Yemek

Dalyy Done, Ankara

Bahçeli semtinde adından sıkça söz ettiren bir yer burası. Açıkçası Bahçeli semtine geldiğimde sevdiğim bir kafenin kapandığını gördüm. Bir öneri üzerine Dalyy Done’a gittim.

Burası oldukça kalabalıktı. Masa beklemek durumunda kaldım. Dolayısıyla buraya gelmeden rezervasyon yaptırmanız yararınıza olacaktır. Masaya geçip menüye baktığımda Akdeniz ve Türk mutfağı barındırdığını gördüm. Yine menü içerisinde bolca içecekler var. Tabi nargilenin de olduğunu belirtelim. Ayrıca hafta sonları kahvaltı yapabileceğiniz yerlerden birisidir. Serpme kahvaltısı, köy kahvaltısı gibi kahvaltı çeşitleri menüde yer alıyor.

Kafe içerisinde verdiğim sipariş biraz geç geldi desem haksızlık yapmış olmam sanıyorum. Biraz da garsonların müşteriye yaklaşımını değiştirmesi gerekiyor bence. Fakat gelen yemeklerin lezzetli olduğunu söyleyeyim.

Yemekten sonra nargile içmeye karar verdim. Nargilenin biraz daha hızlı geldiğini belirtmeliyim. Oldukça güzel bir nargile yapmış arkadaşlar.

Masaların kalabalık olmasından dolayı garsonların çaresiz olduğu hallerinden belliydi. Öyle ki nargilenin yanında istediğim içecek vardı ama onu garsona söylemekte zorlandım.

Kafenin müzikleri hoş ama biraz gürültülü bence. Sigara içenlere de bir alan yaratmışlar.

Kafe içerisinde müşteriler için internet hizmeti de bulunuyor. Ayrıca maç yayınını da eksik etmemişler. Her şeyi düşünmüş ve müşteri kazanmak için ellerinden geleni yapsalar da değiştirmeleri gereken birkaç şey var sanıyorum.

Fiyat olarak da birazcık pahalı geldi bana. Gecenin geç saatlerine kadar hizmet veren bu kafeyi rahatlıkla deneyebilirsiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Yukarı Bahçelievler, Aşkaabat Cd. No:25 Çankaya/Ankara
03122210711

R