Hatay yöresine ait mutfak belki de ülkemizin en güzel yemeklerine sahip. Pek çok ilde Hatay yöresine ait yemeklerin sunulduğu yerler olduğu gibi Ankara’da da bu tür hizmet veren bir yer var. İsmi Dafne.

Burası tam anlamı ile bir Ankara klasiği. Dafne çok uzun süredir aynı yerde hizmet veriyor ve gerçekten muazzam yemekleri bulunuyor. İhtişamlı mekanların aksine burası sade ve oldukça hoş bir yer. Bahçesinde birbirinden güzel ağaçların bulunması da size şehrin keşmekeşinde biraz olsun nefes alma şansı tanıyor.

Dafne’de servis edecek yemeklere değinmem gerekirse hangisinden başlayacağımı bilemiyorum. Sini kebabı ve lav taşında sunulan bonfile gerçekten harika. Antakya yöresine ait peynirler de bir o kadar güzel. Yemeklerin yanında sunulan içecekler de bir o kadar tekdir edilecek cinsten. Ayranlar el yapımı, şalgamlar yine bu yöreye ait.

Tabakların sunumları gayet hoş, garnitürler ile yapılan
süsleme çok yerinde. Yapılan süslemeler ile tabak dolu görünüyor ve midenizden
önce gözleriniz bir ziyafet yaşıyor.

Antakya yöresine ait en meşhur tatlının künefe olduğu hemen herkes tarafından bilinir. Böyle bir mekana gidildiğinde de mutlaka ilk tercih künefe olmalıdır. Buranın künefesi diğer yerlerinkine benzemiyor.

Dafne, adeta müşterilerine gerçek künefe nasıl olurmuş gelip bir görün diyor. Ayrıca ıslak kek de denemeye değer bir lezzet olarak gözüme çarpan bir başka tatlı.

Sade bir iç kısmı olduğundan mekan sürekli tertipli ve hijyenik görünüyor. Günü belirli saatleri çok yoğun olan bu mekana biraz daha sakin zamanlarda gitmek alınan keyfin çok daha fazla olmasını sağlayacaktır.

Konum ve iletişim bilgileri

Aziziye Mahallesi Güvenlik Caddesi &, Karyağdı Sokak No:20, Çankaya/Ankara
(0312) 440 25 20Dafne Restaurant, Ankara