Yemek

Arjantin Kebap, Ankara

Arjantin Kebap uzun zamandır Ankara’da hizmet veren ve kendi tarzını başarılı bir şekilde yansıtan bir kebapçı. Çoğu kebapçılarda masaların yakın olması ve mekanların ferah olmamasından dolayı rahat bir şekilde yemek yiyemiyorum. Fakat buranın dekoru o kadar başarılı ki herhangi bir problem yaşamıyorum.

Elçiliklere yakın bir yerde bulunduğu için de çalışanlar buna göre seçilmiş ve gayet kibar insanlar. Bu sebeple ortam da bir kebapçıya göre oldukça elit diyebilirim. Menülerinde de birçok çeşit var ve herkesin damak tadına uygun lezzetleri bulunuyor.

Burada benim daha önce pek rastlamadığım yoğurtlu Beykoz paça çorba mevcut. Açıkça söylemek gerekirse buraya gelmeden önce pek adını duymadığım bir çorbaydı fakat bu çorbanın lezzeti oldukça muazzam doyuruculuk açısından da başarılı. Bu sebeple sırf bu çorbayı içmek ve yeni bir lezzet kazanmak için dahi buraya gelebilirsiniz.

Benim ve çevremin burada en çok beğendiği ve en çok sipariş ettiği yemek pide. Pideleri gerçekten oldukça başarılı ve porsiyonları da bol. Kuşbaşı mantarlı pidesini sizlere önerebilirim. Pidelerin hamurunu ince seviyorsanız burada pide hamurlarının ince olduğunu da belirteyim.

Bir diğer favorim dönerleri. Et döneri öyle her yerde seven birisi değilim fakat buradaki dönerin hakiki Ankara döneri olduğunu rahat bir şekilde belirtebilirim. Diğer lezzetlerini de deneyebilirsiniz onlar da oldukça başarılı ve fiyat olarak da çok abartılı bir hesap gelmiyor.

İletişim ve konum bilgileri

İşçi Blokları, 1427. Cd. No:27, Çankaya/Ankara
03122857758

R