Ankara’da yaşayanların Aspava’yı bilmeme gibi bir imkânı pek de yoktur. Bir Ankara klasiği olan Aspava’nın en lezzetli mekanlarından biri olan Aspava Şöhretler Pide ve Kebap Salonu benim müdavimi olduğum mekanlardan biridir.

Aspava’yı tenha bulmak pek mümkün gibi bir şey değildir. Günün her saatinde kalabalık görürseniz şaşırmayınız. Mekân bu bakımdan biraz size dar gelebilir ancak aslında bu Aspava’lar için klasik bir durumdur. Masa ve sandalyeler biraz iç içe gibidir.

Ben bu mekâna her gelişimde farklı lezzetler denemek istesem de çoğunlukla hep Beyti sipariş ediyorum. Beytisini çok başarılı buluyorum. Beyti alırken iki seçim hakkınız bulunmaktır: Kebaptan ve dönerden beyti. Ben dönerden beyti tercih ediyorum çünkü daha lezzetli oluyor. Size de bu şekilde tavsiye ederim.

Beyti dışında karışık ızgaraları, iskenderleri, pideleri, lahmacunları ve dönerleri çok iyidir. Menü gördüğünüz gibi oldukça çeşitli, aç kalmanıza imkân yoktur. Sevdiklerinizle, ailenizle gidebileceğiniz çok rahat bir mekân. Personeller çok güler yüzlü ve ilgili.

Aspava Şöhretler Pide ve Kebap Salonu’nda ikramlar ise gerçekten hem çok göz doyurucu hem de çok çeşitli. Patates kızartmaları, kaşar soslu mantarlar, salatalar, çiğ köfteler, cacıklar… Evet bunların hepsi birer ikram ancak daha bitmedi. Yemek sonrası ise semaverde çay ve irmik tatlısı. Benim bu mekânda en sevdiğim detaylardan biridir semaverde çay. Gerçekten bu mekânın düzeyini birkaç seviye atlatan bir nokta bu.

Mekânın fiyatlarından söz edecek olursam oldukça makul diyebilirim. Yemeğe ek olarak gelen meze, salata, semaver çay ve tatlı göz önüne alındığında verdiğiniz paranın kat kat karşılığını alıyorsunuz. Eğer bu mekânı daha önceden denemediyseniz çok şey kaçırdığınızı bilmiyorsunuz demektir.

Konum ve iletişim bilgileri

Hukumet Cad. Mahmut Atalay Sok. No:1, Altindag, Ankara
Anıtkabir noktasına 2,5 km mesafede
03123104209Aspava Şöhretler Pide ve Kebap Salonu, Ankara