Yemek

Zerdali Pasta&Restaurant, Ankara

Ankara bölgesinde birkaç arkadaşımın sıkça tavsiye ettiği bir yerdi Zerdali Pasta… İlk oraya uğramam, bir doğum günü pastası alma sebebiyle oldu. Mekanın oldukça hijyenik göründüğünden, pastane kısmının yanında restoran kısmının da şık bir tasarıma sahip olduğundan söze başlayabilirim.

Öncelikle kafe personellerinin o yapmacık ruh hallerine burada rastlamadım. Servis yapan çocuklar ve kızlar gayet nazik, güler yüzlü davranıyorlardı. Bunun yanında pasta fiyatları da normal seyrediyordu, kaliteli mekanların uçuk fiyat sorunlarını burada görmedim.

Daha sonra yakın bir arkadaşımla restoran kısmında iş sonrası yemek deneyimleme fırsatımız oldu. Siparişler, gittiğim diğer mekanlara oranla birazcık geç getiriliyordu, ya da ben çok açtım, bilemiyorum. Restoran kısmında yemeğinizi söyledikten sonra envai çeşit mezenizin de masanıza geldiğini belirtmeliyim. Yemekleriniz servis edilene kadar mezelerden atıştırabiliyorsunuz.

Benim için hizmet aldığım mekanların hizmet kalitesi ve yemek ya da tatlılarının güzelliği yanında, hijyen kurallarına uyuyor olması da önemli bir ölçüttür. Yemeklerimizi beklerken etrafa bir göz attım. Boş masalar hemen siliniyordu ve bu mükemmel bir detaydı. Takıntılı karakterimden dolayı hemen lavaboyu kullanmak istedim. Sabunlar ve peçeteler doluydu, içerisi tertemiz kokuyordu ve lavabo üstü aynalarında su lekesi bile yoktu. Anlayacağınız, mekanın kalite notunu daha yemekler gelmeden vermiştim ve sık ziyaret edeceğim yerler arasına eklemiştim. Ankara gibi büyük bir kentte keyfinize göre mekan bulmanın nasıl zor olduğunu benim kadar siz de iyi bilirsiniz. Bir de benim gibi temizlik takıntınız varsa işler bir kat daha zorlaşır.

Arkadaşım genel olarak mekandan keyif aldığını belirten cümleler kuruyordu. Yemekler güzel bir şekilde ve sıcacık servis edilmişti. Personel, kısa aralıklarla yanımıza uğrayarak gülümseme eşliğinde isteğimiz olup olmadığını soruyordu. Hesap, korktuğum kadar gelmedi, kırmızı et içeren menüler yememize rağmen 70 lira ödeyerek restorandan kalktık. Daha sonradan muhabbet esnasında duydum ki, arkadaşım da kendi flörtüyle bu restoranın kafe kısmında ay dönümü kutlamış.

Aradan birkaç hafta zaman geçtikten sonra, bir kafeye giderek sıcak bir şeyler içip evime dönmek istiyordum, yine burayı tercih ettim. Yolumun üstüydü ve o günkü ilgilerinden memnun kalmıştım. Taze tatlıları, sıcak soğuk içecek çeşitleri ve paket servis imkanları sayesinde o günüm de oldukça keyifli geçti. Burada sizinle paylaşmam gereken detay, kafenin kalabalık masalara semaver çayı ikram etmesiydi. Üstelik hemen her kafede olan o rahatsız edici gürültülü müzik, burada dikkatimi çekmedi. Arkadaşlarınızla oturup paylaşımda bulunacağınız, nispeten daha sakin bir yer arıyorsanız, kaçırmamalısınız. Toplantı, doğum günü ya da altın günü gibi tüm kalabalık organizasyonlar için bu kafeden hizmet alabileceğinizi gönül rahatlığıyla ifade edebilirim. Tabi bunun için önden rezervasyon yaptırmanız, mekan işleyişi açısından yerinde olacaktır. Eğer siz de nezih bir ortamda, keyifle zaman geçirmek istiyorsanız, mutlaka en azından bir kere denemelisiniz.

Konum ve İletişim Bilgileri

Alparslan Türkeş Cad. No:83-A Beştepe, Ankara Türkiye
+90 312 212 40 50

R