Yemek

Ciğerci Aytaç, Ankara

Ümitköy’de bulunan Ciğerci Aytaç ciğere farklı bir yorum katmış diyebilirim. Aslında Ankara’da birçok başarılı ciğerci var. Fakat hepsi biraz birbirinin kopyası niteliğinde. Galiba bunun farkında olan işletme sahibi biraz daha farklı bir konsept oluşturmaya çalışmış ve bunda da oldukça başarılı olmuş.

Öncelikle mekân oldukça ferah ve bu da burayı rakiplerinden biraz olsun ayırıyor. Kebap ve ciğer kokusu diğer yerlere oranla daha az hissediliyor ve bu şekilde bu kokulara boğulmamış oluyorsunuz. Çocuklu aileleri de düşünmüş olan işletme sahibi güzel bir çocuk oyun alanı da oluşturmuş.

Aynı zamanda temizliğe de önem verdiklerini düşünüyorum çünkü masalardan lavabolara oldukça temiz bir mekandı. Servis hızı ve çalışanların ilgi alakası da oldukça başarılıydı. Siz yemeği söylemeden sıcak balon ekmek ve 11 çeşit meze geliyor. Mezeler oldukça başarılı ve lezzetli tam olması gerektiği gibi.

Menüsü de oldukça zengin. Biz arkadaşımla yaprak ciğerinin başarılı olduğunu duyduğumuz için yaprak ciğer söyledik. Ciğerlerin sunumu diğer yerlerden biraz daha farklı ve güzel. Yaprak ciğer tam istediğimiz kıvamdaydı. Kuru değildi ve ciğerin tadı da oldukça lezizdi.

Yemeğimiz bittikten sonra çay ikramı da yaptılar. Biz de çay kuru kuruya gitmesin diye ortaya bir katmer de söyledik. Katmerin tadı oldukça başarılıydı ve benim gibi katmerden iyi anlayan bir insanı bile şaşırttı. Fiyatları da Ümitköy standartlarına göre oldukça uygundu.

Konum ve İletişim Bilgileri

2432. Cadde (Eski 8. Cadde) No: 35/A Çankaya, Ümitköy, Ankara Türkiye
+90 312 236 18 80

R