Yemek

Yeni Tavukçu Lokantası , Ankara

Eskiden sıkça gitmiş olduğu lokantanın yeniden açıldığını duyunca gitmemem olmazdı. Öncelikle vermiş olduğu hizmetle beni kendisine hayran bırakan mekânın yeni halini de çok beğendim. Çalışanların ilgisi, mekânın düzeni eski havayı verdi ve mekâna girdiğim adan çıktığım ana kadar memnun kaldım.

Öncelikle modern bir meyhane deneyimi yaşamak, aileyle beraber güzel bir şeyler yerken içkinizi de içmek için gidebileceğiniz oldukça nezih bir mekân. Eski konseptinde olduğu gibi yeni konseptinde de mezeler oldukça bol ve taze. Zaten yemeğiniz gelmeden mezelerle açlığını güzel bir şekilde yatıştırmış oluyorsunuz.

Bunun dışında menü olarak da oldukça zengin bir mekân. Biz 2 kişi gittik ve her zamanki gibi yaprak ciğer ve güveç karides söyledik. Lezzet olarak eskisinden hiçbir farkı yoktu ve aynı lezzeti taşımışlar. Zaten sonradan öğrendiğim üzere eski mekândaki çalışanların birçoğu yeni mekânda da aktif bir şekilde çalışıyor.

Aynı zamanda benim için bir mekânın lezzeti kadar temizliği de oldukça önemlidir ve temizlik bakımından da masaların olduğu gibi lavaboları da oldukça temizdi. Zaten çalışanların ilgi ve alakası hiçbir zaman eksik olmuyor ve sohbetleri de oldukça samimi.

Fiyat olarak da bu kalitede bir restoran için uygun denilebilecek bir para ödediğimizi söyleyebilirim. Eşinizi, dostunuzu alıp hiç çekinmeden gelebileceğiniz Kızılay’da bulunan bana göre en iyi meyhanelerden. Menü çeşitliliği sebebiyle kalabalık gruplarda yemek seçme sıkıntısı yaşamazsınız.

İletişim ve konum bilgileri

Kocatepe, Bayındır-2 Sk. No:32 Çankaya/Ankara
03124345300

R