Yemek

Eyüpoğlu Fırın, Ankara

Biz Eyüpoğlu Fırın mekanı ile bir gün sabah yolculuğunda kahvaltı için uğradığımız zaman tanışmıştık çünkü otelimize çok yakındı, ama ertesi gün tekrardan uğrayacak kadar çok sevmiştik. Hizmet oldukça etkileyici ve samimiydi. Mekanın atmosferi de harikaydı. Ankara soğuk havası ile bilinir, siz de duymuşsunuzdur. Ve buraya bir de Aralık gününde gittiğinizi düşünün. O kış gününde içimizi ısıtan ve lezzetleri ile gönlümüzü fetheden bir yer bulmuştuk. 

Personel oldukça sıcak ve rahatlardı. En çok dikkatimizi çeken de bu olmuştu. Aile ortamında ya da evde gibi kahvaltı yaptığımızı hatırlıyorum. Menü, çok çeşitli olmasının yanında servisler de sıcak gelmişti. Dileyenler için elbette soğuk ve geleneksel kahvaltı seçenekleri de sunmaktalar. Yani menü çeşitlilik gösterecek kadar geniş hazırlanmış. Dört kişiydik ve hepimiz farklı bir şeyler sipariş etmiştik, ama her biri gerçekten lezzetli, taze ve iyi pişmiş halde gelmişti. Taze portakal suyu ve taze kahve harika bir seçim olabilir, denemenizi şiddetle tavsiye edebilirim.

Bir fırın alt tarafı gibi görünse de bildiğimiz ve alışılagelmiş fırınlardan çok daha farklı bir atmosferi olduğunu da söyleyebilirim. Kafe, restoran ne derseniz deyin, ama fırın demeyin. Pastalar muhteşem bir lezzet ile tazeliğini korumuş halde önünüze geliyor. Yemek ve kahvaltılar harikaydı. Ramazan ayında iftar restoranı olarak kullanılmıyormuş ama yine de menüsü bu ay için de oldukça çeşitli diyebilirim. Sunuma önem verenler de memnun kalacak. Çünkü çok şık tasarımlı tabaklar ile servis yapılıyor. Fiyatlar ise makul denecek düzeyde. 

Yeniden gitmeyi dört gözle bekliyorum diyebilirim, işten bir fırsat bulsam hemen gidip bir kahvesini içerim. Yanında da pastasını unutmamak gerek tabi. Söğütözü şubesindeydim ben, oldukça geniş ve ferah bir yerdi, açık ve kapalı alanlarıyla tam bir bistro, hamur işleri, tatlı, sulu yemekler sunuyorlar, böylece menü çok genişliyor. Kalabalık olmasına rağmen, hizmet hızlı. Gidip bir görmeli ve o eşsiz lezzetleri tatmalısınız. 

Konum ve İletişim Bilgileri

Hoşdere Caddesi No: 110 Çankaya, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 3,0 km mesafede
+90 312 438 89 38

R