Karadeniz mutfağını en güzel nerede yerim diyorsanız Kardens Ankara Kızılay’da İzmir Caddesinde ziyaretinizi bekliyor olacak. Karadeniz’in en sevilen lezzetlerinden olan balık çeşitlerinin her türlüsünü yiyebileceğiniz mekanda, kuymak da var. Karalahana çorbası ve dolması zaten efsane. Hiç denemediyseniz mutlaka tavsiye ediyorum.

Balık sevmeyenler için et ürünleri de bulunuyor. Patlıcan kebabının lezzeti gerçekten de ayrı. Kıymalı pide büyük boy pizza yemiş gibi doyuruyor. Zaten yemekten sonra içeceğiniz mis gibi çay ya da kahve ikram ediyorlar.

Efsane Kuymaklı Kahvaltı

Kardens ziyaretçileri kahvaltıdan itibaren mekana gelebilir. Saat 10:00’da açılmış oluyor. Ekmeğinizi kuymaka bandıra bandıra yiyebilirsiniz. Kuymak gerçekten cimrilik etmeden hazırlanıyor. Bol peynir ve tereyağının lezzetini daha ilk görünümde anlıyorsunuz. Bol bol çay içmeniz mümkün.

Öğle yemeğinde kalabalıktan yer bulursanız muntazam bir yemek yiyebilirsiniz. Ancak akşama kalırsanız bazı yemekleri bulmanız zor olacak. Sütlacıydı laz böreğiydi ne ararsanız bulursunuz. Aileyle gitmek için uygun bir mekandır. Ben Ramazan döneminde sık sık gittim. İftara özel seçmeli menüler hazırlıyorlar.

Konum ve İletişim Bilgileri

Kardens, Ankara
Şehit Adem Yavuz Sok. No:10/A | Kızılay, Çankaya, Ankara, Türkiye
+90 312 419 97 33Kardens, Ankara