Yemek

Develi Pide Kebap Salonu, Ankara

Develi Pide Kebap Salonu birçok kez adını duyduğum fakat bir türlü uğrayamadığım bir mekandı. En sonunda arkadaşımı da alarak Anafartalar’a gitme şansını buldum. Mekânın dışarıdan görüntüsü oldukça sadeydi ve tam olması gerektiği gibiydi.

Masalar oldukça temizdi ve mekân oldukça doluydu. Bu da ne kadar meşhur bir lezzet olduğunun diğer bir göstergesi. Aynı zamanda çalışanlar oturduğumuz andan kalktığımız ana kadar mekân o kadar kalabalık olmasına rağmen ilgilendiler. Bunun dışında menüsü de bir pide kebap salonu için oldukça başarılıydı ve birçok çeşit vardı.

Arkadaşımın tercihi kıymalı pide olurken benim tercihim et döner oldu. Genellikle pidesiyle tanınan bu mekânın et dönerinin Ankara’da çok rahat bir şekilde ilk 5’e gireceğini söyleyebilirim. Kıymasız bir şekilde yapılan et dönerin tadı hala damağımda. Arkadaşımın pidesini de denedim ve pidenin de Ankara için ortalamanın bir hayli üstündeydi.

Bunun dışında o kalabalığa rağmen servisin hemen açılması ve siparişlerin hemen gelmesi de burası için artı bir not daha. Yemeğin lezzeti o kadar hoşumuza gitti ki bir de tatlı söylemek istedik.

Tatlı olarak bize kendilerinin yapmış oldukları özel cevizli tahinli pidelerini önerdiler. Daha önce birçok yerde tatlı olarak pide yemiş olsam da bu cevizli tahinli pidede aldığım tadı daha önce almadığımı rahat bir şekilde söyleyebilirim. Güzel bir yemeğin üstüne harika geldi.

Yemeğin üstüne tatlıyı yiyince de oldukça şiştik. Doyuruculuk bakımından da oldukça başarılıydı. Fiyatlarının da bu tarz başarılı bir işletme için ideal olduğunu söyleyebilirim. Fakat gündüz yemek saatlerinde burayı tercih etmeniz durumunda yer bulamama şansınız da var. Mekân oldukça kalabalık ve masalar bir an olsun boş kalmıyor buna rağmen hızı harika.

İletişim ve konum bilgileri

Anafartalar, Anafartalar Cd. No:72 D:72 Altındağ/Ankara
03123090433

R