Yeşilovacık Silifke'nin mahallelerinden bir tanesidir. Özellikle Mersin'in önemli tarım bölgelerinden bir tanesi olarak da bilinen Yeşilovacık yaz aylarında kamp yapmak için de oldukça ideal bir yerdir. Akdeniz'in yaz sıcağı tabii ki burayı da etkilemektedir fakat özellikle kamp alanında ağaçlık bölgeler çok olduğu için kendinizi özellikle gündüz vakitlerinde sıcaktan koruyabilirsiniz. Silifke'ye Mersin'den birçok otobüs ve dolmuş kalkar bu otobüs ve dolmuşlara binerek Yeşilovacık'a varıp oradan da kamp alanına gidebilirsiniz.

  • Kamp alanına gelecek olursak da Yeşilovacık Kamp Alanı özel bir işletmedir. Hem doğayla iç içe olsun hem de şehre yakın bir yer olsun diyorsanız bu konuda da isteklerinizi karşılayacaktır. Ağaçların altında kurulmuş kamp alanı denize de sıfırdır. Sahili oldukça güzeldir fakat denizde deniz kestanesi biraz bol olduğu için deniz ayakkabısı getirmenizi de tavsiye ediyoruz. Yürüyüş yapabileceğiniz güzel bir alanı mevcut ailenizle gelip 2-3 gün rahatlıkla kalabileceğiniz bir alan.
  • Burada karavan ve çadır haricinde bir ihtimaliniz maalesef yok. Karavan ve çadır yerleri de oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmış. Duş, tuvalet ve elektrik ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Fakat buzdolabı, ortak mutfak alanı gibi alanlar maalesef yok. Aynı zamanda markette de yalnızca su satılıyor. Bu sebeple buraya gelirken erzak bakımından tamamen donanımlı gelmeniz sizin faydanıza olacaktır. Kamp alanında olmasa da çevrede 5 dakika mesafede marketler de bulunuyor.

  • Kamp alanına geldiğiniz vakit oltasıyla balık tutan birçok kampçı görebilirsiniz. Burası balık tutmak için oldukça ideal bir yerdir ve boşa olta atmayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sebeple buraya gelirken oltanızı getirip balık avlayıp afiyetle yiyebilirsiniz. Mangal alanları mevcut burada piknik yapabilirsiniz. Fakat bu alanın özellikle hafta sonları günübirlikçiler tarafından sıklıkla tercih edildiğini söylemekte fayda var.
  • Yani Yeşilova Kamp Alanı doğayla baş başa kalabileceğiniz sessiz sakin bir yer. Buraya çok bir hizmet beklentisiyle gelmeyin burası daha çok duş, tuvalet gibi ihtiyaçları karşılamaya yönelik mütevazı bir kamp alanı. Fakat doğasının da birçok özel işletmeye göre takdir edilesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Harita ve Konum Bilgisi

Yeşilovacık Kamp Alanı | Hakkında Bilgi, İmkanları ve Ulaşım