Eskiden burası sadece tatlı bir ciğerci olarak çalışıyordu.
Birkaç kez gitmiştim. Lakin gitmeyeli de baya olmuştu. Aspava kültürü burayı da
sarmış. Ankara’nın yerlileri ne demek istediğimi anlamıştır. Yine de ikramları,
personelin ilgisi ve tadı değişmeyen o müthiş ciğerleri kesinlikle denenmeye
değer.

Buraya arkadaşlarla geldiğimizde, Aspava’larda sık karşılaştığım ilgisiz personel profiline denk geleceğim sanıyordum. İçeri büyük bir önyargı ile oturdum. Sandığım gibi gitmedi, ilgi son derece harikaydı. Ciğer sipariş ettik, malum burası ciğerleriyle ünlü bir yer ve bu kültürü insan özlüyor. İnanır mısınız o kadar dolu mezeler geldi ki, masada ciğerleri nereye koyacaklarını ben bile merak ediyordum.

Yemek öncesi, yemek sırasında ve sonrası ikramlarına diyecek yoktu. Tatlıları, insanı kendinden geçirecek cinstendi ve çıkışta ödediğimiz tutara ben bile şaşırdım. “Bu mu ya? Bir hata, girmediğiniz bir porsiyon falan olabilir mi?” diye şaşkınca soruşumu unutamıyorum.

Barbekü restoranlarının genel havasından sanırım, biraz
salaş bir görüntüsü vardı. Etraf bağıran insanlarla doluydu. Sakinlik,
dinginlik arayanlara burayı o nedenle öneremeyeceğim. Gürültü patırtıyı fark
etmemeniz için, yemeğinize yoğun bir şekilde konsantre olmanız gerekli. Gerçi
yemeğin de insanı kendine çeken bir lezzeti var, şişin üzerindeki ciğerleri
aşkla çekeceğinize inanıyorum.

Garsonların aşırı ilgisiyle karşılaşmanız, buranın şanından gelen bir hizmettir. Bunun dışında lavaboları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Hijyen konusunda bir eksilerini görmüyorum. Ustanın tavsiyelerini dinleyerek sipariş verebilirsiniz. Ha, son olarak, biz rezervasyon yaptırıp gitmiştik.

Yemeğimizi yerken, ayakta masa bekleyen bir aile gördük. Durumu siz de yaşamamak adına, kesinlikle yer ayırtmalısınız. Burayı özel günlerden ziyade, aile buluşmaları, hısım akraba sohbetleri ve gelen ani misafirleri ağırlama yeri olarak tercih edebilirsiniz. Bir de et kültürünüzü güçlendirmek için sıkça uğrayabilirsiniz. Kesinlikle öneriyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Eti, Maltepe Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Blv. No:122 D:B, Çankaya/Ankara
03122302512Ciğerci Aydın, Ankara