Batıkent taraflarında işimiz olduğu için güzel bir kahvaltı yapmak sebebiyle arkadaşımla Cumhuriyet Lezzet Dünya'sına gittik. Daha önce çevremden birçok kişi gitmişti fakat ben ilk kez gitme fırsatı buldum. Mekânın dışardan görüntüsü oldukça hoş ve baya bir büyük. Hafta içinde gitmiş olmama rağmen epey bir kalabalık olduğunu söyleyebilirim.

Temizlik bakımından genellikle bu tarz büyük mekanlar benim için pek sınıfı geçemiyor olsa da buranın temizliğinin oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Çalışanları da özenle seçtikleri belli ve ilgi ve alakaları gayet yerindeydi. Menüyü inceleme fırsatı bulduk ve güzel bir kahvaltı için pek çok çeşit vardı.

Bizim tercihimiz 2 kişilik serpme kahvaltı oldu. Kahvaltımız kısa bir sürede geldi ve yumurtasından böreğine oldukça zengin bir serpme kahvaltı geldiğini söylemem mümkün. Aynı zamanda ben önümüze sunmuş oldukları ürünleri de baya bir beğendim. Yapay bir tat değil doğal bir tat geliyor bu da kahvaltının tadını iki katına çıkarıyor. 

Benim için günün en önemli öğünü kahvaltıdır bu sebeple kahvaltısından oldukça memnun kaldım lezzetinin yanı sıra doyuruculuğu da tam olması gibiydi. Mekânın ferahlığı ve temizliği de düşünüldüğü vakit ailenizi ve arkadaşlarınızı alarak güzel bir kahvaltı yapmak için burayı tercih edebilirsiniz.

Fiyat olarak da diğer kahvaltıcıları düşündüğüm vakit beklediğimizden bir tık fazla hesap ödedik. Fakat ürün kalitesi gibi detaylardan dolayı fiyattan şikayetçi değilim. Aynı zamanda çocuklu aileleri de düşünen işletme güzel bir oyun alanı kurmuş bu da hoş ve önemli bir detay.

Burasının ürün çeşitliliği oldukça fazla bir gün akşam yemeği için de buraya geleceğim çünkü özellikle cağ kebabı oldukça övülüyor. Menüde herkesin damak tadına uygun yiyecekler mevcut günün her öğünü için buraya uğrayabilirsiniz.

İletişim ve konum bilgileri

Batı Sitesi Mahallesi Batı Bulvarı No:131-133 Batıkent, Ankara
+90 312 256 15 81Cumhuriyet Lezzet Dünyası, Ankara