Gezi

Yıldız Zigana Pide, Ankara

Ankara’da Karadeniz mutfağının en iyi temsilcilerinden biri de Yıldız Zigana Pide. Yöre yemekleri hizmeti veren restoranlara genellikle bir ön yargı ile yaklaşılır. Yörelere ait yemekler çok özeldir ve her yerde aynı lezzetlerin yakalanması muhtemel değildir. Ancak bu mekân tamamen farklı ve en iyi yöresel yemek hizmeti veren yerlerden biri.

Yıldız Zigana Pide, neredeyse Karadeniz yöresine ait olan tüm yemekleri bulabileceğiniz bir yer. Peynirli ve tereyağlı pidelerden tutun, kavurmaya. Lahana çorbasından kuymağa bu yöreye ait tüm güzellikler mekânda insanların beğenisine sunuluyor.

Yemeklerden farklı olarak serpme kahvaltısında da Karadeniz yöresine ait esintiler bulunuyor. Kahvaltı esnasında çay sınırsız olarak veriliyor.

Genel olarak mekânın güzel tatlıları bulunuyor. Fakat sütlacın biraz şekersiz olduğu bir gerçek. Bunun dışında kalan tüm tatlılar gayet yerinde hacme ve lezzete sahip. Mekânın porsiyonları büyük sayılabilecek bir nitelikte.

Yıldız Zigana Pide hızlı bir servise sahip. Burada verdiğiniz siparişi çok beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Çalışanların da tecrübeli ve ilgili olduğundan bahsedebilirim. Mekânın tüm noktalarında Karadeniz havası esiyor. Bunu içeri gireriz girmez hissediyorsunuz. İşletmenin sahibi için de çok samimi ve güler yüzlü biri olarak bahsedilebilir.

Burası Karadeniz yemekleri denemek isteyen insanlar için ilk tercih edilmesi gereken yerlerden biri. Gerek yemekleri gerekse de sunulan yüksek hizmet standardı ile Yıldız Zigana Pide mutsuz ayrılmayacağınız bir yer.

Konum ve iletişim bilgileri

Kızılırmak Mah 1443. Caddesi 53/C Çukuramba, Ankara Türkiye
Anıtkabir noktasına 3,7 km mesafede
+90 312 285 84 00

R