Yemek

Özlem Döner, Ankara

Ankara’da açıldığı ilk günden beri çizgisini asla bozmayan, nadide yerlerden bir tanesi: Özlem Döner. Çalışanların ilgi ve alaka düzeyi gayet yerinde. Konuklara önem verdikleri çok net belli oluyor. Mekâna daha girer girmez gayet çok güzel bir şekilde karşılanıyorsunuz ve aynı şekilde de uğurlanıyorsunuz.

Mekân geniş, şık vesaire diyemem ancak oldukça rahat, salaş bir mekân olduğu kesin. Özellikle akşamları ciddi bir şekilde yoğun oluyor. Ancak servis hızının gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Mekân ne kadar kalabalık olursa olsun yemekler hep aynı lezzete ve aynı özene sahip. Bu konuda içiniz rahat olabilir.

Burada yediğim döner rahat bir şekilde Ankara için ilk 5’e girer. Özellikle dönerleri sade yediğinizde etin tadına daha iyi varıyorsunuz ve dönerin ne kadar lezzetli olduğunu anlıyorsunuz. Dönerin yanında sunulan pilav ve tırnak pide de gayet lezzetli. Ankara’da yediğim dönerlerin en lezzetlilerini burada yediğimi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Döneri yağlı bulanlar olabilir fakat dönere asıl lezzeti verenin bu olduğunu düşünüyorum. Döneri her ne şekilde yerseniz yiyin ister ekmek arası ister dürüm ister pilav üstü. Her şekilde çok lezzetli ve çok doyurucu.

Özlem Döner’in kelle paçası da oldukça meşhur ve lezzetlidir. Ankara’da gönül rahatlığıyla kelle paça yiyebileceğiniz ender mekanlardan bir tanesidir. Kelle paçanın içerisinde et miktarı da gayet bol. Sadece kelle paça çorba ile doymak mümkün.

Özetle mekâna, dekorasyona daha az önem ancak kaliteli bir döner yemek isteyenler için çok yerinde bir tercih olacaktır. Yemek sonrası fıstıklı kadayıfı tavsiye edebilirim, oldukça lezzetli. Mekâna ait otopark yok fakat tam karşıda ücretsiz otopark mevcuttur. Fiyatlar da bu lezzetlere kıyasla bence gayet ideal.

İletişim ve konum bilgileri

Balgat, Ceyhun Atuf Kansu Cd. No:130 Çankaya/Ankara
03124735136

R