Mersin Silifke'de bulunan Kapızlı Akdeniz Bölgesi içinde kamp yapmak için ideal bölgelerden bir tanesidir. Silifke Mersin'de oldukça ünlü ve yerli, yabancı turist bakımından zengin bir bölge olduğu için Silifke'ye giden birçok araç bulunmaktadır. Yani Kapızlı'ya kendi aracınız olmasa dahi rahatlıkla gelebilirsiniz.

Kapızlı oldukça güzel bir sahile ve plaja sahip olan bir bölgedir. Eğer daha sessiz, sakin bir kamp yeri arıyorsanız Kapızlı kamp yapmak için oldukça ideal bir yerdir. Burada gençlere özel ve bir adet herkese açık olmak üzere 2 kamp alanı vardır. Bu yazımızda bu kamp alanlarını inceleyeceğiz.

Atakent Belediyesi Kapızlı Kampı

 • Dediğimiz gibi Kapızlı'nın oldukça güzel bir sahili ve plajı var. İşte bunun en iyi örneklerinden bir tanesi de Atakent Belediyesi'ne ait olan bu kamp alanı. Eğer ücretsiz kamp yerlerinde tuvalet ve duş sorunlarından dolayı kalmak istemiyorsanız burada tuvalet ve duş konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca bu bölgelerin birçok kamp yerine göre oldukça temiz olduğunu da söyleyebiliriz.
 • Kamp alanında konaklamak için tek alternatif çadır. Çadırı kendiniz getirirseniz çadır yeri olarak 50 lira bir ücret ödemeniz gerekiyor günlük olarak. Eğer çadırınız yoksa da kamp alanında geceliği 100 liraya çadırlar kiralayabiliyorsunuz.
 • Buranın sahilinin ve plajının oldukça güzel olduğunu söylemiştik. Fakat ağaç konusunda bir tık daha iyi olabilirdi. Fakat ağaçlık bölgeler de yok değil erken bir vakitte gelip ağaçlık bir yere çadırınızı kurabilirsiniz. Ayrıca buraya gelirken de sivrisinekler için önlem almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Son olarak bu kamp alanı oldukça merkezi bir yerde. Bu sebeple alışverişe yüklenip gelmenize gerek yok. Kamp alanına 300-400 metre uzaklıkta birçok market bulunuyor.

Silifke Kapızlı Gençlik Kamp Alanı

 • Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait olan bu kamp alanı birçok gencin özellikle yaz aylarındaki boş vakitlerini oldukça verimli bir şekilde geçireceği bir yerdir. 16 bloktan oluşan ve 580 gence ev sahipliği yapma kapasitesi olan gençlik kampı birçok aktiviteyle gençlere unutamayacakları bir deneyim sunmaktadır.
 • Burada herkesin hobisine göre etkinlikler mevcut. Futbol, voleybol, basketbol, tenis, masa tenisi gibi sporlar için sahalar yer almakta. Aynı zamanda el sanatları, tiyatro, müzik severler de düşünülmüş durumda. Tabii ki kampın olmazsa olmaz gezileri de mevcut. Bu geziler içinde doğa yürüyüşü olduğu gibi tekne gezileri de mevcut. Silifke ve çevre yerleri bu şekilde gezmek oldukça eğlenceli olacaktır.
 • Kamp alanında da yukarıda saydığımız etkinlikler dışında film izleme gibi yine birçok etkinlik mevcuttur. Genç kampçıların kalacakları odalarda tuvalet, duş alanları gibi her şey düşünülmüş durumdadır. Kampçılar buraya gelirken kişisel temizlik malzemelerini getirmelidir aynı zamanda güneş kremi gibi kişisel bakım ürünlerini de çantalarına mutlaka eklemelidir.

Yorumlar
 • D
  Davut y 6 Nisan 2021

  Merhabalar ismim davut kirsehirden Mersin'e ailecek çadır kurup orman ve denizin tadını cikarabilecegin yer istiyorum elektrik su düş gibi ihtiyaç larimizi karşılayabileceğimiz imkanlar varmı bilgi istiyorum kolay gelsin

 • Üzgünüm

  Bu yazı yorumlara kapalı.

Kapızlı Kamp Alanları | Hakkında Bilgiler, İmkanları, Ücretleri ve Ulaşımları