Bartın Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan küçük ama oldukça sevimli bir ilimizdir. Karadeniz illeri klasik olarak ağaçlarla çevrili Karadeniz'in hırçın denizine sahip mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Bartın da bu illerimizden bir tanesidir ve kampçılar için de oldukça ideal bir kamp bölgesidir.

Bartın denilince akla gelen ilk yer genel olarak Amasra olmakta. Fakat Amasra kadar güzel bir yer varsa o da İnkum. İnkumu Plajı ve çevresi mutlaka görmeniz gereken bir yer ve kamp için de oldukça ideal bir alan. Özel araçla ulaşımı oldukça kolay İnkum özel aracınız yoksa da Bartın merkezden ve birçok bölgesinden buraya giden servisler bulunmaktadır.

Kemerspor Çadır Kamping

Adından da anlaşılacağı üzere çadır üzerine kurulmuş bir alan burası. Fakat doğanın ortasında bir kamp alanı beklemeyin zaten İnkum'da böyle bir alan mevcut değil. Yine de kamp alanının ağaçlar arasında kurulduğunu söyleyebiliriz.

Deniz ve kumsal olarak İnkum zaten Türkiye'nin en iyi bölgelerinden bir tanesi ve kamp alanında bulunan deniz ve kumsal da oldukça iyi. Konaklamak için tek alternatifiniz çadır. Çadır yerlerinin de iyi olduğunu söylemek mümkün. Çadır yeri kirası ödediğiniz vakit bu fiyat içinde duş ve tuvalet de geçerli.

Fakat bu kamp alan maalesef hijyen konusunda ağır da eleştiriler almıyor değil. Tuvalet ve duş alanlarının gerekli bakımının yapılmadığı kampı tercih edenler tarafından dile getiriliyor.

Köşebaşı Cafe&Camping

İnkumu Plajına oldukça yakın olan Köşebaşı Cafe&Camping adından da anlaşılacağı üzere köşebaşı bir yerde açılmış bir alandır ve bu sebeple klasik kampçılar bu durumu yadırgayabilir. Fakat kamp alanın güzel dizayn edildiği ve denize oldukça yakın olduğunu da söyleyebiliriz.

Köşebaşı Cafe&Camping'in artılarına gelecek olursak çadır ve karavan ile konaklamanın yanı sıra bungalov evler de var ve bu kamp alanında elektrik, duş, tuvalet, ortak buzdolabı gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

Eksilerine gelecek olursak her bungalov evin içinde duş alanı yok ve tüm kamp alanında 2 adet duş yeri mevcut.

  • Gördüğünüz gibi İnkum'da bulunan kamp alanları üst düzey değil. Fakat zaten bu kamp alanları merkezi olduğu için gündüz ve gece dilediğiniz gibi İnkum'u gezip kamp alanlarına öyle geri dönebilirsiniz yani buraya gelince kamp alanıyla kısıtlı kalmıyorsunuz. Yani kamp alanlarının merkezi yerde olması bu bakımdan bir avantaj.
  • Aynı zamanda buraya gelmişken İnkumu Plajı'nı ve civarda bulunan ormanları da ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Özellikle ormanlarda yürüyüş yaparken İnkumu Plajı ve çevrenin görüntüsü insana huzur veriyor ve oldukça güzel fotoğraf makineniz varsa bu manzarayı fotoğraflamak isteyeceksiniz. İnkum'unu gezip kamp yapmak istiyorsanız da en ideal zamanların mayıs-ekim arası dönemler olduğunu söyleyebiliriz zaten burası bu dönemlerde oldukça yoğun.

İnkum Kamp Alanları | En İyileri, Hakkında Bilgiler, İmkanları ve Ulaşım Bilgileri