Yemek

Ye-An Pide, Ankara

Ankara’da özellikle Avm’lerde sıkça görülen pidecilerden bir tanesi de Ye-An Pide. Benim de aralarından en çok tercih ettiğim yerin burası olduğunu söyleyebilirim. Buranın bir de Altındağ’da şubesi olduğunu tesadüfen gördüm ve gittim.

Sonrasında buranın aslında ilk şubesi olduğunu da öğrenmiş bulundum. Doğal olarak da mekân olarak Avm’lerdeki yerlerine oranla daha geniş ve ferah bir mekandı. Çalışanların ilgisi ve temizlik bakımından da diğer şubelerinden daha başarılı olduğunu söylemem de mümkün. Yer de oldukça merkezi bir yerde.

Menü olarak zaten aşina bir menüsü olduğu için herhangi bir menü istemedim. Burada birçok pide yedim ve hepsinin neredeyse başarılı olduğunu söyleyebilirim. Zaten diğer pidecilerden ziyade burayı tercih etmemin sebebi de bu. Birçok pidesini sevsem de favorisi kuşbaşılı pide olduğu için burada da onu sipariş ettim.

Siparişimin üstünden çok zaman geçmeden pidem önümdeydi. Porsiyon olarak diğer yerlerden herhangi bir farkı yoktu. Pidede benim için en önemli kıstaslardan bir tanesi de hamurun kalınlığıdır ve burada da bunu oldukça iyi ayarlıyorlar. Böylece pidenin iç malzemesinin tadını daha iyi almış oluyorsunuz.

Malzemesi de oldukça bol ve bir porsiyon pide sizi tamamıyla doyuracaktır buna garanti verebilirim. Diğer şubelerde olduğu gibi buradan da memnuniyetle ayrıldım. Buranın sevdiğim bir diğer noktası da fiyatları. Bana göre fiyatlar oldukça uygun ve kalitesine göre düşük dahi diyebilirim.

İletişim ve konum bilgileri

Zübeyde Hanım, Kazım Karabekir Cad. Özer Han No:31 D:15 Altındağ/Ankara
03123419181

R