Eskişehir modern yapısıyla Türkiye'nin Paris'i olarak anılmaktadır. İç Anadolu'da bulunan diğer illere göre farklı yapısıyla ön plana çıkan Eskişehir aynı zamanda öğrenciler şehri olarak da bilinmektedir. Tüm bu özellikleriyle İç Anadolu'nun en gözde illerinden biri olarak gösterilen Eskişehir kamp alanları açısından da zengin bir ilimizdir.

Eskişehir ulaşım olarak da oldukça basit bir şekilde gelebileceğiniz illerin başında gelmektedir. Özellikle Ankara'dan birçok kişinin geldiği Eskişehir'e gelmenin en kolay yolu hızlı tren yolculuğudur. Ankara'dan Eskişehir'e yalnızca 1 saat içinde hızlı trenle ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Eskişehir'de havaalanı bulunmamaktadır. Bu sebeple de İstanbul ve diğer illerden gelecek olan kişiler Eskişehir'e direkt otobüs ve trenle gelebilecekleri gibi önce Ankara'ya hava yoluyla gelip oradan aktarmalı bir şekilde otobüs ve trenle Eskişehir'e ulaşabilirler.

Eskişehir Sessiz Kamp

Bu kamp alanı aslında bakıldığı vakit adını bir projeden almıştır. Bu projeye göre işitme engelli vatandaşları ve diğer vatandaşların bir araya gelip birlikte güzel bir kamp yapmak için ortaya çıkmıştır. Projenin adı Sessiz Kamp'tır ve ilk olarak Eskişehir'de yapıldıktan sonra Ankara, Antalya gibi illerde de bu projenin devamı sağlanmıştır. Fakat şu anda Sessiz Kamp adı verilen kamp alanı hala faaliyet gösteriyor. Özellikle yaz alanında doğayla baş başa ve şehir gürültüsünden uzak bir kamp yapma düşünceniz varsa Eskişehir Sessiz Kamp'ı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Kamp alanı daha çok 1-3 gün arası kamp yapmak isteyen kişiler için daha uygundur. Çünkü burada herhangi bir işletme bulunmadığı için bazı ihtiyaçların karşılanması da oldukça zor olacaktır. Bu sebeple buraya gelen kişilerin duş, elektrik ve internet ihtiyaçlarını karşılama gibi düşünceleri olmamalıdır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçları yine kamp alanına gelmeden karşılanmalıdır. Burası aynı zamanda oldukça güzel bir şekilde tasarlanmış bir piknik yeridir bu sebeple mangal yapacağınız alanlar da yer almaktadır. Eğer kalabalıktan rahatsız olurum, günübirlik piknikçilerle birlikte kamp yapmak istemiyorum diye bir düşünceniz varsa buraya hafta içi gelmenizi öneriyoruz.

Musaözü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Musaözü Tabiat Parkı Eskişehir'de korunan alanlardan bir tanesidir. Çevre illerden Eskişehir'i ziyarete gelen birçok kişi de Musaözü'nü görmeden gitmez. Burası kamp yapmak için oldukça ideal bir yer. Fakat burada da duş, elektrik gibi ihtiyaçların karşılanmasını beklemeyin. Fakat yine de 2-3 günlük bir kamp yapmak istiyorsanız Eskişehir'de tercih edebileceğiniz en iyi alanlardan bir tanesi olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz. Çocuklu aileleri de düşünen kamp alanında çocuk oyun alanları da mevcuttur. Bunun yanı sıra içinde oldukça güzel bir göl var ve ağaçlarla süslenmiş bir yer.

Göl kenarında çadırınızı kurmak istiyorsanız buraya biraz daha erken gelmenizi öneriyoruz çünkü genellikle kamp yapmaya gelen çadırcılar burada göl kenarına çadırlarını kuruyorlar. Bunun yanı sıra günübirlikçiler de içinde bulunan piknik alanından dolayı bir hayli fazla. Fakat buraya gelirken öyle aşırı bir erzak alışverişi yapmanıza da gerek yok. Çünkü içinde büfe, market ve restoran mevcut. Bu büfe ve marketlerde mangal için gerekli olan ihtiyaçlarınızı da karşılayabiliyorsunuz. Duş, elektrik haricinde her şeyin düşünülmüş olduğu bir kamp alanı. Fakat fiyatlara bakıldığı vakit de buranın oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Musaözü Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

 • Şahıs 4 lira
 • İndirimli şahıs 2 lira
 • Motosiklet 6 lira
 • Otomobil 12 lira
 • Minibüs 36 lira
 • Otobüs 108 lira

Musaözü Tabiat Parkı Kamp Alanı Konaklama Ücretleri

 • 1 ünite çadır için 10 lira ücret talep edilmektedir.
 • 1 ünite karavan için 17 lira ücret talep edilmektedir.
 • 4 yataklı kır evlerinin de günlük kirası olarak 100 lira ücret talep edilmektedir.

Musaözü Tabiat Parkı Kamp Alanı Hizmetleri

 • Tuvalet bulunurken duş, elektrik ve internet hizmeti yer almamaktadır.
 • Büfe, restoran ve market mevcuttur.
 • Mangal alanları vardır.
 • Mescit bulunmaktadır.
 • Çocuk oyun alanları vardır.

Karakayalar Tırmanış Bahçesi Kamp Alanı

Burası tırmanış sporunu sevenler için oldukça iyi bir kamp alanıdır. Buraya gelip sizler de hem Eskişehir'in en iyi tırmanış bölgesinde tırmanış sporunuzu gerçekleştirip şehirden uzak bir şekilde kampınızı yapabilirsiniz. Özellikle bahar aylarında havaların ısındığı günlerde ve yazın burada birçok çadır görmeniz yüksek bir ihtimal olacaktır. Tırmanış malzemelerinizi kendiniz getirmelisiniz çünkü burası doğal bir alan ve dolayısıyla işletme yok. Aynı zamanda yalnızca tırmanış için değil aynı zamanda bisiklet sürmek için de oldukça ideal bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Doğasına gelecek olursak yeşil bir alan üzerinde ve birçok ağaç da mevcut. Buraya gelmeden önce tüm erzak alışverişinizi yapmanız gerekecektir. Çevre köyden gelen kişiler kamp alanına gelip kendi yapmış oldukları bazlama ve ekmekleri satsa da diğer malzemeleri kendiniz getirmelisiniz. Aynı zamanda bu kamp alanında da herhangi bir işletme bulunmadığı için duş, elektrik gibi ihtiyaçlarınız karşılanmaz yalnızca tuvalet bulunmaktadır. Kamp alanına giriş için olsun çadır kurmak için olsun herhangi bir ücret talep edilmiyor. Bu sebeple çadırınızı dilediğiniz yere kurabilirsiniz. Kamp alanını genel olarak tırmanış yapmak için gelen kişiler tercih etmektedir.

Santral Park Kamp Alanı

Eskişehir'de ailenizi de alıp gelebileceğiniz oldukça konforlu bir kamp alanıdır. Buraya yalnızca piknik ve kahvaltı yapmak için de birçok kişi tercih etmektedir. Kamp alanı Eskişehir'in en güzel bölgelerinden bir tanesinde kurulmuştur. Bu sebeple yeşil alan konusunda hassas birisiyseniz buradan oldukça memnun ayrılacağınızı söyleyebiliriz. İşletme sahipleri de bu güzel doğal alanda oldukça güzel dokunuşlar yapmışlar ve ortaya sadece Eskişehir'de değil İç Anadolu'da gelip görebileceğiniz en iyi kamp alanlarından bir tanesi ortaya çıkmış. Özellikle bahar aylarında çiçeklerin açıp ağaçların yeşermesiyle birlikte buranın havası da bir başka güzel oluyor. Tek dezavantajının sineklerin fazla olması olduğunu söyleyebiliriz bu sebeple bu konuda da hazırlıklı gelmenizde fayda olacaktır.

Kamp alanının sunmuş olduğu hizmetler ve doğal yaşam alanından dolayı burayı tercih eden kişiler geldikleri vakit 1-2 hafta dahi burada kalabiliyorlar. Özellikle Ankara'da olup hafta sonu tatili yapmak isteyen birçok kişinin tercih ettiği alan hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. Fakat kamp alanı geniş bir alan üzerinde kurulduğundan dolayı bu kalabalığın sizi pek rahatsız etmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Burada küçük bir kafe yer alsa da yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce karşılamanızı da öneriyoruz.

Santral Park Kamp Alanı Konaklama İmkanları

 • Çadırınızı dilediğiniz yere kurabileceğiniz gibi aynı zamanda bungalov evler de kamp alanında yer almaktadır.
 • Konaklama ücretleri sezonluk olarak değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple işletmeyi arayarak gerekli fiyat bilgilendirmesini alabilirsiniz.

Santral Park Kamp Alanı Hizmetleri

 • Tuvalet, duş ve elektrik ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır.
 • Birçok kamp alanında yer almayan havuz burada yer almaktadır ve oldukça güzeldir. Kamp alanına gelen kişilerin en çok vakit geçirdiklerin yerlerin başında gelmektedir.
 • Mangal alanı bulunmaktadır.
 • Otopark yer almaktadır.
 • Kafe ve restoran bulunmaktadır.

Büyükyayla Göleti Kamp Alanı

Eskişehir'de şehir gürültüsünden tamamen uzak bir şekilde oldukça doğal bir kamp yapmak istiyorsanız işte bu yerlerin başında Büyükyayla Göleti gelmektedir. Büyükyayla Göleti aynı zamanda eşsiz doğasıyla da siz kamp severlere oldukça iyi bir kamp deneyimi de sunacaktır. Fakat burayı genellikle 1-2 gün tamamen kendi imkanlarıyla kamp yapmak isteyen kişiler tercih etmektedir. Bu sebeple siz de burayı tercih edecekseniz burada herhangi bir işletme olmadığının bilincinde gelmelisiniz. Herhangi bir kafe, restoran falan bulunmadığı için de yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce karşılamanız gerekecektir.

Burayı aynı zamanda bir piknik alanı olarak da düşünebilirsiniz. Bu sebeple Eskişehir halkı piknik yapmak için burayı da sıklıkla tercih ediyor bundan dolayı da özellikle hafta sonları oldukça yoğun bir ortamdan söz edebiliriz bu sebeple takviminiz uygunsa buraya hafta içi gelmeniz daha iyi olacaktır. Biraz da doğasından söz edecek olursak çam ağaçlarıyla süslenmiş kamp alanı aynı zamanda oldukça temiz ve berrak bir gölete de sahiptir dilerseniz oltanızı alıp burada balık da tutabilirsiniz. Giriş için herhangi bir ücret talep edilmeyen Büyükyayla Göleti'nde çadır kurmak da tamamen ücretsiz. Bu sebeple dilediğiniz yere dilediğiniz vakit çadır kurup doğal kampın keyfini çıkarabilirsiniz.

Şelale Mesire Yeri Kamp Alanı

Şelale Mesire Yeri Eskişehir merkeze yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta bulunan doğayla iç içe olacağınız kamp yerlerinden bir tanesidir. Eskişehir halkı tarafından Beşik Deresi olarak da bilinen yer 10 hektar büyüklüğündedir ve Eskişehir'de ağaç konusunda en zengin yerlerin başında gelmektedir. Özellikle şelale manzarasını seviyorsanız Eskişehir'de mutlaka ziyaret etmeniz gereken kamp alanlarda en üst sırada bulunan yerin burası olduğunu söyleyebiliriz. Kamp alanında çok fazla işletme bulunmuyor bu sebeple hazırlıklı olarak gelmenizde fayda olacağını da dile getirelim.

Girişte bakkal tarzı bir yer mevcut. Buradan ekmek gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz bunun dışında kalan diğer ihtiyaçlarınız için kamp alanına gelmeden alışveriş yapmanız doğru olacaktır. Bunun dışında da zaten pek bir işletme yok mangal yapmak isteyenler için de uygun alanların mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Şelalesi de oldukça güzel çadır kampına gelen birçok kişinin çadırını şelalenin kenarında kurduğu görülmektedir. Fakat siz isterseniz çam ağaçlarının altında da çadırınızı kurabilirsiniz. Giriş için araçla girişte 16 lira ücret talep edilirken yaya girişi de 8 liradır. Bunun dışında çadır kurmak için de herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Eskişehir'de Görülecek Yerler

Porsuk Çayı

Porsuk Çayı Eskişehir'in simgelerinden bir tanesidir. Eskişehir merkezde en kalabalık yerlerin başında gelen Porsuk Çayı öyle güzel bir şekilde tasarlanmıştır ki bir an kendinizi Avrupa ülkesinde gibi hissedeceksiniz. Bir yandan bisiklet süren kişiler bir yandan ağaçların süslemiş olduğu oldukça güzel bir çay derken Eskişehir'e gelen hemen hemen herkesin ilk ziyaret ettiği noktaların başında Porsuk Çayı gelmektedir.

Porsuk Çayı'na geldiyseniz burada gondola binmenizi de şiddetle tavsiye ediyoruz. Öyle ki bu gondol gezisinin dünyaca ünlü meşhur Viyana gondol gezisinden hemen hemen hiçbir farkı bulunmamaktadır. Aynı zamanda Porsuk Çayı'nın etrafında oldukça güzel dizayn edilmiş bu manzaraya yakışır kafe ve restoranlar da yer almaktadır. Bu kafe ve restoranlarda oturup Porsuk Çayı'nın manzarası eşliğinde kahvaltı başta olmak üzere diğer öğünlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi

Türkiye'nin birçok noktasında balmumu heykelleri için oluşturulmuş olan müzeler yer almaktadır. Fakat Eskişehir'de yer alan bu müze türünün en güzel örneklerinden bir tanesidir. Sırf bu müzeyi görmek için dahi günübirlik bir şekilde Eskişehir'e gelebilirsiniz. 2013 yılından itibaren hizmet veren müzedeki heykelleri aynı zamanda Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yapmıştır. Yılmaz Büyükerşen aynı zamanda başta Anıtkabir olmak üzere birçok yerde balmumu heykeli yapmıştır. Bu müzeden elde edilen gelirler kız çocukları ve engelli çocukların eğitiminde kullanılmaktadır.

Bu müzede neler yok ki? Atatürk başta olmak üzere Kemal Sunal, Adile Naşit, Cüneyt Arkın gibi Türk sinemasında önemli yer edinmiş eski üstatlar varken Beyazıt Öztürk gibi yeni dönemin yıldızları da müzede yer almaktadır. Aynı zamanda Türk siyasetinde önemli yer tutan İsmet İnönü, Abdullah Gül gibi siyasetçilerin yanı sıra Einstein, Obama gibi yabancı ülkelerdeki önemli isimler yer almaktadır. Türkiye'nin ilk balmumu müzesidir ve tam 166 isim yer almaktadır. Pazartesi günleri hariç her zaman açıktır ve 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Han Antik Kent

İç Anadolu antik kent açısından da oldukça zengin bölgelerimiz arasında yer almaktadır. Sizler de antik kentlere ilgi duyuyorsanız Eskişehir'de yer alan Han Antik Kent'i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Antik kentin tarihi net olarak bilinmese de buranın milattan sonra 1.yüzyıldan itibaren oldukça yoğun bir şekilde kullanıldığına yönelik araştırmalar yapılmıştır.

Bu antik kentin Hristiyanların ilk barınaklarından biri olduğu da iddia edilmektedir. Buraya gelerek bu antik kentte yapılmış birçok mezar taşını de diğer yapıları görebilirsiniz. Yer altına yapılan kat kat bölümlerden oluşan Han Antik Kent'te birbirine bağlanan birçok bölüm yer almaktadır. O dönemin oldukça ilerisinde bir mimari yapısının olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Odunpazarı Evleri

Odunpazarı Evleri Eskişehir'e gelen turistlerin en sık ziyaret ettiği noktaların başında gelmektedir. Sadece yerli değil aynı zamanda yabancı turistler tarafından da oldukça sık ziyaret edilen Odunpazarı Evleri birbirinden güzel fotoğraflar yakalayacağınız aynı zamanda tarihi havayı sonuna kadar hissedeceğiniz alanların başında geliyor.

Yapı olarak eski tarihi Ankara evlerine oldukça benzeyen Odunpazarı Evleri eski ve dar sokaklarda yer alıp Osmanlı mimarisinin oldukça önemli örneklerini sergilemektedir. Ahşaptan yapılan bu evler bazı bakımlar haricinde tamamen o günkü haliyle korunmaya çalışılmıştır. Odunpazarı Evleri'ni gezerken dükkanlara uğrayıp kendiniz ve sevdikleriniz için hediyeler alabilir, Eskişehir'in ünlü yemeklerinden olan çiğ böreklerin tadına bakabilirsiniz.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi

Bulunduğunuz ilde hayvanat bahçesi yok ve gezmek istiyorsanız işte hayvanat bahçeleri arasında üst sırada yer alan bir yer burası. Eskişehir Hayvanat Bahçesi pazartesi günleri hariç ziyaretçilere açıktır. Oldukça büyük olan bu hayvanat bahçesini gezmek istiyorsanız en az 1-2 saatinizi ayırmanızı öneriyoruz.

Aynı zamanda hayvanat bahçesi içinde Eti Su Altı Dünyası da var. Bu su altı dünyasında 123 farklı türde deniz canlısı var ve hayvanat bahçesine gelerek bu sayede akvaryum gezisini de halletmiş oluyorsunuz. Hayvanat bahçesinde de birçok farklı türde hayvan mevcut ve genel olarak hayvanların kendilerini doğal yaşam alanlarında hissetmeleri için her şey düşünülmüş diyebiliriz. Aynı zamanda hayvanat bahçesinde oldukça güzel bir şekilde ağaçlama çalışması yapıldığını söyleyebiliriz. Hayvanat bahçesinde en çok dikkat çeken kısım da penguenlerin bulunmuş olduğu alandır.

Eskişehir kamp alanları açısından görmüş olduğunuz gibi oldukça zengin bir ilimizdir. Bu kamp alanları daha çok özel işletmeler tarafından değil de doğal alanlardan oluşmaktadır. Bu sebeple Eskişehir'e kamp yapmaya gelen kişiler daha çok profesyonel kampçılardan oluşmaktadır. Eskişehir'e kamp yapmaya gelen kişiler en az 1-2 günlerini de şehir gezisine ayırmalıdır. Eskişehir'in küçük Paris sıfatını alması boşa değildir bunu zaten Eskişehir deneyiminizde de çok iyi anlayacaksınız.

Eskişehir Kamp Alanları | En İyi Kamp Alanları, Konaklama Olanakları, Ücretleri, Görülecek Yerler ve Ulaşım