Gezi

Asya Türk Mutfağı, Selçuk, İzmir

Uzakdoğu mutfağına ilgi duyuyorsanız ve üstüne bir de Uygur mutfağını beğeniyor veya merak ediyorsanız dikkatinizi çekmek istediğimiz bir işletme var. Yolunuz Kıyı Ege’de Kuşadası yönüne düştüğünde, İzmir’in tarih kokan ilçesi Selçuk’ta mütevazi bir restoran bulunuyor: Asya Türk Mutfağı…

Ücretsiz internet bağlantısı sunan işletme, Çin, Tayland, Kore ve Tayvan mutfaklarından bazı örnekleri müşterilerinin beğenisine sunuyor. Fiyatların çokta makul bir seviyede olduğunu iddia etmemiz mümkün değil; ancak farklılık arayanlar için mekanı önermek isteriz. Mantı çorbası, yumurta çorbası, etli deniz mantarı kavurması, kereviz kavurma, ramyun, tavuk kordak, Uygur poğaçası ve Uygur mantısı gibi ürünlerinin neredeyse tümü en klişe meraklıları için bile cazip gelebilir.

İzmir yönünden ilçeye girip Söke ve Kuşadası yönüne devam ederken sağdaki Şok ile Yapı Kredi Bankası’nı geçip uygun bir yere aracınızı park edebilirsiniz. Ardından bir blok arkada (Selçuk Kalesi yönünde) kalan Uğur Mumcu Sevgi Yolu üstünde işletmeye ulaşabilirsiniz.