gezebilir daha sonra seçtiğiniz mağazalara geri dönerek alışverişin tadına bakabilirsiniz.

Caddenin en yoğun, en hareketli bölümü Aristoteles Meydanı ile kesiştiği bölümdür. Bu bölümde şehrin en kaliteli, en lüks mağazaları yer alıyor. Yeterli bütçeniz olmasa bile mağazaları gezmenize kimse karışmaz, merak etmeyin.

Selanik’in en büyük alışveriş merkezi de yine bu cadde üzerinde yer alıyor. Eğer mağaza gezmekten sıkıldıysanız Plateia Center Mall alışveriş merkezine gidin. AVM içerisinde caddeden farklı konseptlere sahip birçok mağaza yer alıyor.

Bey Hamamı

Selanik içerisinde Osmanlı mimarisini yansıtan birçok detay bulunuyor. Selanik’te bulunan en büyük Osmanlı hamamı olarak gösterilen Bey Hamamı, Aristoteles Meydanına oldukça yakın bir konumda yer alıyor.

II. Murad tarafından 1444 yılında inşa edilmiş olan Bey Hamamı günümüzde hala sağlamlığını koruyor. Dışarıdan bakıldığında sanki yıkılacakmış gibi görünen hamam içerisine girildiğinde Osmanlı’nın eşsiz mimari güzelliklerini gösteriyor. Hamamın içerisine girdiğinde kadınların ve erkeklerin kullanım alanları ayrı ayrı görebilmeniz mümkündür.

Bey Hamamı Cennet Hamamları olarak da bilinmektedir. Hamamın kullanım alanlarını ziyaret ederken duvarları incelemeyi unutmayın. Zira duvarlarda birçok resim, mermer kaplamalar ve işlemeler bulunmaktadır.

 • Adres: Plateia Dikastirion, Thessaloniki 546 31
 • Ziyaret Saatleri: 08.00-15.00

Kamara Meydanı

Selanik halkının ne kadar mutlu olduğunu, hayattan ne kadar keyif aldıklarını buradan görebiliriz. Sosyal bakımından oldukça hareketli olan şehirde tavernalar gündüzleri bile doludur.

Selanik’in hareketli yönünden ziyade yalın halini merak ediyorsanız Galerius Kemeri bitiminde yer alan Kamara Meydanı’nı ziyaret edebilirsiniz. Selanik yerel halkının gün içerisinde buluşma noktalarından birisi olan meydan fotoğraf çekimi için de oldukça uygundur. Kamara Meydanı etrafında aynı zamanda uygun fiyatlı birçok yeme ve içme merkezi bulunmaktadır.

OTE Tower

Selanik’te Gezilecek Yerler listemizin son sırasında OTE Tower yer alıyor. Uluslararası Sergi Merkezi içerisinde yer alan kule 76 metre yüksekliğe sahiptir. 1966 yılında şehir içi iletişim sinyallerini güçlendirmek için inşa edilen kule bugün turistik amaç ile kullanılıyor.

Devlet kontrolünde 2005 yılına kadar anten vazifesi gören OTE Tower, 2005 yılında baştan aşağı yenilerek cazibe noktasına dönüştürülmüş. Panoramik şehir manzarasını izlemek istiyorsanız sizleri buraya kesinlikle davet ediyorum. Kule içerisinde aynı zamanda yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz restoran dahi bulunuyor.

Fuar zamanı Selanik’e giderseniz OTE Tower etrafında birçok etkinliklerin düzenlendiğini göreceksiniz. Seyahat planınız esnekse fuar zamanını kesinlikle beklemenizi öneririm.

Selanik Gezilecek Yerler bölümünü üzülerek bitirmek zorundayız. Kendi deneyimlerimizi kalemimizin yettiği kadar anlatmaya çalıştık. Herhangi bir sorunda bizlere yazmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Selanik’te kalabileceğiniz yerler ise;

Selanik’te Nerede Kalınır? Selanik Otel Tavsiyesi

Selanik Gezilecek Yerler yazımızın ikinci bölümüne geçiyoruz. Geçmişi M.Ö 300’lü yıllara dayanan Selanik her açıdan oldukça rahat bir şehirdir. Atatürk ile özdeşleşen Selanik, zengin tarihi bir geçmişe sahiptir. Yazımızın bu bölümünde konaklama ihtiyacı olanlara Selanik’te Nerede Kalınır? Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Dünyanın dört bir yanından gelen gezginler Selanik’te genel olarak 4 bölgedeki otellerde kalıyor. Aristoteles Meydanı ve Çevresi, Ladadika & Sahil, Ana Poli ve Navarino Meydanı Çevresi güvenip kalabileceğiniz oteller ile doludur. Selanik Otel Tavsiyesi ise;

3 Yıldızlı Otel Tavsiyesi: Aristoteles Meydanı ve Çevresinde bulunan Le Palace Art Hotel ve Plaza Hotel, Philian Hotels and Resorts otellerinde, Ana Poli bölgesinde bulunan Park Hotel ve Hotel Olympia otellerinde, Navarino Meydanı Çevresinde bulunan ABC Hotel otelinde konaklayabilirsiniz. Oteller 3 yıldızlı olmalarına karşın 10 üzerinden 8,7 hatta 9 puan aldıklarını görüyoruz.

4 Yıldızlı Otel Tavsiyesi: Aristoteles Meydanı ve Çevresi bölgesinde yer alan Monogram ve City Hotel Thessaloniki otellerinde, Ladadika & Sahil bölgesinde bulunan Metropolitan otelinde konaklayabilirsiniz. Şehirde onlarca 4 yıldızlı otel bulunmaktadır. Ancak; daha önce Selanik’e giden gezginler bizlere bu otellerin uygun ve güvenilir olduklarını beyan etmiştir.       

5 Yıldızlı Otel Tavsiyesi: Aristoteles Meydanı ve Çevresinde bulunan Electra Palace Thessaloniki otelinde, Ladadika & Sahil bölgesinde bulunan Daios Luxury Living ve Makedonia Palace otellerinde, Ana Poli bölgesinde bulunan Antigon Urban Chic Hotel otelinde, Navarino Meydanı Çevresinde bulunan Daios Luxury Living otelinde konaklayabilirsiniz.

Selanik Gezilecek Yerler yazımızın da maalesef sonuna gelmiş bulunuyoruz. 20 bölgeden oluşan gezi yazımız birkaç gün boş vakti olanlar için oldukça idealdir. Tur öncesi aklınıza takılanları bizlere yorum bölümü üzerinden sorabilirsiniz.

Selanik Gezilecek Yerler: Selanik’te Gezilecek 20 Yer