Kale’ye yürüyüş mesafesinde bulunan Kirit Cafe, geniş bir menüsü olmasının yanında bütün gün kahvaltı servisi sunan, ara ara da  kulağınızı rahatsız etmeyecek nostaljik parçaların çalındığı, kendinizi bir süreliğine Ankara’nın karmaşasından kurtulmuş hissedeceğiniz, sıcacık ve keyifli bir mekan,Her ay ayrı bir sergiye de ev sahipliği yapıyor olmasıyla daha da ilgi topluyor.

Sıcacık atmosfere sahip olan, 10 yıldır buradaki varlığını sürdüren ve 100 yıllık bir binada konumlandırılmış olan kafeye hala üstünde tarihi kilidini taşıyan orijinal kapısından giriliyor, ismini de zaten öz Türkçede kilit anlamına gelen “kirit” sözcüğünden alıyor.

60’lı yılların dekoru, dergileri ve duvar süsleri ile daracık sokaklardan geçerek ulaştığınız bu sevimli restoran-kafe sizi yarım asırdan fazla geriye götürecek.

Daha
girer girmez o samimi ve doğal ortamı hissedeceksiniz hele ki sobanın üzerinde
demlenen çayınızı doldurduktan sonra edilen sohbetlerle beraber zamanın nasıl
geçtiğini unuttuğunuz yerler arasında olacak.

Küçük ama olağanüstü teras balkonda kahvenizi yudumlamadan, kendilerine has Tirit Köfte ve etli yaprak sarma yemeden de oradan ayrılmayın.

Ankara’da sahip çıkılması gereken nadir yerlerden biri olan Ankara Kalesi’ne yolunuz düşerse ya da Ankara’da yasayan, turist olarak oraya giden, kaleye çıkınca buraya da mutlaka gidin.

Tarihi,nostaljiyi,hizmeti ve sıcacık atmosferi bir arada görebileceğiniz bir kafe.

Konum ve iletişim bilgileri

Koyun Pazari Sok. No:60 Samanpazari, Altindag, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 2,6 km mesafede
Tel: 0312 324 09 31Kirit Cafe Samanpazarı/Altındağ, Ankara