Yemek

Anka Fırın, Ankara

Anka Fırın Ankara’da anne eli değmiş gibi bir yer diyeceğimiz nadir yerlerden bir tanesi. İşletmenin sahibi Anka Hanım birçok şeyi kendi elleriyle yapıyor ve neredeyse hepsinde çok başarılı. Burayı ilk kahvaltı yapmak için keşfetmiştik fakat artık öğlen yemeklerinde de burayı tercih ediyoruz.

Çayyolu’nda bulunan işletme çok şık bir şekilde tasarlanmış. Bahçesi oldukça şık ve içerisinin dekoru da oldukça başarılı. Fakat bunları yaparken mütevazı kalmayı da oldukça başarmış diyebilirim. Burasının akşam 20.00’a kadar açık kaldığını da not düşeyim.

Dediğim gibi öncelikle buraya kahvaltı için gitmiştik ve hala kahvaltı için favori mekanlarımızdan bir tanesi burası. Açık büfe kahvaltı bizim tercihimiz oluyor. Çoğu kişi açık büfe deyince daha geniş kapsamlı bir şey beklese de buranın açık büfesi oldukça mütevazı. Fakat o kadar lezzetli ki bana göre de zaten açık büfe böyle olmalı. Ekmekler de fırından sıcak sıcak çıkıyor ve kahvaltının tadını 2 katına çıkarıyor.

Burada benim favori yemeklerimden bir tanesi de kesinlikle Anka hanımın kendisinin yapmış olduğu mantı. Kaşığa mantılar tane tane geliyor ve malzemeden kaçmadığı da açık bir şekilde belli. Porsiyonu bol ve lezzet olarak birçok mantıcıdan önde görüyorum makarnaları da aynı derecede başarılı.

Fakat benim için buranın starı kesinlikle tatlılar. Canım ne zaman pasta ve türevi tatlılar istese soluğu burada alıyorum diyebilirim. Özellikle san sebastian cheesecake yapan yerler arasında bana göre en iyisi burası. Anka hanımın tatlılarını da mutlaka gelip kısa bir süre içerisinde denemelisiniz.

Fiyatlara gelecek olursak da bana göre emeğinin karşılığı fiyatlar. Aynı zamanda Çayyolu’nda olduğunu da düşünürsek bana göre fiyat performans olarak bu bölgenin en iyi yeri.

İletişim ve konum bilgileri

Yaşamkent Mahallesi 3158. Cadde, 3175. Sk. No:2, Çankaya
0(312) 217 01 71

R