İstanbul bildiğiniz üzere kalabalık nüfusuyla ünlü bir ilimiz. Bu sebeple bazen bu şehrin gürültüsünden uzaklaşıp doğada kafa dinlemek çoğu İstanbullunun aklından sürekli geçmekte. Bunun için de İstanbul'un birçok bölgesi var. Bunlardan bir tanesi de İstanbul'un Şile ilçesi.

Kampçılar için Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı şehrin gürültüsünden kurtulabilecekleri harika bir alan. Fakat buraya eğer özel aracınız yoksa ulaşımın biraz zor olduğunu söyleyebiliriz. Özel aracınız varsa İstanbul'dan Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı yaklaşık olarak 100 kilometre. Şile'ye geldikten sonra tabelaları takip ederek virajlı yolları geçip toplam 2 saatte kamp alanına ulaşabilirsiniz. Yine İstanbul'dan Şile'ye giden birçok araç bulunmaktadır. Fakat Şile'den kamp alanına giden bir araç yok tek alternatif taksi. Taksi de ortalama 100 lira tutacaktır.

Temiz havada güzel bir dağ yürüyüşü ve ağaçların altında şelalenin hemen yanında kamp kurmak istiyorum diyorsanız işte Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı sizin bu isteklerinizi tam anlamıyla hatta fazlasıyla karşılayacaktır. Bu kamp alanının her noktasında çadır kurabilirsiniz her noktanın farklı bir güzelliği var. Şelalesi de yüzmek için oldukça temiz bir şelale herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

Ayrıca buraya ailemle gelir rahat bir kamp geçiririm diye düşünüyorsanız tercih etmeyin. Çünkü burası daha çok profesyonel kampçıların tercih etmesi gereken bir alan çünkü burada herhangi bir işletme bulunmuyor.

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı Bilinmesi Gerekenler ve Yapılabilecekler

  • Kamp yapmak ücretli değil ve otopark da tamamen ücretsiz.
  • Ateş yakma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız serbest. Ayrıca çevrede ateş yakarken kullanabileceğiniz odunlar da mevcut.
  • Bu tarz kamp alanlarında telefon konusu da oldukça merak edilmekte. Kamp alanında telefon bir çekiyor bir çekmiyor dersek doğru söylemiş oluruz. İnternet konusunda da sıkıntı yaşanabiliyor.
  • Tuvalet, duş alanı, elektrik gibi kolaylıklar bu kamp alanında mevcut değil. Bu sebeple rahat bir kamp yapmak istiyorsanız burayı tercih etmeyin demiştik.
  • Çevrede market vs.… yok. Bu sebeple kamp alanına gelmeden önce marketten tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız doğru olacaktır.
  • Araç ile de kamp alanına girmenizde herhangi bir sıkıntı yok.
  • Yapılabilecek aktivitelere gelirsek 1.5 kilometrelik parkurda şelale yürüyüşü yapabilirsiniz.
  • Bu yürüyüş sırasında doğanın en güzel halini fotoğraf makinesiyle yakalayabilir ve birbirinden güzel pozlarla bu kamp anınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

  • Şelale yakınlarında Gürlek Mağarası bulunmaktadır. Bu mağarayı da mutlaka ziyaret edin. Mağaraya çıkmak için halatlar mevcut. Eğer kendinize güvenmiyorsanız bu halatları kullanmamanızı öneriyoruz.

  • Son olarak da buraya gelen birçok kişi günün ciddi bir kısmını şelale içinde geçirmektedir. Bu sebeple buraya gelirken yok şelaleye girmem diye düşünmeyin şelale resmen sizi içine çekiyor. Bundan dolayı yanınızda günübirlik dahi gelseniz yedek kıyafet bulundurmanız iyi olacaktır.

Harita ve Konum BilgisiHacıllı Şelalesi Kamp Alanı | Bilinmesi Gerekenler, Yapılabilecekler, Ücreti ve Ulaşım