Büyükçekmece, sahip olduğu kordon boyu sayesinde hem kendi sakinlerini hem de yolu bu civara düşenleri mest eden ilçelerden birisi. Yazın her ne kadar doluysa, aslında kış aylarında da bu yoğunluğunu sürdürüyor. Siz de alışveriş merkezlerindeki kalıplaşmış mekanlar yerine daha özgün ve daha açık yerleri bu soğuk aylarda tercih ediyorsanız, bu önerimiz sizin için: Chaplin Cafe & Restoran.

"Konuşursam beni sadece İngilizce bilenler anlayacak, ama sessiz filmi herkes anlayabilir." sözünü göreceğiniz menünün tasarımı gibi, içeriği de sizi tatmin edecek. Charlie Chaplin’den esinlenerek hazırlanan ve onun hayatından ve sanatından bir şeyler bulacağınız mekan muhitindeki en özgün yerlerden birisi…

Chaplin, hem kafe hem de restoran olarak bulunduğu bölgenin en iyilerinden bir tanesi. Isıtmalı terasları sayesinde dışarıda buz gibi hava varken denize karşı keyifle oturabiliyorsunuz. Ücretsiz internet olanağı da sunan işletmenin menüsü de gayet güzel hazırlanmış ve fiyatları da oldukça normal düzeyde. İşletmenin iç tasarımı adeta kusursuz ve lavabolarının temiz tutulmasına ekstra özen gösteriyor gibiler.

Menüsü Türk mutfağı ağırlıklı; ancak Asya mutfağından da güzel örnekler eklenmiş. Ayrıca pizzaları da hamburgerleri de harika. Bu ikili dışında kırmızı et ürünlerini de tavuk eti ve balık ürünlerini de beğeneceğinizi umuyoruz.

Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Chaplin Cafe & Restoran, Büyükçekmece, İstanbul