Yemek

Ankara Konağı, Ankara

Ankara Konağı oldukça nezih, sakin yapıda bir mekân. Çok güzel bir atmosfer yaratılmış durumda. Konumu itibariyle yani tepede olduğu için görüş alanı çok güzel. Aynı zamanda mekânın tavanı da çok yüksek olduğu için havadar bir yer olduğunu söyleyebilirim. Çalışanlar son derece ilgili ve seviyelilerdi. Hizmet anlayışları iyiydi.

Mekân özellikle bazı zaman dilimlerinde aşırı kalabalık olabiliyor. İnsanlar özel günlerini kutlamak amacıyla sık sık burayı tercih edebiliyorlar. Öğretmenler yünü, yeni yıl, sevgililer günü ve doğum günü gibi etkinlikler için uygun bir ortam olduğunu söylemeliyim. Bunun dışında burada kına, nişan gibi organizasyonlar da yapılıyormuş. Anlayacağınız üzere mekân birçok kullanıma uygun bir şekilde tasarlanmış.

İster aileniz ile gidin isterseniz de iş yemeği için gidin oldukça memnun kalacağınızdan şüphem yok. Yemekler son derece lezzetli. Yoğurtlu kebap, karışık kebap, kuzu şiş, tavuk şiş, ciğer şiş gibi yemekleri deneyebilirsiniz. Ben birçok yemeği denedim ve hepsini ayrı ayrı çok beğendim. Bunun dışında Ankara tavasının de meşhur olduğu söyleniyor ancak henüz denemedim.

Fonda çalan, insanı yormayan canlı müzik yemeklere ayrı bir lezzet kattı doğrusu. Lokanta kısmında bulunan yöresel kıyafetler ile yakalanan geleneksel görünüm de ayrı hoşuma gitti. Mekanda birçok bölüm mevcut, dilediğiniz yerde oturabiliyorsunuz. Fiyat konusunda ise Ankara standartlarının biraz üzerinde diyebilirim. Ancak yemeklerin kalitesine göre gayet uygundu yine de.

İletişim ve konum bilgileri

Çamlıca, 137. Sk. No: 2, Yenimahalle/Ankara
03123351313

R