Yemek

Çeşmi Kebap Ocakbaşı, Ankara

Ümitköy’de sakin sessiz bir ara sokakta bulunan bir yer Çeşmi Kebap Ocakbaşı. Adeta mahallenizin kebapçısı. Keşfedilmeyi bekleyen oldukça samimi bir mekan.

Mekan Ümitköy anayoldan biraz içeride kalıyor. Bu sebeple gürültü yok, gereğinden fazla ses yok, otopark sorunu yok. Her şey birkaç kadeh bir şeyler içip yemek eşliğinde muhabbet etmek için fazlasıyla elverişli.

Öncelikle yemek konusunda oldukça titiz ve seçici biriyim. Buraya tesadüfen yolum düştü. Ancak iyi ki düşmüş. En baştan söylemeliyim ustası harika kebap yapıyor. Hazır hiçbir şey yok her şeyi tamamen kendi elleri ile hazırlıyor. Masanıza oturuyorsunuz, siparişinizi veriyorsunuz ve tüm hazırlık aşamasını seyredebiliyorsunuz. Tam bir terapi seansı aslında.

Satır kıymasından yapılan adana kebabına bayılacağınıza eminim. Aynı şekilde kuzu şiş de ziyadesiyle yumuşak ve lezzetli. Mezeler ise tam anlamıyla şaheser. Her biri kıvamında ve titizlik ile hazırlanıyor. Tamamen gözünüzün önünde hazırlanan bu yiyecekleri tüketirken de hijyen anlamında hiçbir kaygı yaşamıyorsunuz.

Şehir merkezinin dışında, gözden uzak olan bu yerde birkaç kadeh bir şeyler için lezzetli yemeklerin tadını çıkartmak gerçekten benim için paha biçilemez oldu. Yeri gelmişken belirteyim fiyatlarda lezzete oranladığınızda gayet makul seviyede.

Yeri gelmişken Çeşmi Kebap Ocakbaşı restoranının sahibi Veysel Bey’e de değinmek gerekiyor. Gerçekten çok kibar bir insan. Her an ilgi ve alaka gösteriyor. Oluşturmuş olduğu çalışma ekibi de mekana gidenlere sıcak bir aile ortamı yaşatıyor.

Özellikle aile olarak çok rahat bir şekilde tercih edebileceğiniz Çeşmi Kebap Ocakbaşı, Ankara’da bana göre gidilebilecek en iyi mekânlar arasında yer alıyor. Fiyat performans anlamında değerlendirildiğinde gerçekten insanlara farklı bir alternatif sunulmuş.

Et konusundaki uzmanlığın farklı damak tatlarına göre yeniden tasarlanmasından farklı olarak geniş de bir tatlı yelpazesinin sunulması burayı gerçekten ilgi çekici bir yer haline dönüştürmüş.

Yemeklerin yanında sunulan titiz çalışma sonucu hazırlanmış salatalar ise lezzet bütünlüğünün yakalanması adına gerçekten tamamlayıcı bir unsur olarak görünüyor. Tüm etkenler göz önüne alındığında burayı size şiddetle tavsiye ediyor ve sakinliğin keyfini sürmenizi umuyorum.

Konum ve iletişim bilgileri

Mutlukent Mahallesi 1961. Cadde No:9 Ümitköy, Ankara Türkiye
(0312) 235 93 93

R