Bu mekan ben Beylikdüzü tarafında yaşarken gözüme çarpmış olup yeri ve konumu gereği iş yapacak potansiyelde olan bir mekandı. Yalnız yaklaşık 6 ay kadar iş yapamayan ve personelin bir hayli fazla dinlendiği bu mekanda 6 ay sonrasında patlama ile işleri açılmış ve suanda bünyesinde bir vardiyada 20 personelden fazla çalıştırmaktadır. Ayrıca Beylikdüzü bölgesinin ilk çorbacılarından olduğunu da söyleyebilirim.

İçki masasından mı kalktınız? Yada akşam yemeğini yediniz ve karnınız hala aç mı? Atıştırmak yerine besin değerinin yüksek olduğu çorbalardan yana şansınızı deneyebilirsiniz. Sonuçta çorbanın Türk Mutfağında bulunan öneminden bahsetmemize gerek bile yok. Gerek soğuk ve gerekse sıcak çorbalar Türk Mutfağının başlangıçları olarak bilinen bakır tencerelerde pişen çeşidine göre bol baharatlı olan çorbalar besin değerinin en fazla olduğu yiyecek türlerindendir.

Bir İşkembe’de de bir çok çorba çeşidinin bulunduğunu ve fiyat olarakta 12TL olduğunu söyleyebiliriz. Sipariş ettiğiniz yiyecek ile beraber gelen sıcak ve taze ekmek, turşu, biber, roka ve su ile yiyeceğinize ekstra lezzetler katabilirsiniz. Ayrıca çorbadan sonra gelen acı ve sarımsak yağı ise bu işin raconu olduğunu söyleyebilirim.

Personelin ilk 6 ay dinlenmesi şuanda onlara yüksek enerji kattığını görüyor gibiyim. Personelin keyifli güler yüzlü ve bir o kadar da mutlu çalıştığını, ilgili olduğunu ve sohbet ettiğini söyleyebilirim. Azalan yada eksilen bir üründe kendilerinin farkedip tazelediğini ve yenilediğini görmek işletmenin kalitesini gösterdiğini söyleyebilirim.

Bahçe, üst kat ve alt kat olarak 3 bölümden oluşan işletme 2 büyük tuvalete sahiptir. Ayrıca açık mutfak sistemi ile yapılan ürünleri görebiliyor ve gözünüzün önünde yapıldığı için gönül rahatlığıyla yiyebiliyorsunuz. 24 saat boyunca hizmet veren bu işletme bir kaç saat dilimi dışında sürekli yoğun olduğunu söyleyebilirim.

Çorba ile sınırlı kalmıyor menümüz; sıcak ve soğuk olmak üzere ciğer, kokoreç, beyin ve dil gibi çeşitlere de ulaşmanız mümkün. Ayrıca yemekten sonra alacağınız tatlı ve ikram edilen çayınızın tadını da damağınızda kalacağına eminim. Afiyet olsun efenim.

Konum ve iletişim bilgileri

Adnan Kahveci Mah, Hilal Konakları, Yavuz Sultan Selim Blv. Büyükçekmece/İstanbul
Telefon: (0212) 855 37 50
Çalışma Saatleri: 24 Saat AçıkB1r İşkembe, Beylikdüzü