Yemek

Beyzade Ocakbaşı Restoran, Ankara

Burası Küçük Esat üzerinde yer alıyor. Bilindiği üzere orası gayet işlek bir cadde. Açıkçası araç park kişisel olarak zorlanabileceğiniz bir konu ama işletmenin valesinin bulunması, bende daha içeri bile girmeden bir artı oluşturdu.

Çocuklu arkadaşımın zorlanması üzerine, hemen unutmadan paylaşayım ki çocuk oyun alanı, mama sandalyesi gibi ekstralar burada mevcut değil.

Direkt olarak eksiyle başlamış gibi oldum da, yemekleri bence her eksiyi kapatacak kadar güzel.

Hatırlar mısınız? Eski zamanların aile gazinoları bulunurdu. Elit yerlerdi, aileler rahatça gider, yemeklerini yerler, eğlenirlerdi ve kimseler tarafından rahatsız edilmezlerdi. Burasının konseptini ben o şekilde benzetebiliyorum. Personel gayet ilgili, güler yüzlü ve çabuktu. İçecekler ve yemekler fiyat performansıyla karşılaştırılacak olursa, şok olmamak adına skalayı yüksek tutmalısınız demek istiyorum. Canlı müziğin etkisinden olmalı ki fiyatları ben biraz yüksek buldum.

Burada, sonradan öğrendiğim kadarıyla her gün canlı müzik yapılıyormuş ve hep farklı sanatçılar çıkıyormuş. Bu güzel bir artıydı. Revize edilmesi gereken eksilerden biri, masalar arası mesafenin ayarlanması olabilir. Hareket kabiliyetim kısıtlanıyor gibi hissettim. Bunun dışında lezzet, performans, müzik ve temizlik benden tam not aldı. Misafirler kalkar kalkmaz, garsonlar tarafından hassas bir şekilde ortamın temizliği sağlanıyor. Lavabolar da ben gittiğimde gayet hijyenikti. Peçete ve sabunlar yeteri kadar vardı ve bu bir restoranda sık rastlamadığım bir şey olduğundan, beni mutlu etti. Ben sıklıkla gider gelirim, keyifli zamanlar da geçiririm burada. Sizlere de şiddetle öneriyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Kavaklıdere, Esat Cd. No:28 D:F, Çankaya/Ankara
05304992899

R