Yemek

Bağdat Pöç Tandır, Ankara

Tandır benim Ankara’da pek yiyemediğim bir lezzet. Bana göre tandır üzerine yoğunlaşmış çok az işletme var ve bunun farkına varmış olacaklar ki Balgat’ta çok güzel bir işletme açmışlar. Bağdat Pöç Tandır’a beni bir arkadaşım getirdi ve mekândan oldukça memnun bir şekilde ayrıldım.

Öncelikle mekân basit bir şekilde tasarlanmış ve sıcak bir yer. Çalışanların ilgisi masaların temizliği olsun oldukça yerinde. Servisinizi de hemen açıyorlar. Menüyü incelediğim vakit çok geniş bir menü olmadığını söyleyebilirim. Zaten olması gereken de bana göre bu.

Menüde kuzu tandırdan ayak paça çorbasına içli pilava birçok yöresel lezzet bulunmakta. Fakat benim buraya gelme sebebim tandır olduğu için hiç düşünmeden direkt kuzu tandır sipariş ettim. Siparişimiz kısa bir süre içerisinde geldi.

Belirtmek isterim ki kuzu tandırın servisi oldukça şıktı ve bu da insanın iştahını artıran bir unsur. Yanında da kendi yapımları olan yayık ayran söylediğimizi ekliyim. Ayran da oldukça lezzetliydi fakat kuzu tandır bir harikaydı. Pişmesi gereken gibi pişmişti ve Ankara dışında yediğim kaliteli yerlerin tadına oldukça yakındı.

Doyuruculuk açısından da oldukça başarılıydı ve baya bir doydum. Fakat arkadaşım bir de ortaya tahinli kaymaklı kabak tatlısı söyledi. Çok hafifti ve baya bir lezzetliydi ona da hayran kaldım. Fiyat olarak beklentimin bir tık üstü olsa da tandırın o eşsiz tadına değeceğini düşünüyorum.

İletişim ve konum bilgileri

Nasuh Akar, Ziyabey Cd. 27/B, Çankaya/Ankara
03122858180

R