İsminden balık restoran olduğu açıkça anlaşılan bu tesis, sadece deniz ürünleri servis etmiyor. Sadece çay keyfi için bile gidilebilen ve güzel bir körfez manzarasına da sahip olan tesiste tavuk ve hindi gibi beyaz et ürünleriyle kırmızı etin hemen her hâli misafirlerin beğenisine sunuluyor. Ayrıca vejetaryen ürünler de mevcut.

Doğrusunu söylemek gerekirse birden fazla artı özellikle bir araya geldiğinde genellikle fiyatlandırma yüksek olmaktadır. Buna karşın Denizkent Balık Restoran muadillerine göre oldukça hesaplı. Yaklaşık olarak 5’te 4 gibi bir oranda fiyatlandırma yapılmış. Yani 100 TL’lik bir başka sofra, bu tesiste 80, en fazla 85 TL civarında kurulabiliyor. Hızlı servisi, leziz ve doyurucu yemekleri ve hesaplı fiyatıyla oldukça yoğun bir tesis ve özellikle de Cuma ve Cumartesi akşamları rezervasyon gerekebiliyor.

Kendi ücretsiz otoparkına sahip olan tesiste vale hizmeti sunulmuyor. İşin aslı şu ki bu ekstra masrafın olmayışı ve güvenlikli otoparka sahip oluşu bile artı yanlarından birisi. Hesaplı ve/veya ücretsiz özelliklerinin ana nedeni ise Kent A.Ş. tarafından işletiliyor oluşu. Söz konusu şirketin neredeyse tümü Karşıyaka Belediyesine ait ve geri kalan kısmı da İzmir Büyükşehir Belediyesinin üç şirketi arasında bölüştürülmüş. Bu da kalite ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkartan temel neden olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Denizkent Balık Restoran, İzmir