DeLuna Cafe, İran Caddesine yeni açıldı. Bu mekan, Ankara’nın
son zamanlarda en dikkat çeken yeri oldu. Gerek mekanın camla çevrili
olmasıyla, ki bu bende kafenin gerçekten tutulmasını sağlayan etmenlerin
başında gelir. Gerekse açık hava oturma ortamıyla, güzel bahçesiyle, üç katlı
olmasıyla, şık mimarisi ve canlı çiçek dekorlarıyla konseptin bir numarası olduğundan
söz edilebilir.

Yiyecek ve içecek konusuna gelecek olursak, kokteyl ve yemek seçenekleri oldukça yoğun ve başarılı. Arkadaşlarımla burayı ilk tercih etme nedenim, açık büfe kahvaltı hizmetlerinin bulunmasıydı. Burada şu detayı vermeliyim; açık büfe içerisinde yoğurt bulunmuyordu.

Kahvaltı için özellikle rica ettiğimizde, gayet nazik bir yaklaşımla hemen hallettiler. Kahvaltı esnasında ya da oturup çay kahve içerken, benim gibi açık hava arıyorsanız, buranın teras olanağını düşünebilirsiniz. Hizmet kalitesi, kibar personel ve işletmeciler düşünülürse, bundan sonra bu caddeye işimin düştüğü anlardaki uğrak mekanın burası olacağını söyleyebilirim.

Kafe tasarımının hoşuma giden yanlarından biri de oyun oynamaktan haz etmeyen ve oyun oynayanların gürültülerinden rahatsız olan insanları düşünmeleriydi. Oyun salonu dışında iki tavla atacak bir başka yeriniz yok. İskambil, tavla ya da okey gibi pek çok oyun seçeneğini salonda değerlendirebilirsiniz.

Kafenin bahçesi ve terası, nargile sevenlerin de hizmetine sunulmuş. Ben pek nargile içen biri olmasam da, gelen kokular beni bile etkiledi. Menüdeki fiyatların bu hizmet kalitesine oranla gayet uygun olduğuna inanıyorum.

Gelelim benim için en önemli konuya, temizlik… Personellerin sık sık lavaboları kontrol ediyor olmaları, kafenin beğendiğim noktalarındandı.

Ankara’nın özellikle kalabalık caddelerindeki o kalabalık mekanlarda, işlerini böylesi hassas yapan yerleri bulmanız oldukça zordur. Sonuç olarak beni fazlasıyla tatmin eden, işletmecilik konusundan gerçekten anlayan birinin yönettiğine inandığım güzel bir mekan. Kesinlikle denemenizi öneririm.

İletişim ve konum bilgileri

Mutlukent, Mutluköy Sitesi 1950. Sokak, Ümitköy - Alacaatlı Köyü Yolu No:12 Çankaya/Ankara
03122357393DeLuna Cafe, Ankara