“Steak house” denilen yerler yerine “et lokantası” olarak anılan işletmeleri yeğliyor ve kendi coğrafyanıza mahsus lezzetlerle ağzınızın tadını bulabiliyorsanız Sadrazam Mahmut Et Lokantası tam size göre bir yer olabilir. Yolunuz İstanbul’da Beyoğlu’na ve orada da Hasköy, Halıcıoğlu, Sütlüce civarına düşerse Kumbarhane Caddesi üstündeki işletmeye uğramak isteyebilirsiniz.

Özellikle özel günlerde ve hafta sonu rezervasyon yaptırmanızı önerdiğimiz işletme dışarıdan bakıldığında fazla albenisi olan bir yer değil. Gel gelelim içi oldukça nezih. Fiyatlar bir tık üst seviyede olsa da, sevdiklerinizle beraber iyi bir akşam geçirmek istiyorsanız belki de bir kereye mahsus bütçenizi aşabilirsiniz.

Türk yemekleri esaslı işletme, Balkanlar, Akdeniz ve Ortadoğu lezzetlerine de ince dokunuşlar yapıyor. Porsiyonlarının fiyata göre yetersiz olduğunu da belirtelim. Doymak için değil de, daha çok hoş zaman geçirip leziz ürünleri tatmak için gitme hedefi koymanızı öneririz. Mumbar dolması, uykuluk, güveçte kokoreç gibi sürekli bulamayacağınız ürünleri, kısacası sakatat lezzetlerini önerebiliriz.

Sadrazam Mahmut Et Lokantası, İstanbul