Yemek

Köfteci Süleyman Usta, Ankara

Ankara’da Anıttepe civarında ev yapımı köfte yemek isteyen kilerin en uğrak yeri Köfteci Süleyman Usta’dır. Çocukluğunuzun anne köftesi tadına hasret biriyseniz bu mekân tüm anılarınız depreştirecek bir lezzete sahip.

Uzun süredir bulunduğu konumunda hizmet sunan bu yer, ev yapımı köftesi ile dikkat çekiyor. Özenle yapılmış köfteleri ağzınıza ilk lokmayı aldığınızda neden beğeni topladığını size hissettiriyor. Mekânın oldukça hoş bir görüntüsü var. Çalışan kişilerin nazikliği de buna eklenince gittiğinizde keyif alacağınız bir ortam oluşuyor. Yerin işletmecisi ve oğlu günün her saatinde işletmede. Böylece size her zaman ilgi ve alaka en üst seviyede ulaşıyor. Öğle servislerinde buranın hayli kalabalık olduğunu belirtmek gerekir. bu saatlerde gelirseniz oturacak yer bulamayabilirsiniz. Akşam saatleri ise nispeten biraz daha sakin. Bana göre burası akşamları güzel bir atıştırmalık yapmak için çok uygun bir yer.

Ekmek arası köfte benim en sık tercih ettiğin tatlardan biri. Ayrıca bunun lavaş ile yapılanı da isteğinize göre mevcut. Lavaş ya da somun ekmek olsu ikisinin de çıtır çıtır gelmesi çok güzel bir lezzet yakalamanızı sağlıyor. Ayakaltında olmayan bir yer olması da gürültülü bir ortamda bulunmamanız adına diğer bir artı yön.

Köfteci Süleyman Usta lezzetli köfteleri güzel yüzlü çalışanları ve sessiz ortamı ile Anıttepe mevkiinde gidilebilecek en güzel yerlerden biri.

İletişim ve konum bilgileri

Yücetepe, 84. Cd. No:26, Çankaya/Ankara
03122303630

R