İzmir Alsancak’ta Ali Çetinkaya Bulvarı üstündeki Safinaz Börekçisi, muhitinin en eski işletmelerinden biri. 1989 yılından beri leziz unlu mamulleri misafirlerinin beğenisine sunan Safinaz Börekçisi, hem sabah kahvaltıları için hem de günüm diğer öğünlerini afiyetle atlatmak için güzel bir seçenek...

Bölgenin en leziz boyozlarını kendi fırınından çıkartan işletmede sıcacık boyozları taze demleme çay eşliğinde deneyebilirsiniz. Özellikle sabah saatlerinde henüz bir şey yemediyseniz tercih ettiğiniz yumurtayla doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz.

İşletme öne çıkan iki önemli ürün mevcut: Gevrek (simit) ve boyoz. Bu ikisinden başka hemen her çeşit böreği de bulabilirsiniz. Oldukça hijyenik bir ortama sahip olan Safinaz Börekçisi, patatesli, kıymalı, ıspanaklı gibi farklı börek çeşitleriyle oldukça tatmin edici.

Toplamda üç şubesi bulunan Safinaz Börekçisi'nin diğer iki şubesinde de aynı kalitenin korunduğunu düşünüyor; ancak özellikle merkez olarak kabul edilen Alsancak'taki yerini tavsiye ediyoruz.

Safinaz Börekçisi, İzmir