Yemek

Pideköy, Ankara

Pideköy canım pide çektiği zaman hiç düşünmeden tercih ettiğim bir yer. Gerek Armada’da gerek Ankamall’de yemek yiyeceğim zaman ilk tercihlerimden bir tanesi oluyor. Avm restoranı olduğu için şüpheye düşmeyin lezzet olarak oldukça başarılı bir yer. Ankamall’de bulunan yer en alt katta bulunuyor.

Çalışanlar ben ne zaman gitsem mekân yoğun olsa dahi hızlı bir şekilde hizmet veriyorlar. Menüsünü de oldukça başarılı buluyorum. Pideköy dörtlüsü düşüncesi oldukça güzel ve dört çeşit üründen dilediğiniz şekilde pideyi kendiniz oluşturabiliyorsunuz.

Ben buradaki birçok pide türünü denemiş olsam da favorim kavurmalı pidesi. Birçok yerde kavurmalı pide yemiş olsam da buradaki lezzeti pek çok yerde alamadığımı söyleyebilirim. Bu sebeple bazen sırf kavurmalı pide yiyip hiç pideköy dörtlüsüne girmiyorum. Porsiyon olarak da oldukça başarılı bazı durumlarda bitiremediğim dahi oluyor.

Pidenin hamurunun kalınlığı benim oldukça hassas olduğum bir konu. Bu konuda da oldukça başarılılar ve bu da pidenin lezzetini iki katına çıkarıyor. Aynı zamanda yapmış oldukları mercimek çorbasını da oldukça beğeniyorum ve çoğu zaman mercimek çorbası da söylüyorum.

Eğer ki yemiş olduğunuz pideden sonra midenizde yer kalmışsa kesinlikle çikolatalı pidesini denemelisiniz. Sıcak sıcak geliyor ve tatlı olarak harika gidiyor. Ben tek başımayken yemekte zorlanıyorum fakat yanımda birisi varsa çikolatalı pidesini de mutlaka deniyorum. Fiyat olarak da kalitesine göre oldukça uygun.

İletişim ve konum bilgileri

Gazi, Ankamall, Yenimahalle/Ankara
03125412146

R