Göcek Muğla ilimizin Fethiye ilçesinde bulunan güzel bir mahalledir. Özellikle mavi turların favori yerlerinden biri olarak gösterilen Göcek tatilcilerin sıklıkla tercih etmiş olduğu Muğla'nın en gözde yerlerinden bir tanesidir. Mavinin en güzel tonlarını göreceğiniz bu güzel mahalle aynı zamanda yeşillik bakımından da oldukça zengin yerlerden bir tanesidir. Göcek kamp alanları açısından çok zengin bir yer olmasa dahi Fethiye'nin içinde yer aldığı için yakınında da birçok kamp alanı bulunuyor.

Göcek'e kara yoluyla ulaşacak kişiler Ankara, İstanbul gibi büyük illerden otobüsle gelebilirler. Hava yolunu tercih edecek olan kişiler de Dalaman Havaalanı'nı rahatlıkla tercih edebilirler. Dalaman'dan Göcek arası sadece 17 kilometredir. Havaalanından kalkan servislere binerek kısa süre içerisinde Göcek'e ulaşabilirsiniz oldukça merkezi bir yerde bulunmaktadır.

Ayten Koyu Kamp Alanı

Göcek Fethiye'ye bağlı oldukça küçük bir mahalledir. Fakat Göcek'te birbirinden güzel koylar da yer almaktadır ve bu koylardan bazılarında kamp yapmak serbesttir. İşte bu koylardan bir tanesi de Ayten Koyu'dur. Ayten Koyu vereceği huzurla birlikte siz kamp severlere oldukça güzel bir alternatif sunacaktır. Aynı zamanda Ayten Koyu Göcek'te bulunan koylardan en ünlüsüdür diyebiliriz. Turkuaz ve yeşil ağırlıklı bir renge sahip olan Ayten Koyu'na hem deniz hem kara yoluyla gelebilirsiniz. Bu koya gelen aileler genellikle karavanla gelmeyi tercih ediyorlar. Bu sebeple Ayten Koyu'nda birçok karavan göreceğinizi söyleyebiliriz.

Ayten Koyu'nda herhangi bir özel işletme bulunmamaktadır. Bu sebeple burada tuvalet, duş, elektrik gibi temel ihtiyaçlarınızın karşılanma durumu yoktur. Aynı zamanda restoran ve market de bulunmadığı için buraya gelmeden önce tedarikli olmanızda fayda olacaktır çünkü en yakın işletme koydan 10 kilometre uzaklıkta bulunan benzin istasyonudur. Mangal yakmak için de herhangi bir kısıtlama bulunmayan koyun denizinin oldukça güzel olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda güzel bir plaja da sahip fakat kumsalın bir tık fazla taşlı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu sebeple bu koya gelip kamp yapmayı düşünüyorsanız gelirken deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Osmanağa Koyu Kamp Alanı

Ayten Koyu'na bir hayli yakın olan Osmanağa Koyu, Ayten Koyu'nun güzel bir alternatifini sunmaktadır. Burası da tıpkı Ayten Koyu gibi Göcek'in en gözde yerlerinden bir tanesidir. Bu koyları güzel yapan bir nokta da tamamen bakir alanlar olmalarıdır. Yani buraya herhangi bir işletme açılmadığı için doğal güzellikleri muhafıza edilmiş durumdadır. Hal böyle olunca da gelen kişilere en güzel kamp deneyimlerinden bir tanesini de sunmaktadır. Fakat bu kamp deneyimi sizin ne istediğinize de bağlı. Eğer hizmet olarak üst düzey bir kamp yeri arıyorsanız işte o zaman Göcek'in koylarından biri olan Osmanağa Koyu sizin için doğru tercih olmayacaktır.

Osmanağa Koyu Kamp Alanı'nda herhangi bir işletme yer almadığı için burada da duş, tuvalet, elektrik gibi temel ihtiyaçların karşılanması maalesef mümkün değil. Bu sebeple buraya gelen kişiler de genellikle 1-2 gün kamp yapmak için geliyor ve çocuklu ailelerin burayı pek tercih ettiğini söyleyemeyiz. Eğer siz de doğal bir yaşam alanında kendi imkanlarınızla kamp yapmak istiyorsanız Osmanağa Koyu Kamp Alanı tam size göre bir tercih olacaktır. Özellikle yaz aylarının sıcağında havalar bunaltmışken deniz kenarında çadırınızı kurup sabahın erken saatlerinde denize girmenin tadı bir başka olacaktır.

Camp Caretta Kamp Yeri

Göcek'e yalnızca 10 kilometre uzaklıkta bulunan ve Fethiye'de yer alan en güzel kamp alanları içinde yer alan Camp Caretta Kamp Yeri her şeyden uzak misyonuyla kamp severlere hizmet veriyor. Fethiye'nin en güzel alanlarından birinde kurulmuş olan Camp Caretta doğası ve sunmuş olduğu hizmetleri de göz önünde bulundurduğumuz vakit çocuklu ailelerin ve arkadaş gruplarının rahatlıkla tercih edip şehir gürültüsünden izole bir şekilde kamp yapacağı alanların başında gelmektedir. İşletmede aynı zamanda restoran/bar diyebileceğimiz bölüm var. Buradan bazı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz fakat yine de gelmeden önce alışveriş yapmanızda fayda olacaktır.

Doğasına gelecek olursak birbirinden güzel ağaçların altında bir kamp alanı olduğunu söyleyebiliriz. Deniz severler için de 5 dakika gibi kısa bir yürüme mesafesiyle denize gidebilirsiniz. Denizi sığdır ve gönül rahatlığıyla girebilirsiniz. Bazı kişiler denizden çok havuzu tercih etmektedir. Bunu düşünen işletme sahipleri de güzel bir havuz alanı oluşturmuş eğer siz de havuzu denize tercih edenlerdenseniz işletmenin havuzunu kullanabilirsiniz. Toparlamak gerekirse oluşturmuş olduğu ortam ve sunmuş olduğu hizmetten dolayı burayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Göcek'e de oldukça yakın olduğu için Göcek'e de kısa süre içinde ulaşmanız mümkün olacaktır.

Camp Caretta Kamp Yeri Konaklama Hizmetleri

 • Konaklama ücretleri sezonluk olarak değişse de aşağı yukarı bizim belirtmiş olduğumuz düzeye oldukça yakındır.
 • Tek başınıza çadır kampı yapmak için gelirseniz çadır yeri olarak 70 lira ücret talep edilmektedir.
 • 2-3 kişilik küçük çadırlarla gelen kişilerden 100 lira çadır yeri ücreti alınır.
 • 4 kişi ve üzeri büyük çadır yerleri için de 120 lira ücret talep edilmektedir.
 • Karavanla gelen kişilerden karavan yeri olarak 120 lira ve ekstra 20 lira elektrik ücreti alınmaktadır.
 • İşletmenin kendi çadırını kiralayan kişiler de 4 kişilik ve 2 yatakllı çadırlara gecelik 160 lira ödemektedir.

Camp Caretta Kamp Yeri Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik gibi hizmetler verilirken internet hizmeti bulunmamaktadır.
 • Getirmiş olduğunuz erzakları stoklamak için oldukça fazla sayıda ortak kullanıma açık buzdolabı vardır.
 • Yemek yapmak için ortak kullanıma açık mutfak ve bulaşıkları yıkamak için bulaşık yıkama alanı mevcuttur.
 • Yine yemek hazırlamak istemiyorsanız restoran ve bar bölümü bulunmaktadır. Bar bölümünde alkollü içecek hizmeti de yer alır.
 • Kişileri rahatsız etmemek için mangal alanı kurulmuştur. Bu mangal alanı konaklama yerlerinden uzaktır böylece mangal dumanı rahatsız etmeyecektir.

Katrancı Orman Kampı

Kamp alanları arasında Göcek'te değil tüm bölgedeki en iyi kamp alanları sayılsın denilse akla gelecek ilk yerlerden bir tanesi şüphesiz bir şekilde Katrancı Orman Kampı olacaktır. Göcek ve Fethiye arasında bulunan Katrancı Orman Kampı sadece yerli kamp severler tarafından değil aynı zamanda yabancı turistler tarafından da oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bunda da şüphesiz ki doğasının ciddi bir önemi bulunmaktadır. Her yerin ağaç olduğu ve denize sıfır bir alan düşünün işte burası öyle bir yer. Aynı zamanda temel ihtiyaçlarınız da sorunsuz bir şekilde karşılandığı için çocuğunuzu da alıp gönül rahatlığıyla buraya gelebilirsiniz. Fethiye'nin belki de en çok tercih edilen yeri burasıdır.

Doğasıyla büyüleyen kamp alanı aynı zamanda yılın her döneminde ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Özellikle denize sıfır bir alanda kurulmuş restoranı olduğu için buraya sadece kahvaltı yapmaya gelen birçok kişi de bulunmaktadır. Günübirlik olarak sırf bu doğayı görmeye gelip mangal yapan birçok kişi de bulunmaktadır. Fakat Katrancı Orman'ı geniş bir arazide olduğu için günübirlik gelen kişilerin siz kamp severleri pek rahatsız edeceğini düşünmüyoruz. Bunun dışında her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz Katrancı Orman Kampı'nda market de yer alıyor. Fakat buzdolabı kiralama imkânınız bulunduğu için gelmeden önce alışveriş de yapabilirsiniz.

Katrancı Orman Kampı Giriş Ücretleri

 • Şahıs 8 lira
 • Öğrenci 4 lira
 • Motosiklet 4 lira
 • Araç 24 lira
 • Otobüs 210 lira

Katrancı Orman Kampı Konaklama Ücretleri

 • Çadır yeri kirası olarak 55 lira ücret talep edilmektedir.
 • Karavan yeri kirası olarak 65 lira ücret talep edilmektedir.
 • İsteyenler için bungalov evlerin geceliği 200 liradır. Fakat evlerin içinde duş, tuvalet bulunmuyor bu ihtiyaçlar ortak alanlarda giderilmektedir.

Katrancı Orman Kampı Hizmetleri

 • Duş, tuvalet ve elektrik gibi temel ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır.
 • Market ve restoran yer almaktadır.
 • Mangal alanları mevcuttur.
 • Buzdolabı kiralamak isteyen kişiler 17 lira vererek kendilerine özel buzdolabı kiralayabilirler.
 • Çamaşır ve bulaşık yıkama alanları vardır.
 • Çocuklu aileler de düşünülmüştür ve çocuklar için oyun alanları mevcuttur.

Günlüklü Camping

Doğada yaşam misyonuyla hizmet veren Günlüklü Camping Göcek'e yalnızca 10 kilometre uzaklıkta yer almasıyla önemli bir konumda bulunmaktadır. Göcek'e gelen birçok ailenin ve arkadaş gruplarının tercih etmiş olduğu Günlüklü Camping uzun bir süre doğanın ortasında kamp yapacağınız alanların başında yer almaktadır. Doğasına gelecek olursak yeşil ve mavinin bir araya gelip güzel bir ortam oluşturduğu kamp alanıdır. Bu sebeple gönül rahatlığıyla burayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda güzel bir plajı da bulunmaktadır ve deniz de konum olarak oldukça yakındır bu sayede deniz severler burayı rahatlıkla tercih edebilir.

Deniz sevmeyen kişiler olabiliyor kamp alanı bunu düşünmüş ve güzel bir havuz alanı oluşturmuş. Bu sayede eğer denize girmeyi sevmiyorsanız sürekli temizlenen ve ağaçların arasında kurulmuş olan bu havuzu tercih edebilirsiniz. Konum olarak çok merkezi bir yerde olmadığı için ve içerisinde market ve restoran yer almadığı için de buraya gelmeden önce kesinlikle market alışverişinizi yapmanızı öneriyoruz. Zaten kamp alanında ortak buzdolapları olduğu için almış olduğunuz yiyecek ve içeceklerde herhangi bir bozulma olmayacaktır. Yemek ihtiyacınızı da ortak mutfak alanlarından karşılayabileceğiniz gibi aynı zamanda mangal alanlarını da kullanabilirsiniz.

Günlüklü Camping Konaklama Ücretleri

 • İşletmeden 2 kişilik çadır kiralamanın ücreti 120 lirayken, 4 kişilik çadır kiralamanın ücreti 140 liradır.
 • Kendi çadırınızla gelirseniz de çadır yeri olarak 100 lira gibi bir ücret talep edilmektedir.
 • Aynı zamanda işletmede tek kişilik, 2 kişilik ve 3 kişilik olmak üzere toplam 18 oda yer almaktadır. Bu odaların geceliği 200-300 lira arasında değişmektedir. Bu odalarda kalmak istiyorsanız gelmeden önce işletmeyi arayıp yer ayırtmanızda fayda olacaktır.

Günlük Camping Hizmetleri

 • Duş, tuvalet, elektrik ve internet gibi temel hizmetler yer almaktadır.
 • Havuz severler için havuz bulunmaktadır.
 • Ortak buzdolabı ve ortak çamaşır makinesi ücretsiz bir şekilde yer almaktadır.
 • Mangal alanı ve ortak mutfak mevcuttur.
 • Oldukça bakımı yapılmış plajı da bulunmaktadır.

Göcek ve Çevresinde Gezilecek Yerler

Göcek Tekne Turu

Göcek'e gelip de yapacağınız en iyi aktivitelerden bir tanesi şüphesiz tekne turu olacaktır. Göcek birçok kişi tarafından Türkiye'nin en güzel koylarına ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Biz bunu bir adım daha çıkarıp Göcek'in sadece Türkiye'de değil dünyada da en güzel koylara ev sahipliği yaptığını söyleyelim. Göcek bu sebeple Muğla'da en çok ziyaretçi çeken yerlerin başında gelmektedir.

Dilerseniz günlük tekne turlarına katılabilir dilerseniz de haftalık charter tekne turlarına katılabilirsiniz. Zamanım yok diyorsanız günlük tekne turları da Göcek'te bulunan koyları gezmek için yeterli olacaktır. Günlük turlar genel olarak 10.00-18.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu turlara genel olarak 12 Adalar Turu denilse de tekne turlarının birçoğunda 5-6 farklı adadaki koyda mola veriliyor.

Fethiye Arkeoloji Müzesi

Göcek'e kadar gelmiş ve bir müze gezmeden gitmek istemiyorum diyorsanız işte Fethiye Arkeoloji Müzesi sizin isteğinizi tamamen karşılayacaktır. Göcek'e 20-25 kilometre uzaklıkta bulunan müze yılın her günü açıktır. Yaz döneminde 19.00'a kadar ziyaret edebileceğiniz müze kış döneminde 17.00'a kadar ziyaretçilere açıktır ve müze ziyareti için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Müze arkeoloji ve etnografya olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Tahmini olarak 1-2 saat gezerek müzeyi detaylı bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Antik Çağ'dan başlayıp Bizans dönemine kadar birçok kalıntı eşya bulunmaktadır. Heykel, heykel başları, seramik, cam, metal ve sikkeler müzede ziyaretçilerin en çok merakla inceledikleri alanlardır. Aynı zamanda bölgenin kültürü ve tarihini anlatan birbirinden güzel yazıtlar da yine müzede yer alıyor.

Göcek Marina

Türkiye'nin en korunaklı marinaları arasında gösterilen Göcek Marina Göcek'e kadar gelmişken mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bakır rengi kumları, yeşil ve mavinin her tonunu görebileceğiniz marinada birçok tekne yer almaktadır. Göcek merkezine de yalnızca 5 dakika uzaklıktadır.

Göcek Marina Akdeniz ve Ege'yi birleştiren alanlardan bir tanesidir. Bu sebeple doğasının da bir hayli güzel olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Eğer gittiğiniz dönemde denk gelirse yatların yarışlarını da yerinde izleyebilirsiniz. Marina'da denizin hemen dibinde birçok kafe ve restoran yer almaktadır. Bu kafe ve restoranlardan herhangi birine oturup güzel bir keyif kahvesi içebilir, yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Bedri Rahmi Koyu

Göcek'te birbirinden güzel koylar bulunurken bunlardan bir tanesi de şüphesiz ki Bedri Rahmi Koyu'dur. Koy ismini ünlü ressam Bedri Rahmi Eyupoğlu'ndan almıştır. Bedri Rahmi ressam olmasının yanı sıra aynı zamanda denize karşı da oldukça ilgisi olan bir kişiliktir. Bu koya geldiği vakit uygun gördüğü bir kayalığa Bedri Rahmi Koyu'nun da simgesi haline gelmiş balık figürünü çizmiştir. O günden itibaren bu koy Bedri Rahmi Koyu olarak anılmaktadır.

Göcek'in dokunulmamış bakir koylarından bir tanesi olan Bedri Rahmi Koyu doğa severler için bulunmaz nimetlerden bir tanesidir. Berrak denizi ve yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan Bedri Rahmi Koyu'na gelirken fotoğraf makinenizi getirip birbirinden güzel fotoğraflar çekebilir, denizinde saatlerce yüzebilirsiniz. Bedri Rahmi Koyu Göcek'teki en güzel koylardan biridir fakat Göcek'te Bedri Rahmi Koyu gibi yine birçok koy bulunmaktadır. Dilerseniz bu koylardı da ziyaret edebilirsiniz.

Göcek kamp alanları açısından görmüş olduğunuz gibi çok zengin bir yer olmasa da koylarının güzelliği sayesinde siz kamp severlere de güzel fırsatlar sunmaktadır. Fethiye'nin bir mahallesi olması sebebiyle de Göcek'e gelen kişiler Göcek'e yalnızca 10-20 kilometre uzaklıkta bulunan diğer kamp alanlarını da gezmeyi tercih edebilirler.

Göcek Kamp Alanları | En İyiler, Konaklama İmkanları, Ücretleri, Göcek ve Çevresinde Görülecek Yerler