Yemek

Cafe Botanica, Ankara

Ankara’nın beton ağırlığının aksine, yeşillerle bezeli şık bir kafe olarak hizmet veriyor. Ben iş arasında, bir şeyler içmek için gitmiştim. Bahçesi gayet oturulası, temiz ve sakin. Ağaçlar arasında, kendinize huzurlu bir ortam yaratabiliyorsunuz.

Garsonların birazcık asık suratlı olmaları, hafiften tadımı kaçırır gibi oldu. Ama mekan işletmecisinin kibar ve ılımlı yaklaşımı, açıkçası bir de bahçesi, beni memnun etmeye yetti. Otururken, birinin köpeğiyle mekana girebildiğini gördüm. Hayvan dostu yaklaşımlarına ayrıca burada, teşekkür etmek istiyorum.

Yüksek sesle açılan müziğe, burada rastlamıyorsunuz. İçeceklerin yanına sigara böreği istemiştim, gayet taze ve hoş geldi gözüme. Çıkışta ödediğim fiyat da ortalama civardaydı. Ankara’da merkezi konumda bir mekanda bir şeyler yer içerseniz, ödeyeceğiniz tutar, biraz fazla olabilir. Burası hem şirinliğiyle gönlümü kazandı hem de uygun fiyatlarıyla beni cezbetti.

Bahsetmek istediğim son bir detay da, temizlik konusudur. Lavaboları, masaları oldukça hijyenikti. İçeceklerin sunumu, yemeklerin sunumu, servis setleri özenle seçilmişti. Zengin bir menüsü vardı. Hemen her gidenin memnun olarak ayrılacağı, modern ve şık bir kafe konseptiyle hizmet veriyor. Öneriyorum, pişman olmadım.

İletişim ve konum bilgileri

Barbaros, Billur Sk. 5/1 Çankaya/Ankara
03124666089

R