İzmir Kemalpaşa'da bulunan Nazarköy ülkemizde görebileceğiniz en şirin köylerin başında gelmektedir. Buraya ulaşım da oldukça kolaydır. Kemalpaşa'ya İzmir'in merkezinden ulaşım oldukça kolaydır. Kemalpaşa'dan Nazarköy arası da 6 kilometre dilerseniz taksi tutun gidin dilerseniz otobüs, dolmuş tercih edin tamamen size kalmış.

Burayı kampçılar için özel kılan unsurlar arasında köydeki kamp alanında oldukça güzel derelerin ve yürüyüş yolunun mevcut olması. Aynı zamanda Nazarköy ismi de bildiğimiz nazar boncuklarından geliyor. Bu köyde üretilen nazar boncuklarının sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyanın farklı noktalarına da talepleri var.

  • Kamp yapmak için burada 2 alternatifiniz mevcut. Ya burada bulunan Nazarköy Dere Camping'e gidip bazı fırsatlardan yararlanarak kamp yapacaksınız. Ya da bölgedeki herhangi bir yere dilediğiniz gibi kamp kuracaksınız bu tamamen size kalmış. Biz ilk başta ücretsiz kamptan bahsedelim.

  • Öncelikle ücretsiz bir şekilde kamp yapmak istiyorsanız yalnızca su ihtiyacınızı kamp alanında karşılayabilirsiniz bunun bilincinde olmalısınız. Nazarköy'ün ormanı uçsuz bucaksız dilediğiniz her yere çadırınızı kurabilirsiniz. Dereleri de oldukça bol dere kenarında kamp kurmak da bir diğer alternatifiniz olabilir. Burası hem yazın hem kışın kamp yapmak için oldukça ideal bir bölge. Eğer buraya kış ayında gelmişseniz kamp ateşi yakmak için odunları mutlaka gündüzleri toplayın çünkü geceleri hava epey bir soğuk oluyor zorlanabilirsiniz.
  • Yani burası doğal bir şekilde kamp yapmak için dört dörtlük bir yer. Bir yandan uzun ağaçlarla kaplı bir orman bir yandan birden çok dere tahmin ettiğinizden dahi daha zevkli bir kamp deneyimi yaşayacaksınız.

Nazarköy Dere Camping

  • Burası Nazarköy'deki tek kamp işletmesi. Ayrıca Nazarköy'ün en güzel kısımlarından birine kamp alanı kurduklarını söyleyebiliriz. Yanında dere, orman havası derken oldukça güzel bir işletme aynı zamanda çalışanların da oldukça samimi olduklarını dipnot olarak belirtmekte fayda var.
  • Burası yaz, kış hizmet vermekte. Konaklama için tek alternatif çadır ve çadır yeri kirası olarak kişi başı 50 lira gibi bir ücret talep ediyorlar. Bu fiyatı ödediğiniz vakit elektrik, tuvalet, duş, ortak buzdolabı gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayabiliyorsunuz.
  • Zaten burası ormanlık bir alan uygun olduğunu düşündüğünüz her yerde kendi mangalınızı yakabilirsiniz. Fakat burada birçok kişinin en çok takdir ettiği yön restoranı ve restoran fiyatları. 1,5 lira gibi bir fiyata çay, 3 liraya Türk kahvesi içebiliyorsunuz. Aynı zamanda börek, sarma, tost, mangallık tavuk ve birçok yiyecek de mevcut ve bu fiyatları başka bir yerde bulamazsınız.
  • Burası aynı zamanda canlı da bir yer. Bazı geceler açık hava sineması, kamp ateşi etrafında canlı müzik ziyafeti gibi etkinlikler de mevcut. Çocuğunuzla rahatça gelebileceğiniz ilk kamp deneyimim diye çekinmeyeceğiniz oldukça güzel bir kamp alanı.

Nazarköy'de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Nazarköy küçük ama oldukça sevimli bir köy. Buraya kamp yapmaya gelmişken aşağıda listeleyeceğimiz yerleri de ziyaret etmenizi öneriyoruz. Eğer buraya araçla gelmişseniz buraları gezmek zaten oldukça kolay olacaktır. İşte o yerler;

  • Nazarköy Boncuk Çarşısı: Yazının başında da belirtmiş olduğumuz gibi burası nazar boncuklarının merkezi adını da zaten bundan almış. Bu sebeple hem kendinize hem de sevdiklerinize basit ama şık bir hediye alabilirsiniz.
  • Ulucak Höyüğü: Roma döneminden kalmış tarımsal ve erozyon etkinlikler sonucunda büyük ölçüde tahrip olan bu höyük hala yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.
  • Kemalpaşa Hitit Kabartması: Karabel Kaya Anıtı olarak da bilinen bu kabartma oldukça yeşil ve dağlık bir alanda bulunmaktadır. Yolunuzun üstündeyse görmek isteyebilirsiniz.

Harita ve Konum Bilgisi

Nazarköy Kamp Alanı | Hakkında Bilgiler, İmkanları, Çevresinde Gezilebilecek Yerler ve Ulaşım