Yemek

Şanlı Edessa Kebab House, Ankara

Emek mahallesinin merkez caddelerinden biri üstünde yer alan Şanlı Edessa Kebab House geniş oturma alanları ve ferahlığı ile müşterilerini karşılıyor. 8. Caddede gezerken tesadüf eseri girdim buraya. Güneydoğu mutfağından lezzetler sunması çekici gelmişti diyebilirim.

Eğer güneydoğu mutfağını seven bir yapınız varsa Şanlı Edessa Kebab House restoranına mutlaka şans verin. Çünkü bu mutfağı Ankara’da en iyi temsil eden yer kesinlikle burası. Hemen herkesin şikâyetidir bir mekâna gelindiğinde gerektiğinden fazla ilgi ve alakanın gösterilmesi. Burada kesinlikle böyle bir durumla karşılaşmayacağınızı söyleyebilirim. 

İlgi ve alaka da dâhil olmak üzere hemen her şey tam kararında sunuluyor. Yemeklerin porsiyonları, sunulan ikram ve mezeler tam olması gerektiği gibi. Yemeklerin lezzetine değinmek gerektiğinde lahmacun ve adana kebabını burası için tek geçiyorum. Zaten buraya sürekli giden insanlar ile konuştuğunuzda mekânın kalitesini yıllardır bozmadığını ve ününü buna borçlu olduğunu duyacaksınız.

Bu tür yerlerin ana yemekleri kadar tatlıları da belirleyici bir öneme sahip olur. Burası sadece kebap deyince değil aynı zamanda tatlı deyince de ilk akla gelen yerlerden biri. Çok geniş bir tatlı menüleri var ve hepsi birbirinden lezzetli.

Ayrıca araçları ile gelen müşterileri için vale hizmeti de sunuyorlar. Günümüz trafiği göz önüne alındığında bu tür yerlere gidip otopark sorunu ile uğraşmamak gerçekten çok büyük bir ayrıcalık.

Ferah ve geniş iç kısmın temizliği göz alıcı. Aynı şekilde pek çok kişi için önemli bir kriter olan lavabolar her an ışıl ışıl. Açık ve kapalı ortamları nerede oturmak istediğinize bağlı olarak aynı ferahlığı ve temizliği size sunuyor.

Mekânın içinde benzeri restoranlara göre farklılık olması açısından genellikle Fransızca şarkılar çalıyor. Doğal olarak bu durum, içerinin bir sıra gecesi havasına bürünmesine değil de daha nezih bir ortam olmasına etki ediyor.

Burada öğle saatlerinde yüksek bir yoğunluk yaşanıyor. Bu durum iş yerlerine ve üniversitelere yakın olmasından kaynaklı. Eğer kalabalık bir ortamla karşılaşmak taraftar değilseniz öğle saatlerinde burayı tercih etmemenizi öneririm.

Şanlı Edessa Kebab House internet sitesi üzerinden de rezervasyon alan bir yer. Burayı gerçekten deneyimlemek istiyorsanız mutlaka önceden internet siteleri üzerinden rezervasyon yapmanız gerekir. Aksi halde büyük bir hevesle gidip yer bulamamak gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Fiyatlarına değinmek gerektiğinde, sunulan hizmete göre oldukça uygun olduğu söylenebilir. Dengeli bir fiyat politikası izledikleri çok açık. Tüm bunlara hızlı bir servis eklendiği zaman kebap tutkunlarının her gün gitmekten çekinmeyecekleri bir mekân ortaya çıkmış oluyor.

Konum ve iletişim bilgileri

Emek Mah. 8. Cad. No:62/A Bahcelievler, Cankaya, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 1,8 km mesafede
(0312) 222 83 83

R